AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Ministrs: Nedrīkst ierobežot tiesības uz kvalitatīvu izglītību


 
To Zanei 24.04.2017. 18:11
Piekrītu, ka nav īsti godīgi vērtēt "elitāro" skolu sasniegumus kopā ar parastām vidusskolām, bet tam, ka iestājeksāmeni neļauj iegūt līdzvērtīgu izglītību, gan nē! Vecāku slimīgās ambīcijas bieži neļauj loģiski izvērtēt situāciju. Savs brīnums vislabākais un gudrākais! Visiem nudien ģimnāzijās vietas nepietiks! Ja nevar labi mācīties savā skolā, tad ģimnāzija diez vai palīdzēs!
7 : 1
 Novērtē

ak vai 24.04.2017. 18:01
Lasu un būšu jau noslīkusi neizpratnē! Labu izglītību visās skolās; Nav naudas, lai tiktu prestižā skolā; "Mācību kombināti" izlases bērniem! Skola var dot vai nedot, ja nav, kas ņem pretī! Tie, kas ir motivēti mācīties no pirmās dienas, paņem labu izglītību tur, kur daži tikai atsēž stundu laiku! Tie arī iztur konkursus, kur nauda nav vajadzīga, lai piedalītos. Nu nevar visus slaistus un loderus sūtīt uz ģimnāziju! Vismaz kāda vieta, kur bērni ar līdzvērtīgām spējām var mācīties, nerēķinoties ar tiem, kurus būtu jāvelk līdzi. / Te es nerunāju par normāliem bērniem, bet to balastu, kas dažās klasēs sastāda pat pusi!/ Ja nebūs konkursa, tad gan naudas maki sāks spēlēt lielu lomu! Par naudu jau tādi augstskolu diplomi sapirkti, ka smalku amatu vairs nepietiek!
5 : 1
 Novērtē

sara 23.04.2017. 22:42
Visas šīs izglītības reformas pamatā ir tieši ierobežotas skolēna tiesības uz izglītību jau sākot ar pirmskolu. Tagad visu šajā jomā nosaka vietējā novada politika un nauda.
4 : 1
 Novērtē

he 23.04.2017. 22:05
Izskatās, ka pat te trollīši uzdarbojas. Redz, pēc 9.kl. ir visas iespējas mācīties profesionālā skolā. Būs gan izglītība, gan profesija. Bet nē, tur taču jāstrādā, slodze... un galvenais - latviski jāmācās!!!
4 : 1
 Novērtē

he 23.04.2017. 22:03
Mammai, kas žēlojas... Labajās skolās ir kopmītnes, stipendijas. Un TU skolā mācās vairāki talantīgi bērni arī no dziļiem laukiem.
5 : 1
 Novērtē

Atbalsts Zanei 23.04.2017. 20:22
Man liekas, ka tas, ka ģimnāzijās ir iestājeksāmeni atbilst tam, ka kādam no skolēniem ir liegtas iespējas iegūt līdzvērtīgu izglītību (par to vai kvalitatīvāku, par to vēl var strīdēties) kā ģimnāzijās konkursu izturējušiem skolēniem.Manuprāt, valstī pietiktu ar kādām 5 ģimnāzijām, pie tam, tās būtu tikai vidusskolas posmā un nečakarētu bērniem prātu ar iestājeksāmeniem un konkurenci pamatskolas posmā.Principā Ģimnāzijām būtu jāveido Latvijas nākamā akadēmiskā elite, tie būtu kādi 400 - 500 skolēni katrā vecumposmā, tiešām īpašie bērni, kuri ir līmeni augstāki par pārējiem skolēniem un kādā mērā arī par skolotājiem.P.s. nesen parādījās pētījums, ka augstāka konkurence (viens no būtiskākajiem iemesliem, ko min ģimnāziju pārstāvji) nebūt neveicina auhstākus rezultātus, jo skolēni patstāvīgi lielā stresā un neizbauda mācību procesu.
2 : 2
 Novērtē

zane1 23.04.2017. 12:10
Jau tagad visur raksta par iestājeksāmeniem tā saucamajās ,,elitārajās" skolās. Tur uz eksāmenu, protams, nemaz neies tie zināšanās vājākie skolēni, bet arī visi no tiem netiks uzņemti, tikai labākie. Vai ir godīgi runāt par labiem rezultātiem šajās skolās, ja tiek rīkots uzņemšanas konkurss. Kāpēc jāņirgājas par citu skolu skolēniem un skolotājiem. Diemžēl mums nav tādu iespēju uzņemt skolēnus , organizējot iestāšanās eksāmenus. Paldies Dievam, ka tā ir, jo jāstrādā ir ar visiem skolēniem. Es lepojos ar to, ka mācu ,,parastā" skolā un ka maniem skolēniem ir dota iespēja iegūt izglītību un galvenais nav , lai visiem būtu 7 balles un vairāk, bet lai katrs varētu mācīties pēc savām spējām. Es priecājos par katru skolēnu godīgi nopelnīto atzīmi, neatkarīgi no tā vai ir 5, vai augstākas balles. Mūsu skolas visi skolotāji dod iespēju uzlabot skolēniem prasmes un iemaņas savā darbā.
31 : 5
 Novērtē

