AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Straujuma komisijas vārdā sola rosināt vidusskolas nodot valstij, deputāti pārsteigti

Komentāri6   
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja

Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisija rosinās Ministru kabinetam vidusskolas nodot valsts pārziņā.

 

Tā mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņojusi šīs komisijas vadītāja Laimdota Straujuma. Par šādu bijušās Ministru prezidentes paziņojumu viņas vadītās komisijas deputāti ir pārsteigti.

Straujumas paziņojums sekojis pēc vakar Saeimā noraidītā priekšlikuma Vispārējās izglītības likumā nostiprināt Ministru kabineta tiesības noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu klasē vai klašu grupā valsts un pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs vidējās izglītības pakāpē. Noraidītie grozījumi valdībai būtu devuši tiesības arī noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu minētajā izglītības līmenī valsts augstskolu vispārējās vidējās izglītības iestādēs.

Neskatoties uz L.Straujumas paziņojumu, par šādu ieceri komisijas locekļi neesot informēti.

Komisijas priekšsēdētājas vietnieks Jānis Dombrava norādīja, ka konceptuāli ideja par vidusskolu posma nodošanu valsts pārziņā ir izskanējusi kādā no komisijas sēdēm, taču viņš neatceroties par kopīgu balsojumu par šādu iniciatīvu. Arī komisijas sekretārs Artis Rasmanis uzsvēra, ka viņam par šādu ieceri nekas nav zināms. "Esmu pārsteigts, šī man ir pirmā dzirdēšana," uz jautājumu par L.Straujumas ierakstu sociālajos tīklos atbildēja deputāts.

Komisijas loceklis Ints Dālderis sacīja, ka esošā situācija, kad skolas dibina pašvaldības, bet finansē valsts, ir sarežģīta, un tamdēļ nevarot nodrošināt kvalitāti un tās kontroli. Deputāts norādīja, ka kopēja balsojuma par šo ieceri komisijā vēl nav bijis, taču viņš atzina, ka par iniciatīvu vidusskolas nodot valsts pārziņā ir nepieciešams diskutēt.

Arī Saeimas deputāte Ilze Viņķele, kura arī ir šīs komisijas locekle, atzina, ka komisijā balsojuma par šādu ieceri nav bijis, taču deputāti par to konceptuāli diskutējuši. Atsaucoties uz Igaunijas veiksmīgo piemēru, valsts paspārnē pārņemot vidusskolas, I.Viņķele norādīja, ka pati šādu ieceri atbalsta, taču ir jādomā par rūpīgu lēmuma izstrādi.

Ar L.Straujumu patlaban nav izdevies sazināties.

Patlaban Izglītības likums izglītības iestāžu dibināšanas, reorganizācijas un likvidēšanas kārtības kontekstā nosaka, ka pašvaldību izglītības iestādes dibina, reorganizē un likvidē pašvaldības, saskaņojot ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) vai attiecīgās nozares ministriju un IZM. Savukārt Ministru kabinets pēc izglītības un zinātnes ministra vai citas nozares ministra priekšlikuma var dibināt, reorganizēt un likvidēt valsts izglītības iestādes.

Pašlaik vidusskolas pamatā ir pašvaldību pārziņā.

Ieceri par ģimnāziju nodošanu valsts pārziņā iepriekš paudis arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, informē aģentūra LETA. 

 
E-klase 19.06.2017.
 
18 : 16
 Novērtē
Pievienot komentāru


E-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase
@eklase IZM virza priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma https://t.co/16RhPXkOXr via @eklase
@eklase Pirmajā nedēļā eksāmenu rezultāts mainīts 10 gadījumos https://t.co/yxcId9Dppj via @eklase
@eklase Plāno vienkāršot pedagogu kvalitātes pakāpju piešķiršanas kārtību https://t.co/bWbJO0s2bJ via @eklase
@eklase IZM publiskos ģeotelpiskās plānošanas platformu "Skolu karte" https://t.co/waXOWShQGv via @eklase
@eklase 70 skolās obligātos eksāmenus kārtoja mazāk nekā desmit skolēni https://t.co/9EgM1BBsRv via @eklase
@eklase Stājas spēkā grozījumi bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtībā https://t.co/Q8zu0ZYJoK via @eklase
@eklase Šadurskis: Eksāmenu rezultāti pierāda, ka reformas izglītībā nedrīkst atlikt https://t.co/JI4q16KiID via @eklase
@eklase LIZDA: Nav saprotams pedagogu algu publiskošanas mērķis https://t.co/Gs46PyfEAR via @eklase
@eklase Portālā "Latvija.lv" sākas elektroniskā pieteikšanās studijām augstskolās https://t.co/5yYSBHzj0w via @eklase
@eklase Ārstes padomi, kā izvairīties no traumām vasarā https://t.co/gWzR3KA4BA via @eklase
@eklase E-klases portāla sadaļā "Konference" pieejami lekciju video ieraksti https://t.co/ZbZO2FFrYa https://t.co/YaCDGWwO9o