Konferences programma

Laiks: 2018.gada 3.maijs (ceturtdiena) no plkst. 09.00 līdz plkst. 18.00

Vieta: Latgales vēstniecība "GORS", Pils iela 4, Rēzekne

09.00-11.00 Reģistrācija, stendu apmeklējumi
11.00-11.45 Konferences atklāšana. Izglītības un zinātnes ministra, Rēzeknes mēra, VISC pārstāvja un E-klases vadītāja uzrunas
12.00-13.00 Rīta lekcija
13.00-14.00 Pusdienu pauze
14.00-15.00 Dienas lekcija
15.15-16.15 Konferences noslēgums
16.30 Koncerts konferences dalībniekiem
17.30 Saviesīgā daļa sadarbībā ar Rēzeknes pašvaldību Lekciju tēmas

E-klase šodien un rīt

Digitālais laikmets un viedās ierīces maina mūsu ikdienu strauji un neatgriezeniski. E-klases lietotāji faktiski dzīvo dažādos digitālos laikmetos, bet visi sagaida sev saprotamu un ērtu informācijas apmaiņas vidi. Tāpēc ir ļoti svarīgi kopīgi, saprotami un realizējami sadarbības noteikumi. Papīra laikmeta ieradumi un digitālā ēra. Informācijas daudzums, iespējas un pienākums neradīt lieku informāciju. Digitālie mācību materiāli E-klasē. Datu analīze, ticamība un pareizi secinājumi. 
Apskatīsim šos jautājums no dažādiem rakursiem.

Lekciju vadīja: E-klases vadītājs Jānis Kaģis.

 

Mūžīgie jautājumi - izglītības mērķi, saturs un rezultāts

Vecāki vedot pirmklasnieku uz skolu cer, ka tā sagatavos viņu bērnu dzīves realitātēm un palīdzēs viņam atrast savu vietu dzīvē. Diemžēl neviens precīzi nezina, kādas zināšanas un prasmes būs nepieciešamas pēc desmit gadiem. Tāpēc ir svarīgi, lai mācību programmās būtu nemainīgā pamata daļa un mainīgā daļa, kas atspoguļotu izmaiņas sabiedrībā, ekonomikā un savstarpēji saistītajā pasaulē. Pasaules valstis vistiešākajā nozīmē konkurē ar spēju izglītot savus jaunos cilvēkus. Mūsu bērni ir ļoti spējīgi. Mums jāiemācās veidot izglītības sistēmu, kas darītu viņus laimīgus. Tieši tā mēs varam mainīt mūsu izpratni par izglītību.

Lekciju vadīja: Bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers. 

 

Par digitālajām prasmēm jaunā mācību satura un pieejas kontekstā

Darbs ar digitālām tehnoloģijām un digitālās prasmes ir vienas no būtiskākajām prasmēm, kas jāapgūst un jāpieredz skolēnam, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū un varētu īstenot savus mērķus. Kā skola var palīdzēt skolēnam tās apgūt? Kāda ir VISC īstenotā projekta "Skola2030" jaunā mācību satura un pieejas ietvaros plānotās tehnoloģiju mācību jomas loma digitālo prasmju attīstībā? Kāpēc un kādā veidā organizēt un plānot vienotu sistemātisku un starpdisciplināru pieeju skolā digitālo prasmju apguvei? Lekcijā tiks skaidroti gan mūsdienu sabiedrībai aktuāli konteksti, gan arī sniegts ieskats tehnoloģiju mācību jomas saturā un pieejā.

Lekciju vadīja: "Skola2030" vecākais eksperts tehnoloģiju jomā Edgars Bajaruns.

 

Manas dzīves stress

Lekcijas laikā būs iespēja vērot, kas ietekmē stresu. Piedalīties stresa līmeņa noteikšanā. Vai labais stress ir, un kādi ir tā ieguvumi. Kas veido mūsu stresu darba vidē, skolā? Neirozinātne par stresu, tā sabalansētību un nepieciešamību. Kā sadzīvot ar savus stresa līmeni un vai to ir iespējams ietekmēt?

