AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

IZM aizvien cer uz papildu 2,4 miljoniem sporta nozarei nākamā gada budžetā

Komentāri2   
Foto: 123RF

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aizvien cer, ka valdība pieņems sporta nozarei pozitīvu lēmumu saistībā ar nākamgad trūkstošajiem 2,4 miljoniem eiro.

Kā Saeimas Sporta apakškomisijas sēdē sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs, jācer, ka valdība šodien pieņems sporta nozarei pozitīvu lēmumu saistībā ar nākamgad trūkstošajiem 2,4 miljoniem eiro.

Minētie 2 398 797 eiro veido kopējo budžeta bāzes deficītu sporta jomā. Sākotnēji tas bija nepilni 1,5 miljoni eiro, taču valdība 22.augustā vairāk nekā 900 000 eiro sporta nozarei pieejamos līdzekļus pārvirzīja fiskālās telpas iespēju palielināšanai, skaidroja E.Severs.

No minētajiem 2,4 miljoniem eiro līdzekļi nepieciešami dažādām jomām, tajā skaitā sporta federācijām un sporta pasākumiem, dotācijai komandu sporta spēļu izlašu nodrošināšanai, augstas klases sasniegumu sportam, dotācijai Latvijas Paralimpiskajai komitejai pielāgota sporta attīstībai un dotācijai nacionālas nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai Latvijā.

E.Severs apakškomisijas sēdē arī norādīja, ka apmēram divas trešdaļas no sporta federācijām kavējas ar obligāto kontrolnormatīvu izstrādāšanu saviem audzēkņiem. Jāvērtē, vai federācija, kas nevar izdarīt pamatlietas, var saņemt valsts atbalstu, piebilda IZM valsts sekretāra vietnieks.

Kā ziņots, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisija bija vērsusies valdībā, vēloties saņemt skaidrojumu, kāpēc valsts budžeta bāze sporta nozarei 2018.gadā plānota ar gandrīz 2 miljonu eiro deficītu salīdzinājumā ar 2017.gadu.

Finanšu ministrija (FM) Saeimai sagatavotajā atbildē skaidro, ka samazinājums IZM budžeta bāzē 2018.gadā veidojas, jo šī gada valsts budžeta gatavošanas laikā Saeima pēc IZM priekšlikuma atbalstīja finansējuma pārdali vienam gadam no vienreizēja finansējuma avota, veicot līdzekļu pārdali no budžeta apakšprogrammas "Dotācija Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) - valsts galvoto aizdevumu atmaksai", kurā bija izveidojusies līdzekļu ekonomija 2 233 797 eiro apmērā, jo valsts galvoto aizdevumu atmaksai 2017.gadā bija nepieciešams mazāks finansējums.

No pārdalītās summas sporta federācijas saņēma 727 363 eiro, dotācijām komandu sporta spēļu izlašu nodrošināšanai piešķīra 369 334 eiro, augstas klases sasniegumu sportam novirzīja 1 022 100 eiro, bet Latvijas Paralimpiskajai komitejai atvēlēja 115 000 eiro, informē aģentūra LETA.

Ņemot vērā, ka šāda finansējuma pārdale ir vienreizēja, 2018. un turpmākajos gados nav pamatojuma finansējuma palielinājumam, vēstulē Saeimai paziņoja FM.

 
E-klase 12.09.2017.
 
11 : 8
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase
@eklase IZM virza priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma https://t.co/16RhPXkOXr via @eklase