AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi Skola2030
 
 

Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē

Komentāri4   
Foto: VISC publicitātes foto. Attēlā no kreisās: R.Ieviņš, R.L.Svarinskis, R.R.Kriķis, A.Zajakins, I.J.Pretkalniņš un M.Opmanis

Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas absolvents Ingus Jānis Pretkalniņš ieguvis bronzas medaļu 29.Vispasaules informātikas olimpiādē.

 

Lielais notikums norisinājās Irānas galvaspilsētā Teherānā, informēja projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" vadītāja Liene Voroņenko.

Vispasaules informātikas olimpiādē piedalījās 308 programmētāji no 83 valstīm. I.J.Pretkalniņš tajā izcīnīja vienu no bronzas medaļām.

Ingum šī bija jau otrā bronzas godalga lielākajā pasaules jauno programmētāju forumā. Šī gada pavasarī viņš jau izcīnīja zelta medaļu Baltijas informātikas olimpiādē, bet jūlija vidū Brazīlijā notikušajā Starptautiskajā matemātikas olimpiādē ieguva bronzas medaļu. Latvijas komandu vadīja Latvijas Universitātes (LU) Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis un Tehniskās jaunrades nama "Annas 2" skolotājs Raivis Ieviņš.

Latvijas komandu pārstāvēja arī Rīgas 89.vidusskolas skolēns Aleksandrs Zajakins, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēns Raitis Rūsiņš Kriķis un Jūrmalas Valsts ģimnāzijas skolēns Roberts Leonārs Svarinskis, kuriem šogad līdz medaļām nesanāca aizsniegties.

Absolūtajā vērtējumā uzvaru izcīnīja Japānas programmētājs Juta Takaja, kuram sekoja ķīnietis Mingkuans Ksu un ASV pārstāvis Žežengs Luo. Igaunijas komanda ieguva sudraba un bronzas godalgu, bet Lietuvas komandas izcīnīja vienu bronzas godalgu.

Katru gadu skolēnu dalību starptautiskajā informātikas olimpiādē organizē Valsts izglītības satura centrs (VISC), un programmētāju rezultāti tajās apliecina nozares dalībnieku ilglaicīgi veiksmīgo sadarbību.

L.Voroņenko norāda, ka būtiski ir saglabāt un attīstīt tradīcijas jauniešu talantu izkopšanai informācijas tehnoloģiju nozarē, kurai ir neapstrīdama pievienotā vērtība Latvijas ekonomikā.

"Centra viena no prioritātēm turpmākajos gados ir veidot ilgtspējīgu sadarbību nozaru ietvaros starp izglītības iestādēm, institūtiem un augstākās izglītības iestādēm, kā arī uzņēmējiem, lai jauniešu talantu izkopšanai būtu nodrošinātas līdzvērtīgas iespējas kā IT nozares līdervalstīs," apliecina L.Voroņenko.

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa norāda, ka varam būt gandarīti par mūsu skolēnu sasniegumiem, turklāt medaļas izcīnītas vairāku priekšmetu starptautiskajās olimpiādēs.

"Tas pierāda jauno programmētāju vispusību. Latvijas ekonomiku arvien lielākā mērā ietekmēs darba tirgum profesionāli sagatavoti jaunieši, tāpēc varam priecāties, ka jau trešo gadu skolās tiek mācīta datorika, tādējādi no pirmās klases skolēniem attīstot algoritmisko domāšanu un radot priekšstatu par IKT nozari," uzsver S.Bāliņa.

Vispasaules informātikas olimpiādes notiek kopš 1989.gada. Pirmā olimpiāde notika Bulgārijas pilsētā Pravecā, kurā piedalījās 46 dalībnieki no 13 valstīm. Latvija Vispasaules informātikas olimpiādē debitēja 1992.gadā, un 23 gadu laikā mūsu komanda kopumā izcīnījusi 70 godalgas (septiņas zelta, 23 sudraba un 40 bronzas medaļas). Absolūtā līdere šajā kategorijā ir Ķīna, kura ieguvusi 111 medaļas, tostarp 74 zelta medaļas.

1997.gadā Dienvidāfrikā otro absolūti labāko rezultātu un Latvijai pirmo zelta medaļu izcīnīja Jānis Sermuliņš, panākumu atkārtojot arī pēc diviem gadiem Turcijā. 2002.gadā no Dienvidkorejas zeltu pārveda pat divi jaunie Latvijas programmētāji - Aleksandrs Belovs un Andrejs Ivanovs, 2011.gadā Taizemē izcīnīja Eduards Kaļiņičenko, 2015.gadā Aleksejs Zajakins, bet pērn - Aleksejs Popovs.

Latvijas jauno programmētāju dalība olimpiādē tiek finansēta Eiropas Savienības fondu (ESF) projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" laikā, informē aģentūra LETA. Latvijas izlasi atbalsta LIKTA, galvenie partneri - "Accenture Latvia", "Exigen Services Latvia", "Lattelecom" un partneri - "Progmeistars" un "Tom Sawyer Software Latvia". Latvijas informātikas olimpiādes vizuālo tēlu (tostarp izlases dalībnieku kreklu dizainu) veido Aleksejs Muraško.

 
E-klase 10.08.2017.
 
22 : 18
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @cyxob Neizdodas problēmu replicēt. Vai dzēšot pārlūka/lapu vēsturi problēma atkārtojas? App izveide ir nākotnes pl… https://t.co/hHDyrJJsIa
@eklase @cyxob Labdien! Paldies par informāciju. Vai problēma vēljoprojām atkārtojas?
@eklase @jaunzemis_m Labdien! Lūdzam norādīt savu tālruņa numuru DM, apskatīsim situāciju un izsūtīsim Jums jaunu pieejas paroli.
@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase