AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē

Komentāri3   
Foto: VISC publicitātes foto. Attēlā no kreisās: R.Ieviņš, R.L.Svarinskis, R.R.Kriķis, A.Zajakins, I.J.Pretkalniņš un M.Opmanis

Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas absolvents Ingus Jānis Pretkalniņš ieguvis bronzas medaļu 29.Vispasaules informātikas olimpiādē.

 

Lielais notikums norisinājās Irānas galvaspilsētā Teherānā, informēja projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" vadītāja Liene Voroņenko.

Vispasaules informātikas olimpiādē piedalījās 308 programmētāji no 83 valstīm. I.J.Pretkalniņš tajā izcīnīja vienu no bronzas medaļām.

Ingum šī bija jau otrā bronzas godalga lielākajā pasaules jauno programmētāju forumā. Šī gada pavasarī viņš jau izcīnīja zelta medaļu Baltijas informātikas olimpiādē, bet jūlija vidū Brazīlijā notikušajā Starptautiskajā matemātikas olimpiādē ieguva bronzas medaļu. Latvijas komandu vadīja Latvijas Universitātes (LU) Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis un Tehniskās jaunrades nama "Annas 2" skolotājs Raivis Ieviņš.

Latvijas komandu pārstāvēja arī Rīgas 89.vidusskolas skolēns Aleksandrs Zajakins, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēns Raitis Rūsiņš Kriķis un Jūrmalas Valsts ģimnāzijas skolēns Roberts Leonārs Svarinskis, kuriem šogad līdz medaļām nesanāca aizsniegties.

Absolūtajā vērtējumā uzvaru izcīnīja Japānas programmētājs Juta Takaja, kuram sekoja ķīnietis Mingkuans Ksu un ASV pārstāvis Žežengs Luo. Igaunijas komanda ieguva sudraba un bronzas godalgu, bet Lietuvas komandas izcīnīja vienu bronzas godalgu.

Katru gadu skolēnu dalību starptautiskajā informātikas olimpiādē organizē Valsts izglītības satura centrs (VISC), un programmētāju rezultāti tajās apliecina nozares dalībnieku ilglaicīgi veiksmīgo sadarbību.

L.Voroņenko norāda, ka būtiski ir saglabāt un attīstīt tradīcijas jauniešu talantu izkopšanai informācijas tehnoloģiju nozarē, kurai ir neapstrīdama pievienotā vērtība Latvijas ekonomikā.

"Centra viena no prioritātēm turpmākajos gados ir veidot ilgtspējīgu sadarbību nozaru ietvaros starp izglītības iestādēm, institūtiem un augstākās izglītības iestādēm, kā arī uzņēmējiem, lai jauniešu talantu izkopšanai būtu nodrošinātas līdzvērtīgas iespējas kā IT nozares līdervalstīs," apliecina L.Voroņenko.

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa norāda, ka varam būt gandarīti par mūsu skolēnu sasniegumiem, turklāt medaļas izcīnītas vairāku priekšmetu starptautiskajās olimpiādēs.

"Tas pierāda jauno programmētāju vispusību. Latvijas ekonomiku arvien lielākā mērā ietekmēs darba tirgum profesionāli sagatavoti jaunieši, tāpēc varam priecāties, ka jau trešo gadu skolās tiek mācīta datorika, tādējādi no pirmās klases skolēniem attīstot algoritmisko domāšanu un radot priekšstatu par IKT nozari," uzsver S.Bāliņa.

Vispasaules informātikas olimpiādes notiek kopš 1989.gada. Pirmā olimpiāde notika Bulgārijas pilsētā Pravecā, kurā piedalījās 46 dalībnieki no 13 valstīm. Latvija Vispasaules informātikas olimpiādē debitēja 1992.gadā, un 23 gadu laikā mūsu komanda kopumā izcīnījusi 70 godalgas (septiņas zelta, 23 sudraba un 40 bronzas medaļas). Absolūtā līdere šajā kategorijā ir Ķīna, kura ieguvusi 111 medaļas, tostarp 74 zelta medaļas.

1997.gadā Dienvidāfrikā otro absolūti labāko rezultātu un Latvijai pirmo zelta medaļu izcīnīja Jānis Sermuliņš, panākumu atkārtojot arī pēc diviem gadiem Turcijā. 2002.gadā no Dienvidkorejas zeltu pārveda pat divi jaunie Latvijas programmētāji - Aleksandrs Belovs un Andrejs Ivanovs, 2011.gadā Taizemē izcīnīja Eduards Kaļiņičenko, 2015.gadā Aleksejs Zajakins, bet pērn - Aleksejs Popovs.

Latvijas jauno programmētāju dalība olimpiādē tiek finansēta Eiropas Savienības fondu (ESF) projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" laikā, informē aģentūra LETA. Latvijas izlasi atbalsta LIKTA, galvenie partneri - "Accenture Latvia", "Exigen Services Latvia", "Lattelecom" un partneri - "Progmeistars" un "Tom Sawyer Software Latvia". Latvijas informātikas olimpiādes vizuālo tēlu (tostarp izlases dalībnieku kreklu dizainu) veido Aleksejs Muraško.

 
E-klase 10.08.2017.
 
14 : 12
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase
@eklase IZM virza priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma https://t.co/16RhPXkOXr via @eklase
@eklase Pirmajā nedēļā eksāmenu rezultāts mainīts 10 gadījumos https://t.co/yxcId9Dppj via @eklase
@eklase Plāno vienkāršot pedagogu kvalitātes pakāpju piešķiršanas kārtību https://t.co/bWbJO0s2bJ via @eklase
@eklase IZM publiskos ģeotelpiskās plānošanas platformu "Skolu karte" https://t.co/waXOWShQGv via @eklase
@eklase 70 skolās obligātos eksāmenus kārtoja mazāk nekā desmit skolēni https://t.co/9EgM1BBsRv via @eklase
@eklase Stājas spēkā grozījumi bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtībā https://t.co/Q8zu0ZYJoK via @eklase
@eklase Šadurskis: Eksāmenu rezultāti pierāda, ka reformas izglītībā nedrīkst atlikt https://t.co/JI4q16KiID via @eklase
@eklase LIZDA: Nav saprotams pedagogu algu publiskošanas mērķis https://t.co/Gs46PyfEAR via @eklase
@eklase Portālā "Latvija.lv" sākas elektroniskā pieteikšanās studijām augstskolās https://t.co/5yYSBHzj0w via @eklase
@eklase Ārstes padomi, kā izvairīties no traumām vasarā https://t.co/gWzR3KA4BA via @eklase
@eklase E-klases portāla sadaļā "Konference" pieejami lekciju video ieraksti https://t.co/ZbZO2FFrYa https://t.co/YaCDGWwO9o