AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Slēdz Rubas speciālo internātpamatskolu

Komentāri6   
Foto: Pexels

Saldus novada dome ārkārtas sēdē vakar nolēmusi slēgt Rubas speciālo internātpamatskolu, informēja Saldus novada pašvaldības pārstāve Zane Sproģe.

 

Ņemot vērā to, ka 1.septembrī Rubas speciālajā internātpamatskolā vairs nebija neviena skolēna, nolemts šo izglītības iestādi likvidēt. Līdz ar to nolemts ar 30.septembri atbrīvot no amata pienākumu pildīšanas skolas direktori Sandru Statkus.

Jau augustā Saldus novada dome lēma par novadā esošo speciālās izglītības iestāžu tīkla reorganizāciju, kas tostarp paredzēja līdz 2018.gada 31.maijam likvidēt Saldus novada pašvaldības Rubas speciālo internātpamatskolu, kurā pēdējā laikā mācījās tikai 22 audzēkņi ar garīgās attīstības traucējumiem. Šīs skolas audzēkņiem bija iespēja izvēlēties, vai apmeklēt izglītības iestādes Saldū, Nīgrandes vai Zirņu pagastā, kur skolas realizē attiecīgās speciālās izglītības programmas.

Pašvaldības deputāte un izglītības un jaunatnes lietu komisijas vadītāja Vineta Vovere, kura ir arī Cieceres internātpamatskolas direktore skaidroja, ka domes lēmums saistīts ar to, ka vispārizglītojošo internātskolu uzturēšanas izdevumus no valsts budžeta finansēs līdz 2017.gada 31.decembrim un pašvaldībām sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) jāmeklē risinājumi internātskolu tālākai finansēšanas kārtībai.

Saldus pašvaldība ar IZM pārrunājusi dažādus risinājumus, kā arī turpmāk varētu cerēt uz valsts finansējuma saņemšanu, un gala rezultātā tapis domes lēmums par pašvaldības izglītības iestāžu tīkla sakārtošanu un mācību procesa organizēšanu speciālajā izglītībā Saldus novadā, informē aģentūra LETA.

Dome lēmusi, ka Cieceres internātpamatskola turpinās pastāvēt, taču līdz nākamā gada 1.augustam tā tiks reorganizēta, nododot divu speciālās pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem un smagiem garīgās attīstības traucējumiem realizēšanu jaundibināmajai Kalnsētas speciālajai internātpamatskolai.

Kalnsētas speciālā internātpamatskola Kalnsētas ielā 2, Saldū, tiks dibināta 2018.gada 1.augustā. Tai juridiski tiks pievienota arī Saldus speciālā pirmsskolas izglītības iestāde "Cerībiņa", kas faktiski turpinās darbu līdzšinējās telpās Veidenbauma ielā 2A.

 
E-klase 13.09.2017.
 
8 : 12
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase
@eklase IZM virza priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma https://t.co/16RhPXkOXr via @eklase