AktualitātesPasaulē Latvijā Viedokļi
 
 

Reiram un Šadurskim prasīs skaidrot nostāju par pedagogu izdienas pensiju jautājumu


 
>>>Olgai 22.05.2017. 18:42
Arī pēdējā algu reforma pierādīja, ka uz normālu pensiju nevar cerēt arī tie, kam vēl laiciņš jāpagaida. Ja alga samazinās, tad automātiski - arī pensija! Starpība tikai, ka pašreizējie pensionāri saņem dubultā no 55 gadiem, bet vai varēs davilkt līdz 65 un vēl - grūti spriest! Bet ministriem jau labāk zināms! Pārēdušies jau tālāk par savu bļodas malu neredz!
2 : 0
 Novērtē

strādājoša pensionāre 21.05.2017. 13:57
Esmu jau pasen pensijā, bet vēl mazliet strādāju- skolā mana mācību priekšmeta stundas vienam pedagogam par daudz, bet diviem nepietiek- nu nenāk neviens jaunais skolotājs, ja viņam piedāvās 9 stundas fiziku, 9 stundas ķīmiju un teiksim vēl ģeogrāfiju. Tā nu paliek glābējs- pensionārs, kurš aizpilda šos robus. Man ir tikai 6 stundas nedēļā. Protams, nezinošie domā, ka man strādāt vajadzētu katru dienu no 8- 16- iem, un ir pārsteigti, ka es varu būt četras dienas brīva. Un par vecajiem skolotājiem runājot- skolēniem- ,sevišķi sākumskolā, ļoti patīk komunicēt tieši ar vecākajiem skolotājiem- laikam pietrūkst vecmāmiņu.
2 : 1
 Novērtē

Arī skolotāja 19.05.2017. 17:53
Strādāju par skolotāju 17 gadus. Kad biju jauns un zaļš gurķis, tad spēka bija daudz, dzīvoju viena. Ko darīt arī īsti nebija brīvos brīžos. Apdarīju visus savus tiešos darbus un meklēju, ko klāt vēl piedomāt. Kā darbā ieviest ko jaunu, interesantu. Izmēģinājos visu ko, eksperimentēju ar dažādām metodēm un paņēmieniem uz nebēdu. Tad nāca klāt pieredze, darba stāžs, vīrs, vēlāk personīgie bērni. Brīvā laika vairs praktiski nebija, griezos kā vāvere ritenī. Darbā sāka parādīties rutīna, bet vēl joprojām bija liela patika strādāt. Turpināju strādāt par skolotāju. Sevi netaupīju, godprātīgi strādāju. Bet nu jau kuro gadu atvaļinājumu grūtāk un ilgāk liekās gaidīt. Kamēr esi skolā jūties mundrs un spēka pilns, bet bērni paņem no tevis tādu enerģiju un spēku, ka mājās pārvilkusies gribu tikai iekrist gultā un neparko vairs nedomāt. Bet tā nevar. Jāatrod iekšējās rezerves, jāpārstartē spēki un jāķeras pie mājasdarbu labošanas, jāgatavojas kontroldarbiem, stundām. Rīt atkal uz darbu. Tā iet gadi. Sāk likties ka slodze pārāk liela, gribētos ar kādu padalīties. Varētu kādam jaunam pedagogam iedot daļu no savas slodzes - praksei, lai piešauj roku. Kamēr iemanīsies un iestrādāsies rau arī es varēšu pensijā doties. U- ū ! Kur esi jaunais speciālist? Ak to stundu par maz, nesanāk laba alga? Bet šo stundu atkal par daudz. Tik daudz negribas rauties! Ko nu? Bet vai Tev strādāt vispār gribās, vai tikai algu saņemt? .......Tā nu es stāvu klases priekšā. Ir Pirmdiena un es turpinu strādāt par skolotāju. Cik ilgi vēl ????????
25 : 4
 Novērtē

Ko nu kliedzat - nav jau mums medusmaize 19.05.2017. 10:58
Pagaidām "apdalīti" ir tieši pirmsskolas skolotāji - mums pat algas ir krietni zemākas kā skolu skolotājiem, jo maksā pašvaldības. Algu līmenis par likumīgo 80% slodzi ir uz rokas mnimālā alga.
7 : 1
 Novērtē

Asus 19.05.2017. 08:13
Вот и учителей теперь поделили: есть отдельно учителя спорта, учителя дошкольных учреждений, а есть все остальные. Одним надо раньше на пенсию, а остальным позже. Бред. Вначале русских и латышей разделили, теперь учителей. Пенсионеры у нас разные. Одни работали всю жизнь - 100 евро пенсия. Другие тоже работали - 2 тысячи пенсия. А президентом побыл, ничего не делая и ничего не решая - всю жизнь тебя государство кормить должно и квартиру тебе оплачивать. Латвия - страна дураков и хорошо. что лет через 100 здесь никого уже не будет - все вымрут с таким отношением к собственному народу.
14 : 6
 Novērtē

praktiķis 18.05.2017. 23:41
Tas darīts tikai ar vienu mērķi, lai sanaidotu skolotājus. Jāatzīst, šiem cūkām izdomas netrūkst.
15 : 2
 Novērtē

