AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Pasaules Bankas eksperti apmeklēs Latvijas augstskolas

Komentāri4   
Foto: pexels

5. un 6.septembrī, Starptautiskās Rekonstrukcijas un attīstības bankas (Pasaules Bankas) eksperti apmeklēs Latvijas augstskolas, lai tajās pētītu cilvēkresursu politiku.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) informēja, ka izpētes rezultātā tiks sagatavots augstskolu akadēmiskā personāla atlases, atalgošanas un attīstības procesu stipro un vājo pušu izvērtējums.

Ekspertu darba vizīte ir būtiska IZM īstenotā augstskolu pārvaldības pētījuma otrā posma, kas vērsts uz akadēmiskā personāla attīstības jautājumiem, daļa.

Šajās dienās eksperti apmeklēs Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko Universitāti un Daugavpils Universitāti. Savukārt ceturtdien, 7.septembrī, eksperti dosies uz Vidzemes Augstskolu, Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju. Katrā augstskolā eksperti tiksies ar tās rektoru, prorektoriem, personāla departamentu vadītāju un speciālistiem, kā arī ar mācībspēkiem, jaunajiem zinātniekiem un doktorantiem.

Vizītes sagatavošanai IZM un augstskolas jūlijā un augustā apkopoja informāciju par izpētei būtisko normatīvo ietvaru - likumiem un Ministru Kabineta noteikumiem, kas nosaka akadēmiskās karjeras posmus, doktorantūru un pēcdoktorantūru, akadēmiskā personāla atlasi un karjeras attīstību, atalgojumu. Pētījumā iesaistītās augstskolas sagatavoja informāciju un datus par akadēmisko personālu, atalgojuma politiku, doktorantūru, akadēmiskā personāla atlasi, mācībspēku un pētnieku snieguma kvalitātes izvērtēšanu, kā arī citām katrai augstskolai raksturīgajām cilvēkresursu politikas niansēm.

Vienlaikus Pasaules Bankas eksperti šovasar sāka darbu pie ziņojuma par starptautisko labo praksi akadēmiskās karjeras jomā: tiek izstrādāti kritēriji, kas ļauj novērtēt, vai valsts un augstskolu līmenī īstenotā cilvēkresursu politika ir laba.

Papildus augstskolu apmeklējumam Pasaules Bankas eksperti šodien tiksies ar valsts un privāto augstskolu personāla speciālistiem, kā arī ar Latvijas Jauno zinātnieku un Latvijas Studentu apvienību pārstāvjiem. Savukārt piektdien, 8.septembrī, noslēdzot vizīti, eksperti tiksies ar Augstākās izglītības padomes un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem, informē aģentūra LETA.

IZM speciālisti ar Pasaules Bankas ekspertiem tiksies gan pirmdien, gan piektdien. Sanāksmēs tiks pārrunāta vizītes gaita un pirmie secinājumi, īpaša uzmanība tiks veltīta šobrīd vēl izstrādes stadijā esošajām ES Struktūrfondu programmām augstskolu pārvaldības un akadēmiskā personāla stiprināšanai.

Pētījums par augstākās izglītības pārvaldību ir viens no sešiem pētījumiem, kuru realizē IZM, atsevišķos pētījumos sadarbojoties ar Latvijas Universitāti un Centrālo Statistikas pārvaldi. Gan šo, gan pārējo piecu pētījumu norisi līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.

Pasaules Bankas īstenotā pētījuma noslēgums plānots 2018.gada pavasarī.

 
E-klase 06.09.2017.
 
9 : 10
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase
@eklase IZM virza priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma https://t.co/16RhPXkOXr via @eklase