AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Reiram un Šadurskim prasīs skaidrot nostāju par pedagogu izdienas pensiju jautājumu

Komentāri19   
Foto: 123RF

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vērsīsies pie labklājības ministra Jāņa Reira un izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska.

Abiem ministriem prasīs paust nostāju par pirmskolas pedagogu izdienas pensiju jautājumu.

Komisijas sēdē tika spriests par Speciālās izglītības skolotāju, sporta skolotāju un pirmsskolas skolotāju izdienas pensiju ieviešanas likumprojektu, kas izskatīšanai Saeimā tika iesniegts un konceptuāli atbalstīts 2015.gadā.

Saeimas Juridiskā biroja juridiskā padomniece Inta Bārenīte sanāksmē atgādināja parlamenta juristu skaidrojumu, ka nepieciešams pamatojums, kāpēc izdienas pensiju piešķiršanu likumprojekts paredz attiecināt tieši uz konkrētajām grupām. Juriste norādīja, ka, īstenojot likumprojekta ieceri, arī attiecīgo privāto iestāžu pedagogiem pienāktos izdienas pensijas.

Savukārt Labklājības ministrijas pārstāvji pauda, ka neuzskata, ka izdienas pensijas būtu jāpiemēro uz privāto iestāžu pedagogiem, jo darba devējs viņiem nav valsts. Šāds solis arī radītu jautājumu, vai kādas citas grupas no privātā sektora varētu prasīt uz tām attiecināt izdienas pensiju regulējumu.

Ņemot vērā Juridiskā biroja pozīciju, komisija par šo jautājumu vērsīsies arī pie Saeimas Juridiskā biroja vadītājas Dinas Meisteres. Tāpat kādā no komisijas sēdēm plānots apspriest Valsts kontroles secinājumus par izdienas pensiju kopējo regulējumu.

Komisija atbildīgās amatpersonas lūgs skaidrojumu sniegt divu nedēļu laikā, informē aģentūra LETA.

 
E-klase 18.05.2017.
 
45 : 35
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @jaunzemis_m Labdien! Lūdzam norādīt savu tālruņa numuru DM, apskatīsim situāciju un izsūtīsim Jums jaunu pieejas paroli.
@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase