AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Ministrs: Rīgas dome neapzinās savu atbildību par izglītības kvalitāti

Komentāri12   
Foto: Saeimas Kanceleja.

Rīgas dome neapzinās savu atbildību par izglītības kvalitāti pilsētā, uzskata izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Viņš vakar, 19.aprīlī, žurnālistiem norādīja, ka pētījuma par optimālu skolu tīklu pirmie rezultāti Rīgas domes vadībā radīja lielu ažiotāžu, kā arī "zināmu paniku".

Komentējot Rīgas domes vadības kritiku par pētījumā iekļauto centralizēto eksāmenu indeksu, K.Šadurskis uzsvēra, ka tas ir tikai viens no indikatoriem, informē aģentūra LETA.

"Mums ir ļoti svarīgi, lai jaunieši sekmīgi apgūtu vidējo izglītību un iegūtu atestātu, kas dotu iespējas racionāli studēt. Kā redzam, vairākās Rīgas skolās indekss ir ļoti zems. Protams, katrā skolā ir sava situācija, kāpēc skolēni 12.klases beigās nekārto eksāmenus. Bet, ja rīkojamies kā gādīgi saimnieki, tad mums jāskatās, lai līdzekļi tiktu iztērēti ar jēgu," vērtēja ministrs.

K.Šadurskis uzsvēra, ka pētījums ir ļoti nepieciešams rīks, lai pašvaldībām piedāvātu jēgpilnus risinājumus un scenārijus moderna skolu tīkla izveidē. Viņš pauda, ka galvenais mērķis ir kvalitatīvas izglītības pieejamība ikvienam, kā arī iespēja pedagogiem nopelnīt cienījamu atalgojumu.

Ministrs, vērtējot Rīgas domes vadības aicinājumu viņam atkāpties no amata, norādīja, ka "[Rīgas domes priekšsēdētājs Nils] Ušakovs nav oriģināls, jo ik pa laikam to prasa", liekot saprast, ka pats nedemisionēs.

"Ikviena pašvaldība ir skolas dibinātājs, un pašvaldībai ir atbildība par skolu tīklu un kvalitāti. Man ir aizdomas, ka Rīgas dome šo atbildību neapzinās," teica ministrs.

Ņemot vērā Rīgas pašvaldībā pausto, ka mikrorajonu skolas pilda ne tikai izglītības, bet arī sociālo funkciju, K.Šadurskis uzsvēra, ka, ja apkaimju skolās paliek tikai bērni, kas nāk, piemēram, no sliktāk situētām ģimenēm, tad Rīgas apkaimēs tiek veidoti zemas izglītības anklāvi.

Ministrs arī pauda pārliecību, ka, ja vienā apkaimē tuvu viena otrai atrodas vairākas mazas vidusskolas, kur nav arī paralēlklašu, tad rodas jautājums par izglītības kvalitāti. Politiķis gan norādīja, ka skolu tīkla sakārtošana nenozīmē skolu slēgšanu - visbiežāk tas varētu nozīmēt izglītības līmeņa maiņu.

 
E-klase 21.04.2017.
 
27 : 20
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase
@eklase IZM virza priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma https://t.co/16RhPXkOXr via @eklase
@eklase Pirmajā nedēļā eksāmenu rezultāts mainīts 10 gadījumos https://t.co/yxcId9Dppj via @eklase
@eklase Plāno vienkāršot pedagogu kvalitātes pakāpju piešķiršanas kārtību https://t.co/bWbJO0s2bJ via @eklase
@eklase IZM publiskos ģeotelpiskās plānošanas platformu "Skolu karte" https://t.co/waXOWShQGv via @eklase
@eklase 70 skolās obligātos eksāmenus kārtoja mazāk nekā desmit skolēni https://t.co/9EgM1BBsRv via @eklase
@eklase Stājas spēkā grozījumi bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtībā https://t.co/Q8zu0ZYJoK via @eklase
@eklase Šadurskis: Eksāmenu rezultāti pierāda, ka reformas izglītībā nedrīkst atlikt https://t.co/JI4q16KiID via @eklase
@eklase LIZDA: Nav saprotams pedagogu algu publiskošanas mērķis https://t.co/Gs46PyfEAR via @eklase
@eklase Portālā "Latvija.lv" sākas elektroniskā pieteikšanās studijām augstskolās https://t.co/5yYSBHzj0w via @eklase
@eklase Ārstes padomi, kā izvairīties no traumām vasarā https://t.co/gWzR3KA4BA via @eklase
@eklase E-klases portāla sadaļā "Konference" pieejami lekciju video ieraksti https://t.co/ZbZO2FFrYa https://t.co/YaCDGWwO9o
@eklase Konferences "E-KLASE 2017" bildes jau pieejamas portālā! Drīzumā tiks publicēti arī lekciju ieraksti.… https://t.co/izHRTCqkCp
@eklase Pēc izglītojošas dienas pedagogi piedalās loterijā un pēcāk baudīs Liepājas Simf. orķestra stīgu kvinteta koncertu. https://t.co/ZbZO2FFrYa