>_< 23.04.2017. 11:32
Par ko ir runa? Par izglītojamiem un viņu ģimenēm, kur ir motivācija mācīties, iegūt izglītību, izvirzīt mērķi un paņemt no skolas vajadzīgo, sadarbojoties ar pedagogu, par pārējo lieki necepoties zemāku vērtējumu dēļ, vai arī mēs cepamies par "kamieli, kurš pie akas nedzers ne lūdzams, jo viņam negribas dzert" un neiestāstīsiet, ka vajag mācīties pašam, ļaut mācīties pārējiem klasē un ļaut strādāt skolotājam, ja apsargs pelna gana daudz (vairāk par "učeni") pat tikai ar papīrīti, kurā par vidējo izglītību ir tikai četrinieki, sertifikāti F līmenī vai 5% no iespējamā ...Kuru tiesības uz kvalitatīvu izglītību mēs tagad aizstāvam?
22 : 1
 Novērtē

murgskis 22.04.2017. 11:16
ministram nav tiesību ierobežot cilvēkus domāt, jo savādāk šis politikānis atstās pilsētā dažus milzīgus pārblīvētus jauno dvēseļu ražošanas kombinātus ar apm. vismaz 800- 1000 skolēniem un dažiem skolotājiem, kas vēl nebūs kļuvuši par bezdarbniekiem
10 : 10
 Novērtē

vienreiz pietiek 22.04.2017. 08:45
Bet varbūt vispirms sākt ar atbildību, nevis tiesībām? Atbildību par milzīgajiem stundu kavējumiem, disciplīnas pārkāpumiem, nemācīšanos kā normu? Atbildība ir tikai no skolām, bet no skolēniem, vecākiem? Kur atbilstoši likumi? Cik ilgi vēl turpināsies izglītību graujošā sistēma, ka nauda seko skolēnam? Varbūt tieši šajā jomā ir vērts paskatīties uz citām valstīm, pēc tam tikai ķerties klāt Eiropas naudas tēŗēšanai par kompeteņču izglītību?
76 : 2
 NovērtēE-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase
@eklase IZM virza priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma https://t.co/16RhPXkOXr via @eklase
@eklase Pirmajā nedēļā eksāmenu rezultāts mainīts 10 gadījumos https://t.co/yxcId9Dppj via @eklase
@eklase Plāno vienkāršot pedagogu kvalitātes pakāpju piešķiršanas kārtību https://t.co/bWbJO0s2bJ via @eklase
@eklase IZM publiskos ģeotelpiskās plānošanas platformu "Skolu karte" https://t.co/waXOWShQGv via @eklase
@eklase 70 skolās obligātos eksāmenus kārtoja mazāk nekā desmit skolēni https://t.co/9EgM1BBsRv via @eklase
@eklase Stājas spēkā grozījumi bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtībā https://t.co/Q8zu0ZYJoK via @eklase
@eklase Šadurskis: Eksāmenu rezultāti pierāda, ka reformas izglītībā nedrīkst atlikt https://t.co/JI4q16KiID via @eklase
@eklase LIZDA: Nav saprotams pedagogu algu publiskošanas mērķis https://t.co/Gs46PyfEAR via @eklase
@eklase Portālā "Latvija.lv" sākas elektroniskā pieteikšanās studijām augstskolās https://t.co/5yYSBHzj0w via @eklase
@eklase Ārstes padomi, kā izvairīties no traumām vasarā https://t.co/gWzR3KA4BA via @eklase
@eklase E-klases portāla sadaļā "Konference" pieejami lekciju video ieraksti https://t.co/ZbZO2FFrYa https://t.co/YaCDGWwO9o
@eklase Konferences "E-KLASE 2017" bildes jau pieejamas portālā! Drīzumā tiks publicēti arī lekciju ieraksti.… https://t.co/izHRTCqkCp
@eklase Pēc izglītojošas dienas pedagogi piedalās loterijā un pēcāk baudīs Liepājas Simf. orķestra stīgu kvinteta koncertu. https://t.co/ZbZO2FFrYa