AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Ar lekcijām skolās centīsies izskaust cilvēku tirdzniecību

Komentāri6   

Tuvāko trīs mēnešu laikā nevalstiskās organizācijas Patvērums Drošā māja speciālisti un brīvprātīgie viesosies vismaz 20 Latvijas skolās, izglītojot 1000 jauniešu par cilvēku tirdzniecības problemātiku un formām.

 

Pasākumu mērķis ir izskaust cilvēku tirdzniecību, veicinot sabiedrības informētību par šīs problēmas globālo mērogu, īpaši vēršoties pie riska grupas jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem, stāsta organizācijas pārstāve Rasa Saliņa. Biedrības statistika liecina, ka par upuriem visbiežāk kļūst jauni cilvēki, kam ir nepabeigta pamatizglītība vai vidējā izglītība, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Skolēni un pedagogi lekcijās varēs iepazīties arī ar biedrības informatīvo treileri, kurā izvietota ekspozīcija, kas atspoguļo reālos apstākļus, kādos ir spiesti dzīvot cilvēku tirdzniecības upuri.

"Tuvojas vasara, un pavisam drīz jauniešiem sāksies garais vasaras brīvlaiks. Dažs no viņiem vēlēsies atpūsties, cits ceļot, vēl kāds - strādāt, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai jaunieši jau pirms došanās ārpus Latvijas vai uzsākot strādāt tepat Latvijā zinātu, kā izvairīties no nokļūšanas cilvēku tirdzniecības situācijās, kur meklēt palīdzību, ja situācija ir nelabvēlīga jaunietim un nepiepildās solītais," uzsver biedrības Patvērums Drošā māja vadītāja Sandra Zalcmane.

Viņa arī norāda, ka ar preventīvo informāciju apbruņots jaunietis visbiežāk nav cilvēku tirgotāju upuris, jo spēj izvērtēt situāciju un pielietot zināmos resursus, kā arī pasargā ne tikai sevi, bet arī līdzcilvēkus no izmantošanas dažādajās cilvēku tirdzniecības formās.

Savukārt pedagogi, izprotot vervēšanas mehānismus, var ikdienā ar jauniešiem pārrunāt, kā atpazīt cilvēku tirdzniecības riskus, tostarp sociālajos tīklos, piemēram, drauga vēstulē-uzaicinājumā doties izklaides braucienā un paziņas izteiktajā piedāvājumā uzsākt darba attiecības ārpus Latvijas.

Lekcijas skolās ilgs līdz 30.jūnijam.

 
E-klase 10.04.2014.
 
71 : 102
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase
@eklase IZM virza priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma https://t.co/16RhPXkOXr via @eklase