AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi Skola2030
 
 

Finansējuma trūkuma dēļ daļa internātskolu bērnu varot "nonākt uz ielas"


 
Skolotāja 15.10.2017. 13:54
Papule malacis - lai dod vietu jaunām dvesmām!
3 : 0
 Novērtē

skolnieks 15.10.2017. 13:36
kas te vispār notiek?
1 : 0
 Novērtē

Skolotāja 15.10.2017. 09:02
Darbu Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) atstās ilggadējā Izglītības departamenta direktore, valsts sekretāra vietniece Evija Papule. Darba attiecības ar IZM tikšot izbeigtas 1.novembrī. Atlūguma iemesls ir neapmierinātība ar IZM administratīvās vadības neprofesionalitāti un neatbilstību ieņemamajam amatam.«Pēdējos divus gadus pie šā brīža galvenās administratīvās personas [IZM valsts sekretāres Līgas Lejiņas] es uzskatu par apzinātu sabotāžu pret IZM kā institūciju, kas attiecīgi atspoguļojas arī pret ministru personiski,» sacīja Papule.Viņa skaidroja, ka IZM virknes pieņemtu dokumentu virzība tikusi kavēta, tam piemeklējot formālus iemeslus.«Tie ir vairāki valstij svarīgi starptautiskie projekti, tostarp ar Eiropas Komisiju,» teica Papule, piebilstot, ka īpaši cietušas tādas jomas kā profesionālā izglītība un pieaugušo izglītība. «Mums noslēgti līgumi, ko arī paraksta valsts sekretārs, pēc kā mēnešiem netiek pieņemti cilvēki un nenotiek darbības. Tā ir naudas aprite. Kurš par to atbildēs?» nobažījusies Papule.Viņa pauda, ka virzītie dokumenti no Lejiņas puses tikuši kavēti un tas noticis formālu iemeslu, nevis dokumentu kvalitātes dēļ. «Ja neiet uz priekšu idejas, kas ir pieņemtas un politiski atbalstītas, tad nav iespējams tālāk virzīties. Kā to lai citādāk sauc kā par sabotāžu?» norādīja Papule.«Ja divu gadu garumā darbības vai nu tiek kropļotas, vai formāli kavētas, nediskutējot pēc būtības, tad tas ir galvenais iemesls,» komentēja Papule, piebilstot, ka patlaban IZM birokrātijas līmenis jau ir «par lielu Latvijai>
3 : 2
 Novērtē

Hm 14.10.2017. 19:47
Vai tad stingrā režīma skolas(kā agrāk bija Alsviķos priekš mazgadīgām huligānēm) vēl eksistē? Un tām nosūtīja ar nepilngadīgo inspekcijas lēmumu. Ir tikai puišu(Cēsīs) un meiteņu kolonijas - bet tur nonāk tikai notiesātie.
2 : 1
 Novērtē

>_< 14.10.2017. 16:37
Nejaukt internātskolas ar stingrā vai ne tik stingrākā režīma ... nu, nezinu jau, kā lai nosauc...kolonijām - specskolām (cietuma skolām)...Bija skolas īpašām vajadzībām, bāreņiem, noziedzniekiem...Tagad visus integrēsim līdz brīdim, kamēr visa segregācija notiks spontāni, pārgrupēsies paši, specializēsies, pielāgos telpas, sagādās materiālus neredzīgiem, nedzirdīgiem, kustību traucējumiem...u.t.t.
4 : 1
 Novērtē

solo > no spec 14.10.2017. 15:13
Kāpēc lai neattiektos noteikumi par minimālo skaitu klasēs? Kāpēc uzturēt 5 internātskolas ar 6 bērniem klasē lai tajā pat laikā uzturētu 1 skolu ar 30 bērniem klasē? Tāpat viņi dzīvo internātā, vai nav vienalga, kur. Labāk šo naudu atvēlēt lauku skolām, kuras atrodas tālu no pilsētām un gluži nesavāc skolēnu skaitu.
6 : 3
 Novērtē

