AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Bērnu uzticības tālrunis saņem zvanus par drošību internetā

Komentāri3   
Foto: dolgachov / 123RF

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 šī gada pirmajos trīs mēnešos saņēmis 368 zvanus par drošību internetā. 

 

Tā aģentūrai LETA pavēstīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Dace Āķe.

Visvairāk jeb 72 zvani saņemti no bērniem un pusaudžiem par emocionālo pazemošanu internetā un izmantojot mobilo tālruni, savukārt par pornogrāfiju, kas pieejama bez brīdinājuma saņemti 58 zvani.

Vēl 45 gadījumos zvanītāji stāstījuši, ka saņēmuši seksuāla rakstura piedāvājumus, bet 47 gadījumos sūdzējušies par nevēlamu komunikāciju internetā.

Marta sākumā VBTAI rīkotajā konferencē "Viens bērns divās pasaulēs" "Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska sacīja, ka mūsdienu bērni ir piedzimuši laikmetā, kad divas pasaules - reālā un virtuālā - saplūdušas kopā, tāpēc svarīgi palīdzēt bērnam orientēties tajās.

Pēc M.Katkovskas toreiz teiktā, pieaugušie zina, ka ir divas pasaules, bet mūsdienu bērni to vairs nezina, tāpēc vecākiem un skolotājiem ir svarīgi uz situāciju raudzīties no bērnu pozīcijas. Bērnus nepieciešams virzīt cauri tehnoloģijām, lai viņi būtu drošībā, sacīja interneta drošības eksperte.

Tāpat M.Katkovska skaidroja, ka vecākiem jāsaprot pareizā pieeja bērniem, pārrunājot tehnoloģiju un interneta lietošanas paradumus ar viņiem. Svarīgi ir nevis atņemt ierīces no bērniem, bet izskaidrot, kā droši tās lietot, norādīja M.Katkovska, mudinot vecākus ar uzskatāmu piemēru parādīt, kā pareizi tās lietot, jo bērni ir vecāku spogulis.

Speciāliste norādīja uz tendenci, kas arvien vairāk izplatās vecāku vidū - savu bērnu bilžu un video ievietošanu internetā. M.Katkovska aicina vecākus to nedarīt un ļaut bērniem pašiem pieņemt lēmumu par sociālo tīklu izmantošanu un informācijas ievietošanu. Vecākiem vērts uzdot sev jautājumu, vai pēc gadiem pusaudzis priecāsies par šīm bildēm, kas ievietotas interneta plašumos viņa bērnībā.

Tikpat svarīgs esot aspekts, ka nekad nevar zināt, kas un kādiem mērķiem izmantos internetā pieejamo informāciju.

 
E-klase 21.04.2017.
 
28 : 25
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @jaunzemis_m Labdien! Lūdzam norādīt savu tālruņa numuru DM, apskatīsim situāciju un izsūtīsim Jums jaunu pieejas paroli.
@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase