AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Bērnu uzticības tālrunis saņem zvanus par drošību internetā

Komentāri3   
Foto: dolgachov / 123RF

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 šī gada pirmajos trīs mēnešos saņēmis 368 zvanus par drošību internetā. 

Tā aģentūrai LETA pavēstīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Dace Āķe.

Visvairāk jeb 72 zvani saņemti no bērniem un pusaudžiem par emocionālo pazemošanu internetā un izmantojot mobilo tālruni, savukārt par pornogrāfiju, kas pieejama bez brīdinājuma saņemti 58 zvani.

Vēl 45 gadījumos zvanītāji stāstījuši, ka saņēmuši seksuāla rakstura piedāvājumus, bet 47 gadījumos sūdzējušies par nevēlamu komunikāciju internetā.

Marta sākumā VBTAI rīkotajā konferencē "Viens bērns divās pasaulēs" "Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska sacīja, ka mūsdienu bērni ir piedzimuši laikmetā, kad divas pasaules - reālā un virtuālā - saplūdušas kopā, tāpēc svarīgi palīdzēt bērnam orientēties tajās.

Pēc M.Katkovskas toreiz teiktā, pieaugušie zina, ka ir divas pasaules, bet mūsdienu bērni to vairs nezina, tāpēc vecākiem un skolotājiem ir svarīgi uz situāciju raudzīties no bērnu pozīcijas. Bērnus nepieciešams virzīt cauri tehnoloģijām, lai viņi būtu drošībā, sacīja interneta drošības eksperte.

Tāpat M.Katkovska skaidroja, ka vecākiem jāsaprot pareizā pieeja bērniem, pārrunājot tehnoloģiju un interneta lietošanas paradumus ar viņiem. Svarīgi ir nevis atņemt ierīces no bērniem, bet izskaidrot, kā droši tās lietot, norādīja M.Katkovska, mudinot vecākus ar uzskatāmu piemēru parādīt, kā pareizi tās lietot, jo bērni ir vecāku spogulis.

Speciāliste norādīja uz tendenci, kas arvien vairāk izplatās vecāku vidū - savu bērnu bilžu un video ievietošanu internetā. M.Katkovska aicina vecākus to nedarīt un ļaut bērniem pašiem pieņemt lēmumu par sociālo tīklu izmantošanu un informācijas ievietošanu. Vecākiem vērts uzdot sev jautājumu, vai pēc gadiem pusaudzis priecāsies par šīm bildēm, kas ievietotas interneta plašumos viņa bērnībā.

Tikpat svarīgs esot aspekts, ka nekad nevar zināt, kas un kādiem mērķiem izmantos internetā pieejamo informāciju.

 
E-klase 21.04.2017.
 
25 : 22
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase
@eklase IZM virza priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma https://t.co/16RhPXkOXr via @eklase
@eklase Pirmajā nedēļā eksāmenu rezultāts mainīts 10 gadījumos https://t.co/yxcId9Dppj via @eklase
@eklase Plāno vienkāršot pedagogu kvalitātes pakāpju piešķiršanas kārtību https://t.co/bWbJO0s2bJ via @eklase
@eklase IZM publiskos ģeotelpiskās plānošanas platformu "Skolu karte" https://t.co/waXOWShQGv via @eklase
@eklase 70 skolās obligātos eksāmenus kārtoja mazāk nekā desmit skolēni https://t.co/9EgM1BBsRv via @eklase
@eklase Stājas spēkā grozījumi bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtībā https://t.co/Q8zu0ZYJoK via @eklase
@eklase Šadurskis: Eksāmenu rezultāti pierāda, ka reformas izglītībā nedrīkst atlikt https://t.co/JI4q16KiID via @eklase
@eklase LIZDA: Nav saprotams pedagogu algu publiskošanas mērķis https://t.co/Gs46PyfEAR via @eklase
@eklase Portālā "Latvija.lv" sākas elektroniskā pieteikšanās studijām augstskolās https://t.co/5yYSBHzj0w via @eklase
@eklase Ārstes padomi, kā izvairīties no traumām vasarā https://t.co/gWzR3KA4BA via @eklase
@eklase E-klases portāla sadaļā "Konference" pieejami lekciju video ieraksti https://t.co/ZbZO2FFrYa https://t.co/YaCDGWwO9o
@eklase Konferences "E-KLASE 2017" bildes jau pieejamas portālā! Drīzumā tiks publicēti arī lekciju ieraksti.… https://t.co/izHRTCqkCp
@eklase Pēc izglītojošas dienas pedagogi piedalās loterijā un pēcāk baudīs Liepājas Simf. orķestra stīgu kvinteta koncertu. https://t.co/ZbZO2FFrYa