Brīnums 13.10.2017. 18:38
Ko tu nervozē? Varbūt es pats sev tos plusus saliku. Man taču patīk plusi. PSRS - pagajušais gadsimts, kaut gan atdalīšanas no tā bija pretlikumīga un uz barikādēm stāvēja searatisti. Ieguvumi no atdalīšanas ir šaubīģie (viens kas ir - iespēja aizbraukt uz rietumu pusi). Nu OK, kas padarīts, tas padarīts, gau galā katra revolūcija ir pretlikumīga. Mēs jau esām ES, un ir jādzivo jaunā savienībā. Tagad viss, kas notiek ES aizskar arī LR. Doma par atdalīšanos ir destruktīva visām ES, ne tikai Spānijai. Varbūt rīt no LR Latgale atdalīsies (un ienāks Krievijas sastāvā joka pēc).
4 : 4
 Novērtē

8-/ 13.10.2017. 18:12
Tie, kas Brīnumam pieplusojāt - gribat atkal PSRS? Pievienoties Krievijai?
2 : 2
 Novērtē

he 13.10.2017. 17:43
Te, pirmkārt, būtu jāsāk stingrāk prasīt atbildību no ģimenēm. Bet degradētu ģimeņu ir tik daudz, ka soc. dienesti pat necenšas. Nu, varbūt ir daži izņēmumi, bet reti. Otrkārt, šīs internātskolas ir siltas vietas gan darbiniekiem, gan skolēniem. Pāris skolēnu klasē, nekādas atbildības par sekmēm, jo visu var norakstīt uz kontingenta specifiku. Vecākiem ērti - valsts par visu padomā. No viņiem neprasa nekādu atbildību. Redzu tuvumā vienu tādu, kur plašās telpās, vairākos korpusos, daži desmiti skolēnu. Ēdināšana un dzīvošana bez maksas. Mediķi, aukles, pulciņi, izklaides... Paši nopīpējušies (tam nauda ir), un ne tikai..., masveidā nesekmīgi. Ar prieku demolē un lauž visu, ko var. Un deklarē, ka viņiem pienākas!Jā internātskolas diemžēl ir vajadzīgas. Bet tad ar speciālu stingru režīmu, lai potenciālajiem audzēkņiem tur negribētos nonākt. Vaidēšana par to, ka viņiem parastās skolās dara pāri, ir muļķības. Drīzāk otrādi. Noplukuši, nemazgājušies - tad prasiet stingri no ģimenes! Iesaistiet policiju un organizējiet piespiedu darbus. Jā, te kāds iebildīs, ka nehumāni. Bet sodi diemžēl nepieciešami. Arī par satiksmes noteikumu neievērošanu soda.
14 : 3
 Novērtē

Brīnums 13.10.2017. 08:28
Stāvējāt uz barikādēm jūs ne par savām interesēm. Separātisms, visbiežāk, nedod nekādus ieguvumus parastiem mirstīgiem, kas stāv barikādēs un panes visas grūtības. Separātisms izdevīgs pirmkārt vietējai elitei, kuras pilnvaras uzvaras gadījumā stipri pieaug. Pieaugot varai, pieaug individuāla bagātība. Par to jūs stāvējāt.Pašlaik Katalonija atdalās no Spānijas. Pasakiet lūdzu, kam tās pasākums būs izdevīgs? Vietējiem iedzīvotājiem, kuri uzvaras gadījumā finansēs ar nodokļiem 101 jaunu struktūru, kas ir vajadzīgi jaunai valstīj? Vai biznesmeniem, kuriem tiks sagrautas visas saistības ar apkārtni un zaudētas tirgus pozīcijas?
8 : 3
 NovērtēE-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @cyxob Neizdodas problēmu replicēt. Vai dzēšot pārlūka/lapu vēsturi problēma atkārtojas? App izveide ir nākotnes pl… https://t.co/hHDyrJJsIa
@eklase @cyxob Labdien! Paldies par informāciju. Vai problēma vēljoprojām atkārtojas?
@eklase @jaunzemis_m Labdien! Lūdzam norādīt savu tālruņa numuru DM, apskatīsim situāciju un izsūtīsim Jums jaunu pieejas paroli.
@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase