AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Profesore Ilga Kreituse: Latvijas izglītības sistēmā ir permanentās reformas


 
Vecais kraķis 14.09.2017. 16:14
Par 6gadniekiem - I.Kreitusei pilnīga taisnība.Par galējībām izglītības reformēšanā- arī!Jāsaka, pārāk ilgi ministrijas "praktiķi"ņemād ap šo problēmu kā ap karstu kartupeli!Jaunībā redzēju kā notika tas, ko tagad atkal grib ieviest.Nosauks tikai par balstītu kompetencēs.Viss jaunais ir labi aizmirsys vecais!Vai ne tā!Spec.skolas būtu laba lieta, ja vecākiem arī būtu jāizvelk no maka naudiņa, lai samaksātu par bērna ēdināšanu un guldīšanu.Jo internāts jau nav slimnīca.Un skolas ēdnīca nav "zupas virtuve".Audzināšana jau ne skolā, ne dzīvesvietas pagalmā tāpat nekāda.Un tādu nemācītu, anti sociālu un ar uzvedības traucējumiem vēlas integrēt starp visvisādi aktīviem un zinātkāriem bērniem?Tas nu ir pat man par daudz! Visādus brīnumus savā dzīvē esmu piedzīvojis.Bet nekad tādas ačgārnības vēl nav bijušas!Negribu, lai mazbērni iespaidotos no integrējamajiem.Kā zināms, sliktais ātrāk pielīp nekā labais!
2 : 0
 Novērtē

Kroka 14.09.2017. 15:54
Arī es uzskatu, ka jābridz visatļautības gados izaugušu vecāku patvaļu diktēt skolai noteikumus.Jābeidz pieņemt bērni ar dažāda veida garīgās un psihiskās veselības traucējumiem uzņemt vidpārizglītpjošajās skolās pa 4- 6 bērni klasē.Tikai tāpēc, ka vevāki tā grib.Nekādi skolotāju palīgi nespēj viņiem palīdzēt.Arī skolotāji nav tam gatavi.Ja tā ir atsevidķa klase paradtajā skolā, tad, varbūt! Bet vidusskolā nē!Jau b/d grupiņā muļķīgas uzvdības bērni izraisīja apjukumu citādajos.Labi audzinātie bērni ieguva neirozes, jo kādam bija atļauts slienāties ēdienā, bet lielai daļai nē.Bērni nevajadzīgi agri iepazina netaisnību.Dzīvē pastāv noteikta lietu kārtība.Tāpēc rukši ir kūtī, bet Dukši būdā.Jeb slimie spec.skolās ar atšķirīgu mācību procesu un visi veselie - skolā ar normālu māc.darba režīmu.Vēl kas!Pietiek pirmspensijas un pensijas " nopelniem bagātajām "skolotājām un tāda pat vecuma darbiniecēm spec.skolas uzskatīt par savu inkubatoru.Tie nav arī pansionāti visiem tiem, kam gribas piepelnīties.IM stingrāk jāpārbauda, kāpēc milzīgie tēriņi uz katru skolēnu nesniedz atdevi.Lielākā daļa šo bērnu neienāk darba tirgū.Arī tie, kas spēj apgūt arodu, izvēlas dzīvot par pabalsta naudu.
2 : 0
 Novērtē

Koriandrs 14.09.2017. 15:05
Kreituses kundzei arvien sāp sirds par Latviju.Tāpēc vien der viņā ieklausīties!Arī pati ikdienā sastopas ar(tiesa-vislabākajiem)vidusskolu absolventiem.Droši vien pārrunās ar studentiem iznāk saskare par atšķirīgiem studentu iepriekšējās izglītības modeļiem un valsts neieinteresētību nākotnes sabiedrības veidošanā par inteliģentiem un ilgtspējīgiem.
0 : 1
 Novērtē

Sneiks 13.09.2017. 20:49
Par lauku skolu likvidēšanu -tas ir vandālisma akts pret lauku un Latvijas nākotni. Vienotība īpaši izceļas ar noziedzīgu stulbumu- Mūrniece smilśkastē nolemj būt ģenerælis un pieaugusī likvidē Policijas Akadēmiju, Śadurskis-, šis pagurušais onkulis iz pēdīgiem spēciņiem likvidēs lauku skolas. Redzam kas notiek ja vara ir vienota neprāta rokās. Dzenam šos prom kamēr nav likvidējuši tautu un zemi.
1 : 2
 Novērtē

tence 11.09.2017. 11:53
Un kompetenču pieeja ir visīstākais murgs teor'ētiskā lietojumā. neviens kompetenci izmērīt nevar!! Beidz skolu ar normālām atzīmēm-un esi kompetents!! Bat m ja esi divnieku karalis-tad ,dabiski, nekompetents. Tās kompetences būs tikai uz papīra, nevis bērnu galv'\as. Esiet mierīgi, ļaudis. Kā mācīj'\āties, tā mācīsities!
6 : 0
 Novērtē

Dace Bērziņa 03.09.2017. 16:22
Viens pamatots un labi strukturēts viedoklis par mūsu izglītību. Pilnībā piekrītu visam rakstītajam.
10 : 0
 Novērtē

A.M. 02.09.2017. 11:58
Par sešgadniekiem absolūta patiesība - viņi nav gatavi skolai!!!
8 : 0
 Novērtē

Tik precīzi!!!! 31.08.2017. 22:53
"visiem Izglītības un zinātnes ministrijā strādājošajiem satura veidotājiem ik pēc pieciem gadiem vismaz viens gads būtu jānostrādā praktiskā vidē."Visi, kas IZM strādā, NEKO nejēdz no reālā skolas darba.
10 : 0
 Novērtē

Zinātājs 30.07.2017. 00:01
Satura veidotāji IR praktiķi. Nepatiesa informācija tiek sniegta. Saturu šoreiz neveido teorētiķi, kas ir atrauti no prakses un tas viņiem nepatīk! Viss ir vienos pētījumos, bet beidzot tak kaut kas jāsāk darīt arī praktiski skolas sistēmā un skolotāju kvalitātē. Pietiek sēdēt uz lauriem!
0 : 8
 Novērtē

Ex. Skolotāja Maija 19.07.2017. 14:06
Latvijas izglītības joma ir degradēta. To vispār nevar saukt par sistēmu. Rīgā direktori pieņem darbā mazvērtīgus pedagoģiskos kadrus, jo ar tādiem ir daudz vieglāk realizēt varu.
5 : 2
 NovērtēE-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase
@eklase IZM virza priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma https://t.co/16RhPXkOXr via @eklase