Pieslēdzies E-klasei

Lietotājvārds
Parole

6. februārī atzīmēs Drošāka interneta dienu

Ar daudzveidīgām izglītojošām aktivitātēm bērniem un jauniešiem, kā pasargāt sevi internetā un izturēties ar cieņu citam pret citu virtuālajā vidē, 6. februārī visā pasaulē un arī Latvijā jau piecpadsmito gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Drošāka interneta diena.

Līdz 231 eiro palielinās Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu privāto bērnudārzu apmeklēšanai

Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu privāto bērnudārzu apmeklēšanai bērniem no pusotra līdz četru gadu vecumam palielinās līdz 231 eiro, ceturtdien lēma Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja.

Veidos rīcības komiteju Dziesmu un deju svētku norišu nodrošināšanai

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien atbalstīja ieceri veidot XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Rīgas pilsētas rīcības komiteju, informēja domē.

Izglītības iestādēs nav reģistrēti gandrīz 18 000 bērnu

Šajā mācību gadā izglītības iestādēs nebija reģistrēti 17 803 obligāto izglītības vecumu sasniegušie bērni 5 līdz 18 gadu vecumā, informēja Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD).

IZM izmantos Zviedrijas pieredzi profesionālās izglītības veicināšanā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izmantos Zviedrijas pieredzi profesionālās izglītības un mūžizglītības veicināšanā, pēc tikšanās ar Zviedrijas izglītības ministri Annu Ekstrēmi sacīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Valdībā aicina risināt jautājumu ar pieeju LNB digitālajai kolekcijai "periodika.lv" skolu bibliotēkās

Saeimas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisija aicina risināt jautājumu ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) digitālās kolekcijas "periodika.lv" pieejamību vispārējās izglītības iestāžu bibliotēkās.

Ilggadējā IZM ierēdne Papule kļuvusi par Ušakova padomnieci

Darbu Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) pametusī ilggadējā Izglītības departamenta direktore, valsts sekretāra vietniece Evija Papule sākusi strādāt par padomnieci Rīgas domē, šorīt intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" atzina galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs.

Janvāra beigās izsolīs tiesības kreditēt studējošos ar valsts galvojumu

Finanšu ministrija 31.janvārī izsolīs tiesības kreditēt studējošos ar valsts galvojumu, liecina Valsts kases publiskotā informācija.

Latviju pametuši 100 000 cilvēku ar augstāko izglītību

No 2000. līdz 2016.gadam Latviju pametuši 100 000 iedzīvotāju ar augstāko izglītību, telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" teica Latvijas Universitātes profesors Mihails Hazans.

Budžeta vietu sadalījums 2018.gadā plānots "bez grandiozām pārmaiņām"

Valsts finansēto studiju vietu sadalījums un to studiju programmām šogad plānots "bez grandiozām pārmaiņām", atzina Augstākās izglītības padomes (AIP) priekšsēdētājs Jānis Vētra.

Pieejama valodas konsultāciju elektroniska datubāze

Latviešu valodas aģentūra (LVA) izstrādājusi elektronisku datubāzi valodas konsultācijām, apkopojot LVA lingvistiem visbiežāk uzdotos jautājumus un sagatavotās atbildes, informēja LVA.

Sākas pieteikšanās 2018./2019. mācību gada Vītolu fonda administrētajām stipendijām

Ja esi centīgs un mērķtiecīgs, ja esi guvis labus un teicamus vērtējumus mācību darbā, ja esi iesaistījies sabiedriskajās aktivitātēs gan skolā, gan ārpus tās, arī tu vari kļūt par Vītolu fonda administrēto stipendiju saņēmēju!

Nākamo trīs gadu laikā plāno investēt 50 Eiropas jaunuzņēmumos

Riska kapitāla fondu pārvaldnieks "Overkill Ventures" sadarbībā ar stratēģiskajiem partneriem telekomunikācijas uzņēmumu SIA "Lattelecom" un Dānijas akseleratoru "Accelerace" nākamajos trīs gados plāno investēt 50 jaunuzņēmumos.

Pētījums: Studenti apmierināti ar studiju kvalitāti Latvijā

Kopumā studenti ir apmierināti ar studiju kvalitāti Latvijā, liecina "Eurostudent VI" pētījuma "Studentu sociālie un ekonomiskie apstākļi Latvijā" rezultāti.

