AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi Skola2030
 
 

IZM: Dažādu sporta veidu apmācību drošības prasības jānosaka federācijām

Komentāri7   
Foto: Pexels

Dažādu sporta veidu apmācību drošības prasības jānosaka attiecīgajām federācijām.

 

Tā šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Viņš norādīja, ka Latvijā ir ap 90 sporta veidu, un būtu nepareizi, ja valdība censtos regulēt drošības prasības katrā no tiem. "Tāpēc valstī ir uzbūvēta sistēma, ka katrā sporta veidā ir federācija. Peldēšanas gadījumā tā ir Peldēšanas federācija, un Latvijas valsts ar Sporta likumu ir uzticējusi šai Peldēšanas federācijai tiesības izdot noteikumus, kas ir saistoši tiem, kuri iesaistīti peldēšanas sporta veidā vai arī šī sporta veida apmācībās," sacīja E.Severs.

Papildus minētajam, valsts nosaka, kādām prasībām ir jāatbilst trenerim jeb personai, kas māca sporta veidu, piebilda IZM Sporta departamenta direktors.

Runājot par oktobra sākumā Ventspilī notikušo traģēdiju, kad peldēšanas apmācību laikā gāja bojā mazs zēns, E.Severs sacīja, ka personīgi ir sazinājies ar vairākiem peldēšanas sporta lietpratējiem, kuri viņam vērsuši uzmanību uz to, ka viena speciālista klātbūtne peldēšanas apmācību laikā paaugstina nelaimes gadījumu risku, tamdēļ labāk būtu, ja ar bērniem vienlaikus strādātu vairāki speciālisti.

IZM pārstāvis gan atzina, ka "protams, mēs nevaram tagad zīlēt, kā būtu bijis, ja tur būtu vēl viens speciālists". Pēc viņa teiktā, sākotnēji varētu likties, ka vairāku speciālistu klātbūtnē konkrētais negadījums būtu pamanīts ātrāk, tomēr šim jautājums ir jāvērtē kompleksi, ko IZM arī plānojot darīt.

E.Severs informēja, ka IZM iecerējusi tuvākajā laikā sasaukt ekspertu sanāksmi, kurā būs aicināti pārstāvji gan no Latvijas Peldēšanas federācijas, gan citām organizācijām un iestādēm, kas saistītas ar dažāda veida aktivitātēm uz ūdens. "Mēs ļoti nopietni skatīsimies un runāsim, kādas ir viņu iespējas jau pie pašreizējā regulējuma izstrādāt vienotu [apmācību] metodiku," sacīja IZM pārstāvis.

Viņš arī atzina, ka būtu labi, ja federācijas izveidotu savus standartus, kam piešķirt dažādas kvalitātes zīmes. Piemēram, Latvijas Peldēšanas federācija varētu izstrādāt kritērijus, kādiem jāatbilst peldbaseiniem vai peldēšanas apmācībām, lai tām tiktu piešķirta kvalitātes zīme "Drošs peldbaseins" vai "Droša peldēšanas apmācība". Šiem kritērijiem, protams, vajadzētu būt krietni augstākiem par noteiktajām minimālajām prasībām.

Komentējot faktu, ka Ventspils Olimpiskā centra peldēšanas nodarbības, kurās gāja bojā zēns, bija nelicencētas, E.Severs atzina, ka licence, protams, ir vajadzīga, bet vienlaikus nevar apgalvot, ka tā ir pilnīgas drošības garants, informē aģentūra LETA.

Kā ziņots, 4.oktobrī Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā peldēšanas apmācības nodarbības laikā noslīka četrus gadus vecs zēns. Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas neoficiālās informācijas, ko apstiprinājuši vairāki avoti, bojā gājušais zēns nodarbības laikā lūdzis atļauju doties uz tualeti, ko arī saņēmis. Atgriežoties no labierīcībām, zēns, trenerim neredzot, ielēcis baseinā. To, ka baseina dziļajā galā zem ūdens kaut kas atrodas, pēcāk pateikusi cita nodarbības dalībniece, kāda četrus gadus veca meitene.

Policija par notikušo sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma XIII nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību".

Ventspils peldbaseinā pārtrauktas peldēšanas apmācības nodarbības līdz brīdim, kamēr tiks noskaidroti 4.oktobra traģiskā nelaimes gadījuma cēloņi un pabeigtas dažādu institūciju pārbaudes, informēja olimpiskā centra "Ventspils" mārketinga menedžeris Rolands Gorškovs.

Peldēšanas apmācības nodarbības, ko bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem piedāvāja olimpiskais centrs "Ventspils", tagad pārtrauktas gan mazajā peldbaseinā, kur gāja bojā četrus gadus vecais zēns, gan lielajā peldbaseinā.

 
E-klase 13.10.2017.
 
18 : 17
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @cyxob Neizdodas problēmu replicēt. Vai dzēšot pārlūka/lapu vēsturi problēma atkārtojas? App izveide ir nākotnes pl… https://t.co/hHDyrJJsIa
@eklase @cyxob Labdien! Paldies par informāciju. Vai problēma vēljoprojām atkārtojas?
@eklase @jaunzemis_m Labdien! Lūdzam norādīt savu tālruņa numuru DM, apskatīsim situāciju un izsūtīsim Jums jaunu pieejas paroli.
@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase