AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām


 
ome 22.08.2017. 10:42
Nepietiek kad likvidē skolas,tagad vel vajadzētu likvidēt vakarskolas lai tiem kas strādā un mācās vairs nebūtu iespēja iegūt izglītību.Kur mēs ejam???
2 : 0
 Novērtē

Zīmulis 21.08.2017. 15:28
Skumji, ka IZM strādā tādi darbinieki, kas praktiski nezin, kā ir strādāt klasē, kurā ir iekļauti bērni ar īpašajām vajadzībām vai bērni ar mācīšanās grūtībām!!! Jo visās skolās kā atbalsta personāls nav sociālais pedagogs vai psihologs. Taču skolotāji savu darbu dara no visas sirds, gudrības un spēka. Tādēļ izdeg!
1 : 0
 Novērtē

skolotāja 21.07.2017. 16:17
Ja jau tā par šo tēmu tiek spriests, tad tā arī būs. Neviena viedoklī un argumentos nav ieklausījušies un neieklausīsies. Zaudēs visi. Spējīgie neiegūs to, ko varētu, probēmu cilvēciņi aizies galīgi pa pieskari un būs virkne "nespējīgu" pedagogu. Jauniem vajadzētu būt galīgi aptaurētiem, la šai mudžeklī līstu. Nenormāli labajai kompetenču izglītībai vajag veiksmes stāstu!
8 : 0
 Novērtē

Ilonai 20.07.2017. 10:03
Tāpēc, ka manējiem nav jāatrodas vienā telpā, ar sadistiem !!!! Man nav pienākums tādus čubināt un draudzēties ar potenciālajiem varmākām. Punkts.
8 : 0
 Novērtē

Vai tik 20.07.2017. 09:39
nav atkal kāds integrējamais bērns tiem, kuri šos jaunumus grib ieviest
4 : 0
 Novērtē

Sapņotāja 19.07.2017. 16:26
Man tāds sapnīts nosapņojās, ka visu IZM darbinieku bērnu un mazbērnu (un vēl septiņas paaudzēs) klasēs integrē speciālo skolu audzēkņus! ("Integrējamo bērnu" problēmas un vajadzības vispār IZM neinteresē............:(((
10 : 0
 Novērtē

solo 19.07.2017. 09:38
Vai tad pirms pāris gadiem nebija viens speciālais bērns integrēts 3. ģimnāzijā un ar ko tas beidzās?
11 : 0
 Novērtē

Pedagoga sirdsapziņa 18.07.2017. 12:00
IDEJA PAR SPECIĀLO SKOLU LIKVIDĒŠANU ARĪ IR ABSURDA. Kāds no ministrijas ir pajautājis ierindas skolotājam, cik neiespējami ir nodrošināt kvalitatīvas izglītības saņemšanas procesu, ja klasē ir kaut viens bērns ar speciālām vajadzībām (jauktas attīstības traucējumi: valodas attīstības aizture, hiperaktivitāte, uzmanības deficīta sindroms, uzvedības traucējumi, agresivitāte, autisma spektra iezīmes, Aspergera sindroms u.tml.)? Viens šāds bērns spēj dezorganizēt visu vispārizglītojošās klases darbu. Jau šobrīd ir pilnas pirmsskolas izglītības iestādes un skolas ar speciālajiem bērniem, kuru vecāki nepiekrīt speciālistu viedoklim un neved savu bērnu uz pedagoģiski - medicīnisko komisiju, un ietiepīgi turpina mocīt, kā savu bērnu, tā arī citus audzēkņus un skolotājus vispārizglītojošajā iestādē. Bērni nespēj mācīties, skolotāji nespēj kvalitatīvi strādāt. Rezultātā konfliktē gan bērni, gan vecāki sava starpā, gan pedagogi un izglītības iestādes vadība. Uzsākot mācības vispārizglītojošās skolās, šiem integrētajiem speciālajiem bērniem visbiežāk jāturpina mācības mājmācībā, jo socializēties 20-30 bērnu kolektīvā viņi nav spējīgi. Katrs gadījums integrēt speciālo bērnu vispārizglītojošā skolā jāizvērtē individuāli speciālistiem ilgtermiņā. Tieši tāpēc šis novērošanas un korekcijas darbs jāuzsāk jau agrīni speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs un vēlāk pedagoģiski – medicīniskā komisija kopā ar vecākiem pieņem lēmumu, vai bērns būs spējīgs integrēties vispārizglītojošā skolā. UZSKATU, KA SPECIĀLĀS PIRMSSKOLAS UN SKOLAS LIKVIDĒT IR PILNĪGS NEPRĀTS
64 : 1
 Novērtē

tautietis 18.07.2017. 10:10
Runājot par zviedriem. ja vajag arī mūsu skolotāji var parādīt paraug stundas.Jautājums tik ,kāpēc tad paši Zviedri nav apmierināti ar tagadējo jaunatni. Arī mums tā nav no zelta, bet ja ir, tad rets, tikai tas ,kurš ir saņēmis pietiekoši mīlestības ,juties droš, pieņemts tajā vidē kurā atodas, kuram palīdzēts novērtst mazvērtības kompleks jau bērnībā, nevis iedzīts 30 skolnieku barā.Man rodas viens vienīgs jautājums -KAD MINISTRI BEIGS EKSPEREMENTĒT AR TAUTAS PACIETĪBU UN SĀKS DOMĀT PAR TAGAD JAU SALĪDZINOŠI LIELU DAĻU TAUTAS?
27 : 0
 Novērtē

sk--> atkal jau! 18.07.2017. 09:46
Biju pieredzes braucienā uz Zviedrijas skolu, kur, kā viņi paši atzina, mācās smagākais kontingents. 1. Tur maz esot spējīgo skolēnu, jo viņu vecāki šo skolu neizvēlas. (Tik un tā!!) 2. Tur ārpus stundām (vai stundās kā palīgi) strādā uz katru klasi (varbūt vairākām) kādi 6, varētu teikt sociālie pedagogi. Katram sava atbildība - viens palīdz bērnam veikt mājas darbus, konsultē, cits ir karjeras konsultants, vēl cits - uzvedības korektors. Un mēs bijām tieši šo uzvedības korektoru organizētā pasākumā - reizi mēnesī notiek Meiteņu vakari. Kāpēc tieši meiteņu? Tāpēc, ka ir pierādīts, ka tieši 14 - 17 gadu vecām meitenēm ir krīzes, kas jārisina. Tā kā braucu ar bērnu grupu, šajā vakarā mēs "integrējāmies". Kas tur notika? Vienā telpā bija aerobikas nodarbība, citā līnijdejas, nākamā galda teniss, tālāk - karaoke dziedāšana, visbeidzot pērļošana. Sociālie darbinieki stāstīja, ka meiteņu virzība tur nenotiek haotiski, bet ir izpētīts un ieteikts, kas šajā brīdī meitenei vajadzīgs. Neatraisītajām iesaka līnijdejas, agresīvajām - pērļošanu. Citreiz notiekot pasākumi zēniem vai visiem kopā. >>>>>>>> Bet vai pie mums kaut kas tāds tiks finansēts, ne jau pa velti šie zviedri visu to organizē!
34 : 0
 NovērtēE-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @jaunzemis_m Labdien! Lūdzam norādīt savu tālruņa numuru DM, apskatīsim situāciju un izsūtīsim Jums jaunu pieejas paroli.
@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase