AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Ministrs: Rīgas dome neapzinās savu atbildību par izglītības kvalitāti

Komentāri12   
Foto: Saeimas Kanceleja.

Rīgas dome neapzinās savu atbildību par izglītības kvalitāti pilsētā, uzskata izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

 

Viņš vakar, 19.aprīlī, žurnālistiem norādīja, ka pētījuma par optimālu skolu tīklu pirmie rezultāti Rīgas domes vadībā radīja lielu ažiotāžu, kā arī "zināmu paniku".

Komentējot Rīgas domes vadības kritiku par pētījumā iekļauto centralizēto eksāmenu indeksu, K.Šadurskis uzsvēra, ka tas ir tikai viens no indikatoriem, informē aģentūra LETA.

"Mums ir ļoti svarīgi, lai jaunieši sekmīgi apgūtu vidējo izglītību un iegūtu atestātu, kas dotu iespējas racionāli studēt. Kā redzam, vairākās Rīgas skolās indekss ir ļoti zems. Protams, katrā skolā ir sava situācija, kāpēc skolēni 12.klases beigās nekārto eksāmenus. Bet, ja rīkojamies kā gādīgi saimnieki, tad mums jāskatās, lai līdzekļi tiktu iztērēti ar jēgu," vērtēja ministrs.

K.Šadurskis uzsvēra, ka pētījums ir ļoti nepieciešams rīks, lai pašvaldībām piedāvātu jēgpilnus risinājumus un scenārijus moderna skolu tīkla izveidē. Viņš pauda, ka galvenais mērķis ir kvalitatīvas izglītības pieejamība ikvienam, kā arī iespēja pedagogiem nopelnīt cienījamu atalgojumu.

Ministrs, vērtējot Rīgas domes vadības aicinājumu viņam atkāpties no amata, norādīja, ka "[Rīgas domes priekšsēdētājs Nils] Ušakovs nav oriģināls, jo ik pa laikam to prasa", liekot saprast, ka pats nedemisionēs.

"Ikviena pašvaldība ir skolas dibinātājs, un pašvaldībai ir atbildība par skolu tīklu un kvalitāti. Man ir aizdomas, ka Rīgas dome šo atbildību neapzinās," teica ministrs.

Ņemot vērā Rīgas pašvaldībā pausto, ka mikrorajonu skolas pilda ne tikai izglītības, bet arī sociālo funkciju, K.Šadurskis uzsvēra, ka, ja apkaimju skolās paliek tikai bērni, kas nāk, piemēram, no sliktāk situētām ģimenēm, tad Rīgas apkaimēs tiek veidoti zemas izglītības anklāvi.

Ministrs arī pauda pārliecību, ka, ja vienā apkaimē tuvu viena otrai atrodas vairākas mazas vidusskolas, kur nav arī paralēlklašu, tad rodas jautājums par izglītības kvalitāti. Politiķis gan norādīja, ka skolu tīkla sakārtošana nenozīmē skolu slēgšanu - visbiežāk tas varētu nozīmēt izglītības līmeņa maiņu.

 
E-klase 21.04.2017.
 
31 : 24
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @jaunzemis_m Labdien! Lūdzam norādīt savu tālruņa numuru DM, apskatīsim situāciju un izsūtīsim Jums jaunu pieejas paroli.
@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase