PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

Aicina pieteikties bezmaksas skolēnu ekskursijām depozīta iepakojumu uzskaites un šķirošanas centrā
Aicina pieteikties bezmaksas skolēnu ekskursijām depozīta iepakojumu uzskaites un šķirošanas centrā
Foto: Depozīta iepakojumu uzskaites un šķirošanas centrs
Sākoties jaunajam mācību gadam, SIA Depozīta Iepakojuma Operators (DIO) aicina Latvijas skolas pieteikties bezmaksas ekskursijām depozīta iepakojumu uzskaites un šķirošanas centrā (Granīta iela 27, Acone, Salaspils nov.), lai iepazīstinātu skolēnus ar pašmāju depozīta sistēmu un veicinātu izpratni par atkritumu šķirošanas un pārstrādes nozīmi tīrākas vides nodrošināšanai. Ekskursiju var pieteikt, zvanot pa tālruni +371 23887744 vai sūtot pieteikumu uz e-pastu [email protected].

“Aizvadītā mācību gada ietvaros šķirošanas centru apmeklēja 15 skolas un vairāk nekā 600 skolēni. Caur šādām ekskursijām varam veicināt jaunās paaudzes rūpes par vidi un veidot izpratni par to, ka iepakojums ir vērtība. Jaunajā mācību gadā ar prieku vērsim šķirošanas centra durvis vaļā visiem interesentiem, jo īpaši skolēniem, kas pie mums vēl nav bijuši – šis ir īstais laiks, lai iepazītos ar Latvijā pavisam jaunu darbojošos sistēmu un bagātinātu mācību stundu saturu,” aicina SIA Depozīta Iepakojuma Operators valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Šķirošanas centra 5500 m2 plašajās telpās skolēniem ir iespēja iepazīties ar to, kā depozīta punktos nodotie iepakojumi tiek sagatavoti tālākai pārstrādei – uzskaitīti un sašķiroti pa materiālu veidiem. Šobrīd šķirošanas centrā ik dienu tiek apstrādāti līdz pat 1,5 miljoni iepakojuma vienību, savukārt pārstrādes uzņēmumiem līdz šim nodotas nepilnas 9000 tonnas stikla, vairāk nekā 1900 tonnas alumīnija, 7440 tonnas PET iepakojuma un 10 tonnas tērauda.

Papildus tam aicinām skolotājus iepazīties ar mācību materiāliem par depozīta sistēmu, kas tapuši sadarbībā ar nodibinājumu “Iespējamā misija”. Mācību materiāli radīti ar mērķi izglītot  jauno depozīta sistēmas lietotāju paaudzi par apzinīgu resursu izmantošanu, materiālu pārstrādes nozīmi un depozīta sistēmas darbības principiem. Lai nodrošinātu, ka materiālos apskatītās tēmas tiek apgūtas pilnvērtīgi un atbilstoši vecumam, to saturs un sasniedzamie rezultāti ir pielāgoti četrām dažādām klašu grupām: 1.-3. klasei, 4.-6. klasei, 7.-9. klasei un vidusskolas posmam no 10. līdz 12. klasei. Materiāli ir gatavi lietošanai, ietver metodisko materiālu divām akadēmiskajām stundām un ir ērti pieejami kā skolotājiem, tā arī citiem interesentiem Skola2030 datu bāzē un depozitapunkts.lv sadaļā “Izglītības materiāli pedagogiem”.

Lai skolēni varētu pilnvērtīgi iepazīties ar depozīta sistēmas darbību, aicinām veltīt divas akadēmiskās mācību stundas izstrādāto materiālu apgūšanai un pēc tam doties ekskursijā uz šķirošanas centru, lai teorētiskās zināšanas pārnestu praksē. Ar prieku gaidīsim jūs ciemos!