Meistarklasi vadīja: "Workshop Academy" dibinātāja Sniedze Sainsa.

 

Efektīvs darbs ar E-klasi pirmsskolas izglītības iestādēs

Efektīvs darbs ar E-klasi pirmsskolas izglītības iestādēs. Galvenās iespējas, ko E-klase paver pirmsskolas mācību iestādēs. Kā atvieglot administratīvo slodzi un uzlabot saziņu ar vecākiem, izmantojot E-klasi. Apskatīsim konkrētus pirmsskolas izglītības iestāžu piemērus, kā organizēt darbu ar E-klases palīdzību. Kolēģi no pirmsskolas izglītības iestādēm dalīsies ar savu pieredzi, izmantojot E-klasi.

Meistarklasi vadīja: E-klases eksperts Kārlis Putāns.

 

Komunikācijas darbnīca

Komunikācijas mainība, kā mūsu ieradumi maina komunikācijas nepieciešamību.
Kā strādāt ar informācijas kanāliem, lai komunikācija būtu iedarbīga un tā sasniegtu ziņai nepieciešamo auditoriju. Elektroniskā saziņa mūsdienās. Iespējams mūs nedzird, nesadzird, pārprot. Kā ar to strādāt? Darbnīcā tiks veidoti un izstrādāti kritēriji komunikācijai interneta vidē un darba vidē. Mērķauditorija: skolu administrācija.

Meistarklasi vadīja: "Workshop Academy" dibinātāja Sniedze Sainsa.

 

Iekšējā motivācija

Organizācija savus darbiniekus un komandas motivē, izmantojot procesos un rezultātos balstītus mērķus. Tomēr organizācijas procesi un rezultāti – tas nav par cilvēka iekšējām vērtībām, personīgajiem ieguvumiem, sniegto labumu mērķauditorijām un sabiedrībai kopumā, kas varētu būt kritiski svarīgi darbinieka iekšējai motivācijai.
Ir maz ticams, ka intelektuālā darba darītājam izdosies ik rītu celties, iet uz darbu, atdot enerģiju un sasniegt lieliskus rezultātus, ja viņa motivācijā dominēs tikai ārējie, organizācijas atskaites punkti.
·      Kā ikdienas rutīnā ieraudzīt un nospraust iekšējās attīstības un motivācijas virzienus?
·      Kā ārējus mērķus pārtulkot iekšējos attīstības virzienos un ieguvumos?
·      Kā iekšējos motivatorus parādīt un aktualizēt komandas darbiniekam?

Meistarklasi vadīja: Konsultants, treneris Kārlis Apkalns.

No asins noliešanas līdz jaunākajiem neirozinātnes pētījumiem – kā mācāmies paši, kā mācām citus?

Meistarklasi vadīja: Organizāciju psihologs, personāla vadības konsultants un treneris Uldis Pāvuls. Konferences noslēgums

Rēzeknes bigbends kopā ar neatkārtojamo, šarmantās balss īpašnieci Kristīni Prauliņu un vienmēr galanto, neatkārtojamo Andri Ērgli, aicināja uz koncertu "Pavasara spārnos". Šis vakars tika pavadīts jaukā gaisotnē, ļaujoties mūzikas varai un sapņainai noskaņai, klātesošie devās ar patiesām emocijām un krāsām piepildītā muzikālā ceļojumā.

Koncertā līdztekus džeza klasikai, F.Sinatras dziesmām un Holivudas zelta hītiem skanēja arī mūsu pašu populāru komponistu melodijas un dziesmas. No viegla blūza līdz aizraujošam rokenrolam, no mīlas balādes līdz straujam tango.
 

Ekskursija un Latgales garšu degustācija

Sadarbībā ar Rēzeknes pašvaldību un Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs” viesiem tika piedāvāta iepazīšanās ekskursija. Tās laikā klātesošie uzzināja par centra darbību, iespējām un pasākumiem. Kultūras centrs piedāvāja arī Latgales ēdienu degustācijas sadarbībā ar biedrību “Latgolys golds”.