Aicina pieteikties semināram “Beta”

Valsts izglītības satura centrs organizē ceturto praktiskās ievirzes semināru “Beta” šajā mācību gadā, un tas tiek veltīts ķīmijas zinātnei.

Pētījums: Nepilna puse studentu nāk no vidēji pārtikušām ģimenēm

Nepilna puse studējošo nāk no vidēji pārtikušām ģimenēm, liecina "Eurostudent VI" pētījuma "Studentu sociālie un ekonomiskie apstākļi Latvijā" rezultāti.

LSA: Nav atbalstāms, ja students kavē studiju procesu, strādājot mazkvalificētu darbu

Studiju procesa kavēšana, studējošajam strādājot mazkvalificētu, nevis ar studiju jomu saistītu darbu nav atbalstāma, vērtējot pētījuma "Eurostudent VI" pētījuma "Studentu sociālie un ekonomiskie apstākļi Latvijā" rezultātus, norādīja Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidente Maira Belova.

Reirs: Skolām un pašvaldībām jāsaprot, ka bērnam ar invaliditāti svarīgi mācīties vispārējā vidē

Labklājības ministrija (LM) turpinās skolām un pašvaldībām skaidrot un pierādīt, ka bērnam ar invaliditāti svarīgi iegūt izglītību vispārējā vidē un ka nedrīkst bērnus nodalīt, veidojot segregāciju, pauda labklājības ministrs Jānis Reirs.

Skolēni aicināti piedalīties jaunrades konkursā "Ideju pavasaris 2018"

Imanta Ziedoņa muzejs atklājis pieteikšanos 9. līdz 12.klašu skolēnu jaunrades konkursā "Ideju pavasaris", mudinot jauniešus apmeklēt muzejus un kultūras iestādes, informēja Ziedoņa muzeja komunikācijas vadītāja Alise Pabērza.

IZM vēlas, lai pedagogi paši seko līdzi savas profesijas kvalitātei

Ar ideju par pedagogu profesionālo organizāciju Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēlas mudināt pedagogus apvienoties un pašiem sekot līdzi savas profesijas kvalitātei.

Veidos konceptuāli jaunu pedagogu izglītības sistēmu

Ministru kabinets otrdien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iesniegtos priekšlikumus konceptuāli jaunas pedagogu izglītības sistēmas veidošanai Latvijā.

MK apstiprinājis pedagogu atalgojuma paaugstināšanas grafiku

Ministru kabinets otrdien apstiprināja pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, apņemoties pakāpeniski celt zemāko algas likmi pedagogiem, taču izmaiņu apmēru faktiski piesaistot skolu tīkla sakārtošanas rezultātiem.

Baltijas universitātes veidos kopīgu maģistra studiju programmu

Aizvadītā gada nogalē Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) saņēma licenci jaunajai maģistra studiju programmai Lauksaimniecības un pārtikas biznesa vadīšana, ko varēs apgūt trijās Baltijas augstskolās - LLU, Aleksandra Stulginska universitātē un Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātē, informēja augstskolas pārstāve Lana Janmere.

Informēs par profesionālās orientācijas kampaņu "Mācies būvniecību"

Jau trešo gadu aicinot skolēnus nākotni saistīt ar kādu no būvniecības profesijām, no 2018.gada janvāra līdz maijam Latvijas skolās norisināsies kampaņa "Mācies būvniecību!", informēja kampaņas organizatori.

Pedagogu arodbiedrībā neizpratni rada IZM plāni veidot jaunu nozares nevalstisko organizāciju

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) grib koordinēt jaunas nacionāla līmeņa nozares nevalstiskās organizācijas izveidi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Bērni strīdas! Kā rīkoties vecākiem?

Brāļu un māsu plēšanās savā starpā, lai arī cik ļoti viens otru mīlētu, nav nekas neierasts, it īpaši tad, ja nākas dalīt vienu istabu un kopīgas mantas.

„Grindeks” aicina jauniešus piedalīties „Profesiju dienās skolēniem”

No 7. februāra līdz 7. martam AS „Grindeks” organizēs jau devītās „Profesiju dienas skolēniem”, aicinot 9.-12. klašu skolēnus no visas Latvijas, kuriem ir vēlme saistīt savu nākotni ar ķīmijas vai farmācijas nozari, pavadīt vienu dienu uzņēmumā un iepazīties ar izvēlētā profesijas pārstāvja ikdienu.

