AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Premjers: Jebkuram puikam un meitenei ir jānodrošina augsta izglītības kvalitāte

Komentāri26   
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Jebkuram puikam un meitenei ir jānodrošina augsta izglītības kvalitāte. 

 

Tā, uzrunājot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas audzēkņus un pedagogus, pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Premjers Zinību dienas ietvaros apmeklēja RTU Inženierzinātņu vidusskolu, kā arī tikās ar RTU rektoru Leonīdu Ribicki un augstskolas pasniedzējiem.

Apmeklējuma laikā M.Kučinskis piedalījās pirmajai mācību dienai veltītajā svinīgajā pasākumā, kā arī iepazinās ar Inženierzinātņu vidusskolas darbu, tehniskajām iespējām un jau sasniegto mācību darbā.

Uzrunājot vidusskolas audzēkņus un pedagogus, Kučinskis uzsvēra nepieciešamību sakārtot Latvijas vispārizglītojošo skolu tīklu, panākot, ka izglītības līmenis kļūst arvien augstāks un zināšanas ir kvalitatīvākas.

"Esmu to jau publiski sacījis daudzas reizes, bet te ir vērts atkārtoties - jebkuram puikam vai meitenei no Zilupes, Apes vai Dundagas ir jānodrošina tāda pamatskolas izglītības kvalitāte, lai, atbraucot uz Rīgu, viņa vai viņš varētu konkurēt un iestāties RTU Inženierzinātņu vidusskolā. Patiesībā tas ir plānotās izglītības reformas pamatmērķis," sacīja M.Kučinskis.

Tāpat Ministru prezidents norādīja uz nepieciešamību atbalstīt skolas, kas spēj piedāvāt precīzi mērķētu vidējo izglītību, attīstīt savu audzēkņu iedzimtās spējas un iepriekš iegūto izglītības pieredzi.

"RTU šajā ziņā ir drosmīgs pionieris, kas, nepasakot to vārdos, uzņemas atbildību aizpildīt tukšos laukus starp vidējo un augstāko inženiertehnisko izglītību. Skola pastāv tikai dažus gadus, bet tas jau ir veiksmes stāsts, kas stāsta visai Latvijas izglītības sistēmai par augstākā līmeņa standartiem, stāsta par skolu bez mācību valodas segregācijas. Stāsta par skolu, kurā visu nosaka prasmes un talants," teica M.Kučinskis.

RTU Inženierzinātņu vidusskolas mērķauditorija ir talantīgākie Latvijas eksakto mācību priekšmetu skolēni, kuri ieguvuši vispārējo pamatizglītību, kuriem ir līdzīgas intereses un spējas kvalitatīvi, augstā līmenī apgūt matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena mācību priekšmetus, mācoties 10.-12.klasēs un iegūstot atestātu par vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi, informē aģentūra LETA. Jau gadu pēc Inženierzinātņu vidusskolas dibināšanas tā ieguvusi pirmo vietu Ata Kronvalda fonda labāko mazo skolu reitingā, saņemot ceļojošo balvu "Lielā Pūce".

Savukārt, tiekoties ar RTU vadību un pasniedzējiem, M.Kučinskis augstskolas rektoram L.Ribickim pasniedza Ministru prezidenta Pateicības rakstu "Par mūža ieguldījumu Latvijas zinātnes attīstībā un neatlaidīgiem centieniem pilnveidot eksakto zinātņu studijas, inovāciju radīšanu un tehnoloģiju pārnesi, veicinot izglītības līmeņa paaugstināšanu un tautsaimniecības attīstību valstī".

 
E-klase 04.09.2017.
 
19 : 8
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase
@eklase IZM virza priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma https://t.co/16RhPXkOXr via @eklase