AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi Skola2030
 
 

Straujuma komisijas vārdā sola rosināt vidusskolas nodot valstij, deputāti pārsteigti

Komentāri6   
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja

Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisija rosinās Ministru kabinetam vidusskolas nodot valsts pārziņā.

 

Tā mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņojusi šīs komisijas vadītāja Laimdota Straujuma. Par šādu bijušās Ministru prezidentes paziņojumu viņas vadītās komisijas deputāti ir pārsteigti.

Straujumas paziņojums sekojis pēc vakar Saeimā noraidītā priekšlikuma Vispārējās izglītības likumā nostiprināt Ministru kabineta tiesības noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu klasē vai klašu grupā valsts un pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs vidējās izglītības pakāpē. Noraidītie grozījumi valdībai būtu devuši tiesības arī noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu minētajā izglītības līmenī valsts augstskolu vispārējās vidējās izglītības iestādēs.

Neskatoties uz L.Straujumas paziņojumu, par šādu ieceri komisijas locekļi neesot informēti.

Komisijas priekšsēdētājas vietnieks Jānis Dombrava norādīja, ka konceptuāli ideja par vidusskolu posma nodošanu valsts pārziņā ir izskanējusi kādā no komisijas sēdēm, taču viņš neatceroties par kopīgu balsojumu par šādu iniciatīvu. Arī komisijas sekretārs Artis Rasmanis uzsvēra, ka viņam par šādu ieceri nekas nav zināms. "Esmu pārsteigts, šī man ir pirmā dzirdēšana," uz jautājumu par L.Straujumas ierakstu sociālajos tīklos atbildēja deputāts.

Komisijas loceklis Ints Dālderis sacīja, ka esošā situācija, kad skolas dibina pašvaldības, bet finansē valsts, ir sarežģīta, un tamdēļ nevarot nodrošināt kvalitāti un tās kontroli. Deputāts norādīja, ka kopēja balsojuma par šo ieceri komisijā vēl nav bijis, taču viņš atzina, ka par iniciatīvu vidusskolas nodot valsts pārziņā ir nepieciešams diskutēt.

Arī Saeimas deputāte Ilze Viņķele, kura arī ir šīs komisijas locekle, atzina, ka komisijā balsojuma par šādu ieceri nav bijis, taču deputāti par to konceptuāli diskutējuši. Atsaucoties uz Igaunijas veiksmīgo piemēru, valsts paspārnē pārņemot vidusskolas, I.Viņķele norādīja, ka pati šādu ieceri atbalsta, taču ir jādomā par rūpīgu lēmuma izstrādi.

Ar L.Straujumu patlaban nav izdevies sazināties.

Patlaban Izglītības likums izglītības iestāžu dibināšanas, reorganizācijas un likvidēšanas kārtības kontekstā nosaka, ka pašvaldību izglītības iestādes dibina, reorganizē un likvidē pašvaldības, saskaņojot ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) vai attiecīgās nozares ministriju un IZM. Savukārt Ministru kabinets pēc izglītības un zinātnes ministra vai citas nozares ministra priekšlikuma var dibināt, reorganizēt un likvidēt valsts izglītības iestādes.

Pašlaik vidusskolas pamatā ir pašvaldību pārziņā.

Ieceri par ģimnāziju nodošanu valsts pārziņā iepriekš paudis arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, informē aģentūra LETA. 

 
E-klase 19.06.2017.
 
19 : 17
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @cyxob Neizdodas problēmu replicēt. Vai dzēšot pārlūka/lapu vēsturi problēma atkārtojas? App izveide ir nākotnes pl… https://t.co/hHDyrJJsIa
@eklase @cyxob Labdien! Paldies par informāciju. Vai problēma vēljoprojām atkārtojas?
@eklase @jaunzemis_m Labdien! Lūdzam norādīt savu tālruņa numuru DM, apskatīsim situāciju un izsūtīsim Jums jaunu pieejas paroli.
@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase