Lietotājvārds
Parole

Latvijas Banka izveidojusi izzinošu spēli bērniem sākumskolas vecumā

Ekonomikas un finanšu pratības programmas ietvaros Latvijas Banka ir izstrādājusi izzinošu spēli bērniem sākumskolas vecumā "Kas bankā iekšā?", pavēstīja Latvijas Bankā.

Liepājas 8.vidusskolas saglabāšanai tai pievienos vakarskolu

Līdz 2019.gada 1.septembrim Liepājas vakara (maiņu) vidusskola tiks pievienota Liepājas 8.vidusskolai, kura pretējā gadījumā nespētu izpildīt Ministru kabineta (MK) noteikumus par minimālo skolēnu skaitu vidusskolas posmā, šodien vienbalsīgi lēmusi pilsētas dome.

Pētījuma TIMSS 2019 rezultāti nodrošinās svarīgu informāciju izglītības satura veidotājiem

Starptautiskajā matemātikas un dabaszinību izglītības attīstības tendenču pētījumā 4. klasēm TIMSS 2019 būs jāpiedalās arī skolēnu vecākiem.

Rīgas dome: Pēc uzņemšanas Rīgas bērnudārzos ap 600 bērnu tiek pārdeklarēti uz Pierīgu

Pēc uzņemšanas Rīgas bērnudārzos ik gadu aptuveni 600 līdz 700 bērnu tiek pārdeklarēti uz Pierīgas pašvaldībām, šodien Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā pastāstīja domes Izglītības pārvaldes vadītājs Ivars Balamovskis.

Valodnieki Lielbritānijas izstāšanos no ES rakstītā tekstā mudina saukt par "Brexit" vai breksitu

Izskatot jautājumu par Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) procesa nosaukuma rakstību latviešu valodā, valodnieki mudinājuši to saukt par breksitu vai "Brexit", informēja Valsts valodas centrā (VVC).

Pētījuma TIMSS 2019 rezultātus skolotāji izmantos mācību procesa pilnveidei

Matemātikas un dabaszinību izglītības attīstības tendenču pētījumā TIMSS 2019 piedalīsies ne tikai 4.klašu skolēni, bet arī viņu skolotāji, skolu direktori un vecāki.

Naudu pedagogu algu celšanai sola atrast līdz maija vidum; LIZDA joprojām pieļauj streiku

Līdzekļus pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildei valdības un Saeimas pārstāvji sola atrast līdz maija vidum, pēc tam grozot 2019.gada budžetu, tādējādi 1.septembrī nodrošinot pedagogu algu pieaugumu.

Izglītības vadītāju asociācijas prezidents: Mazo skolu problēmas nevar attiecināt uz visu Latviju

Mazo skolu problēmas nevar attiecināt uz visu Latviju, līdz ar to nevar teikt, ka visās skolās ir problēmas ar atalgojumu, šādu viedokli šorīt telekanālā LNT pauda Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors, "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK biedrs Rūdolfs Kalvāns.

Raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītāji kļūst par patroniem starptautiskam skolēnu izglītības pētījumam

No marta beigām līdz maija sākumam 156 Latvijas skolās notiks starptautisks matemātikas un dabaszinātņu izglītības attīstības tendenču pētījums 4. klasēm – IEA TIMSS 2019. Pētījumā kopumā piedalīsies vairāk nekā 60 pasaules valstu skolēni. Latviju šajā pētījumā pārstāves 4 792 bērni.

Valdībai vēl neizdodas pārliecināt arodbiedrību par iespējām šogad rast līdzekļus pedagogu algu celšanai

Valdības locekļiem dienu pirms pedagogu protesta nav izdevies pārliecināt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) par iespējām šogad rast līdzekļus pedagogu algu celšanai, tāpēc pedagogi neatteiksies no ieceres trešdien doties piketā.

Pirmsskolnieks kā aktīvs dalībnieks mācību procesā

Ar rosinājumu pieaugušajiem, kuri ikdienā vada bērnu mācības, pārmaiņu ceļā vienmēr pašiem atcerēties un atkal no jauna piedzīvot sajūtu, ko nozīmē apgūt kaut ko jaunu un gūt no tā prieku, 14. martā noslēdzās Skola2030 konference “Darbojos, izzinu – mācos ar prieku!”.

LIZDA lūdz Vējoni veicināt cieņpilnu attieksmi pret pedagogiem

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar aicinājumu ņemt vērā arodbiedrības darbu, cenšoties nenonākt līdz pedagogu protesta akcijai, un veicināt cieņpilnu attieksmi pret pedagogiem.

Pa uzticības tālruni sniegs palīdzību mobingā cietušajiem

No 18. līdz 24.martam Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko informatīvo akciju "Es izvēlos runāt!", informēja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Ministrija akceptējusi pārmaiņas Jelgavas izglītības iestāžu tīklā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) saskaņojusi domes lēmumus par plānotajām izmaiņām Jelgavas izglītības iestāžu tīklā, kas skar 3.sākumskolu, Vakara (maiņu) vidusskolu un 2.pamatskolu, informēja pašvaldībā.

Kučinskis: Pedagogu algas jautājums būs kritērijs, kā es balsošu par 2019.gada budžetu

Pedagogu algas jautājums būs kritērijs kā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputāts, bijušais premjers Māris Kučinskis balsos par 2019.gada valsts budžeta projektu.

2020.gada budžeta izstrādes laikā sāks veselības nozares izvērtējumu un IZM jomu finansēšanas analīzi

2020.gada budžeta izstrādes laikā tiks sākts veselības nozares izvērtējums un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) jomu finansēšanas analīze, paredzēts Finanšu ministrijas rīkojuma projektā par 2020.gada budžeta sagatavošanas grafiku.

Skolēni visā pasaulē protestos pieprasa aktīvāku cīņu ar klimata izmaiņām

Desmitiem tūkstošu skolēnu visā pasaulē piektdien neapmeklēja skolu, lai protestos pieprasītu likumdevējiem aktīvāku rīcību cīņā ar klimata izmaiņām.

Aizdomās par angļu valodas eksāmena mutvārdu daļas nelikumīgu izpaušanu aizturēta skolotāja

Valsts policija (VP) aizdomās par angļu valodas eksāmena mutvārdu daļas “nopludināšanu” aizvadītajā naktī aizturējusi kādas Rīgas skolas pedagogu, informēja VP.

12.klašu skolēni kārto eksāmenu franču valodā

Šodien 12.klašu skolēni kārto valsts pārbaudījumu franču valodā.

Uzsāk izglītojošu kampaņu cīņai ar atkarībām no tabakas un alkohola

Lai mazinātu tabakas izstrādājumu un alkohola atkarību izplatību, Veselības ministrija uzsāk informatīvo kampaņu „Spēks pateikt NĒ!”, motivējot cilvēkus atteikties no atkarību izraisošām vielām.

VISC vadītājs: Angļu valodas eksāmena mutvārdu daļas "nopludināšanai" praktiskas nozīmes nebija

Ar angļu valodas centralizētā eksāmena mutvārdu daļas "nopludināšanu" nevienam reāli palīdzēt nevarēja, jo stundas vai pusstundas laikā nevar apgūt svešvalodas sarunu prasmi, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks.

12.klašu skolēni kārto eksāmenu krievu valodā

Šodien 12.klašu skolēni kārto valsts pārbaudījumu krievu valodā.

"Noplūdusi" angļu valodas eksāmena mutvārdu daļa

Kādas izglītības iestādes pedagogs "nopludinājis" angļu valodas eksāmena mutvārdu daļu, pastāstīja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

LIZDA vērsusies Eiropas Komisijā, norādot uz izglītības nozares likumu neievērošanu 2019.gada budžeta veidošanā

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vērsusies Eiropas Komisijā (EK), norādot uz izglītības nozares likumu neievērošanu, veidojot 2019.gada budžetu.

12.klašu skolēni kārto eksāmenu vācu valodā

Šodien 12.klašu skolēni kārto valsts pārbaudījumu vācu valodā.

ASV atklāta plaša krāpšanas shēma iekļūšanai prestižās universitātēs

ASV aptuveni 50 cilvēkiem, tostarp Holivudas aktieriem un lielu uzņēmumu vadītājiem izvirzītas apsūdzības par kukuļdošanu un krāpšanos, lai panāktu savu bērnu uzņemšanu prestižās mācību iestādēs.

Pedagogi aicināti pieteikties apmācībām par veselības izglītības jautājumiem

Veselības ministrija piedāvā iespēju pedagogiem visā Latvijā pieteikties bezmaksas apmācībām par veselības izglītības jautājumiem, informēja ministrijā.

Izmaiņas skolēnu brīvlaikos pagaidām neplāno

Izmaiņas skolēnu brīvlaikus pagaidām netiek plānotas, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" atzina Valsts izglītības satura centra (VISC) direktors Guntars Catlaks.

Lai saglabātu valsts ģimnāzijas statusu, Jūrmalā likvidēs sākumskolu "Atvase"

Meklējot risinājumus Jūrmalas Valsts ģimnāzijas statusa saglabāšanai, pilsētas dome nolēmusi likvidēt sākumskolu "Atvase", to faktiski pievienojot ģimnāzijai.

Skaties pirmsskolai veltītu konferenci tiešsaistē Skola2030 Facebook lapā

Lai palīdzētu sagatavoties pilnveidotā satura un pieejas ieviešanai šoruden visās pirmsskolās Latvijā, Skola2030 ceturtdien, 14. martā rīko konferenci par pirmsskolas jautājumiem – “Darbojos, izzinu – mācos ar prieku”.

ST: Norma par augstskolu darbinieku algu publicēšanu internetā neatbilst Satversmei

Satversmes tiesa (ST) ir atzinusi, ka norma, kas paredz publicēt un vismaz astoņus gadus uzturēt valsts un pašvaldību institūciju mājaslapās informāciju par šo iestāžu amatpersonu un darbinieku atalgojumu, neatbilst Satversmei, pavēstīja ST pārstāve Ketija Strazda.

Centralizētos eksāmenus šogad kārtos vairāk nekā 16 000 izglītojamo

Centralizētos eksāmenus šogad kārtos vairāk nekā 16 000 izglītojamo, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Vidzemē sāk kriminālprocesu par skolēna draudiem klasesbiedriem

Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar elektroniskajā sistēmā "E-klase" kāda pamatskolēna ievietotu paziņojumu par iespējamu vardarbību pret klasesbiedriem, informēja policijā.

Jauniešus aicina pieteikties dalībai NATO samita simulācijas spēlē

Atzīmējot Latvijas dalības NATO 15.gadadienu un Alianses 70.gadadienu, Ārlietu ministrija (ĀM) aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 25 gadiem pieteikties dalībai NATO samita simulācijas spēlē, informēja ministrijā.

Ministre varētu rosināt pārskatīt pedagogu darba samaksas modeli

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska varētu rosināt pārskatīt pedagogu darba samaksas modeli.

Aicina pieteikties semināram “Beta”

Valsts izglītības satura centrs organizē sesto praktiskās ievirzes semināru “Beta” šajā mācību gadā, un tas tiek veltīts materiālzinātnei un polimērmateriālu attīstības tehnoloģijas virzienam.

ST ierosināta vēl viena lieta par pārejas uz izglītību latviešu valodā atbilstību Satversmei

Satversmes tiesā (ST) ir ierosināta vēl viena lieta par likuma grozījumu, kas nosaka pāreju uz izglītību latviešu valodā, atbilstību Satversmei, pavēstīja ST pārstāve Ketija Strazda.

Rosina atlikt pirms pieciem gadiem pieņemto lēmumu par minimālo telpu platību skolās

Nobažījies, ka skolas tam nebūs gatavas, finanšu ministrs Jānis Reirs rosina atcelt prasības par minimālo telpu platību skolās vai arī atlikt to ieviešanu, tomēr prasību atcelšanai iebilst veselības ministre, uzsverot, ka "ar smagu sirdi" varētu piekrist garākam pārejas periodam.

Prezidents: Izglītības jomai tiek novirzīts pietiekami daudz līdzekļu

Izglītības jomai tiek novirzīts pietiekami daudz līdzekļu, savukārt streiku organizēšana ne vienmēr ir labākais veids, lai panāktu kādus rezultātus, komentējot skolotāju algu pieauguma jautājumu, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Premjers: Valdība ir gatava meklēt risinājumus skolotāju algu palielināšanai, taču tie jārod izglītības sistēmā

Krišjāņa Kariņa valdība ir gatava meklēt risinājumus skolotāju algu palielināšanai, taču tie ir jārod izglītības sistēmā, šādi viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda K. Kariņš.