Neatbalstu izdienu, JA... 18.05.2017. 20:42
...JA vieniem skolotājiem dod, bet citiem nez kāpēc nedod...Kārtējo reizi akmens, kas iesviests starp skolotājiem, lai sanaidotu!
31 : 2
 Novērtē

Lielajiem lēmējiem! 18.05.2017. 19:16
Ieejiet visparastākajā skolā! Tajā integrējas skolēni, kam būtu jāmācās speciālajā izglītības iestādē, bet viņu vecāki negrib pieņemt šādu faktu. Tajā mācās bērni ar mācīšanās un uzvedības traucējumiem. Vispārizglītojošās skolas pedagogs dažviet strādā ar 20-30 bērniem, iekļaujot apmācībā dažādus bērnus un domājot, kā veltīt laiku arī talantīgajiem. Visiem skolotājiem jādod iespēja aiziet izdienas pensijā.
65 : 2
 Novērtē

--> / 18.05.2017. 15:42
Nez kādēļ? Citās nozarēs arī obligāti jānodrošina ar darbu valsts struktūrās - jurisprudencē, medicīnā, celtniecībā? Kas tad jaunie skolotāji par izredzētajiem, ka viņi jānodrošina?
9 : 8
 Novērtē

jaunā 18.05.2017. 14:04
Skolā strādāju ,ar pārtraukumu, 6 gadus. Ja Jūs zinātu kā es esmu piekususi! jā, zinu, ko Jums teikt,kuri gadiem strādā-VISU CIEŅU JUMS. Visu cieņu maniem skolotājiem, kuri strādā vel šodien un gaida,kad varēs iet pensijā. Cik nav miruši ar infarktiem, atvainojos,arī dzer un nodzeras vecumā...jo nervi netur. Ir 21.gs 'paaudze atšķirīga. Ja agrāk ienāca klasē direktors,sēdējām klusi,tadag - brīvs brīdis pabļaut utt(ne visi,protams). Esmu tikai PAR šādām pensijām. Morāli šis darbs IZĒD. Ne tikai skolotāju,protams. Atvainojos par skarbo viedokli.
93 : 5
 NovērtēE-KLASE neatbild par komentāriem, kas pievienoti rakstiem, tomēr aicina portāla lasītājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, kā arī iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā E-KLASE brīdina, ka tai ir tiesības nodot informāciju par portāla lasītāju tiesībsargājošajām institūcijām, kas var lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Twitter sadaļa

@eklase @AgitaMace @BerzinaAiga @mmmaruta Atvainojamies, ja radies iespaids par konkrētiem termiņiem. Iecere ir, bet aktīvs… https://t.co/Izb5Vu7MH8
@eklase @mmmaruta Labdien! E-klases aplikācija šobrīd pieejama tikai vecākiem un skolēniem. Pārliecinieties, ka izmantojiet… https://t.co/JiJRNFNuEQ
@eklase Mazākajā skolā Latvijā šogad mācās astoņi bērni, lielākajā - 1610 https://t.co/0Dc1xnLlU1 via @eklase
@eklase @LaurisMorics Labdien! Ģimenes komplekta lietotājiem sadaļā “Uzstādījumi” -> “Lietotāju dati” ir iespēja atslēgt reklāmu rādīšanu.
@eklase Kāpēc Latvijas izglītības sistēmai jāvirzās uz izcilību? https://t.co/Mi5kPJjAcp via @eklase
@eklase 4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai https://t.co/se0PTqS3YB via @eklase
@eklase Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts https://t.co/dDzWUIrN0u via @eklase
@eklase Sveicam Zinību dienā! Vēlam panākumus un enerģiju jaunajā mācību gadā! https://t.co/fM7HNhdmTj
@eklase Prezidents: Šodienas mainīgajā pasaulē skolotājiem ir jāmāk ieinteresēt un aizraut skolēnus https://t.co/Wwv6RpvoeD via @eklase
@eklase Vāc parakstus, lai saglabātu skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma https://t.co/kNt12STpm8 via @eklase
@eklase Septembrī skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki https://t.co/1uLXnrlgJN via @eklase
@eklase Latvietim bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē https://t.co/MTsvl8pbtF via @eklase
@eklase Lielo skolu reitinga augšgalā arī šogad valsts ģimnāzijas https://t.co/cyyrd7IGI1 via @eklase
@eklase IZM plāno atteikties no speciālajām un vakarskolām https://t.co/lJ8GLKiKcr via @eklase
@eklase IZM virza priekšlikumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma https://t.co/16RhPXkOXr via @eklase