DP aicina bibliotekārus palīdzēt atpazīt potenciālos teroristus

Terorisma risku mazināšanai Drošības policija (DP) aicina Latvijas bibliotekārus pievērst uzmanību apmeklētāju pastiprinātai interesei par islāmu un vardarbību saturošo video materiālu vērošanai internetā.

LV100 tiešraide: “Dveseluputenis.lv” atklāšana

Līdz ar Latvijas simtgadi un filmas "Dvēseļu putenis" uzņemšanu ir tapusi vēsturiski izglītojoša interneta vietne ”www.dveseluputenis.lv”.

Latvijas Universitāte aicina izvirzīt skolotājus “Ekselences balvai”

Latvijas Universitāte (LU) aicina skolēnus, vecākus, skolu vadības pārstāvjus un ikvienu citu, kurš lepojas ar bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotājiem, izvirzīt tos „Ekselences balvai”.

Lietuvas amatpersonas gatavo glābšanas plānu Eiropas Humanitārajai universitātei

Lietuvas amatpersonas gatavojas izveidot glābšanas plānu Viļņā esošajai Eiropas Humanitārajai universitātei (EHU), kur studē galvenokārt Baltkrievijas jaunieši, kurai draud slēgšana Studiju kvalitātes vērtēšanas centra (SKVC) negatīvā novērtējuma dēļ.

Prezentēs izglītojošu interneta vietni par latviešu strēlniekiem un viņu kaujām

Izglītības uzņēmuma "Lielvārds" kompetences centrā Rīgā šodien plkst.16.00 notiks latviešu strēlniekiem un viņu kaujām veltītas izglītojošas interneta vietnes "dveseluputenis.lv" atvēršanas pasākums, informēja filmas "Dvēseļu putenis" projekta sabiedrisko attiecību vadītāja Eva Mežīte.

LIAA biznesa inkubatora pirmajā darbības gadā atbalstu saņēmuši 50 dalībnieki

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) radošo industriju inkubatora pirmā darbības gada laikā abās programmās kopā uzņemti 50 biznesa ideju autori un uzņēmumi, kas saņēmuši atbalstu, tostarp 22 no tiem uzņemti inkubācijas un 28 - pirmsinkubācijas programmā, informēja LIAA.

Lietuva atvēlēs 20 miljonus eiro ārvalstu zinātnieku un emigrējušo lietuviešu pētnieku piesaistei

Lietuvas Izglītības un zinātnes ministrija gatavojas atvēlēt 20 miljonus eiro, lai piesaistītu ārvalstu zinātniekus un atsauktu mājās emigrējušos lietuviešu pētniekus, vēsta "Verslo žinios".

Valdība drīz varētu lemt par skolu kvalitātes kritērijiem

Valdība drīz varētu lemt par skolu kvalitātes kritērijiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Eksperti sniedz padomus Latvijas valsts himnas izpildīšanai

Latvijas valsts himnu "Dievs, svētī Latviju!" ekspertu konsīlijs korim ar pavadījumu iesaka izpildīt la bemol mažorā, pieļaujot himnas dziedāšanu arī citās tonalitātēs atkarībā no kora sastāva, taču vienlaikus iesakot aizliegt himnu izpildīt pilnīgi brīvā aranžējumā, liecina novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā notikušā ekspertu konsīlija "Par Latvijas valsts himnu "Dievs, svētī Latviju!"" slēdziens.

I.Vanaga: Šogad tā arī neizdevās panākt pedagogu darba samaksas pieauguma grafika apstiprināšanu

Šogad tā arī neizdevās panākt pedagogu darba samaksas pieauguma grafika apstiprināšanu, vērtējot paveikto aizejošajā 2017.gadā, norādīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

LPS: Lielākie izaicinājumi šogad saistīti ar izglītības reformu un autoceļu stāvokli

Latvijas pašvaldībām lielākie izaicinājumi aizvadītajā un arī nākamajā gadā joprojām būs neskaidrās izglītības reformas pielāgošana, kritisko autoceļu stāvokļa uzlabošana un struktūrfondu finansējuma apgūšana.

"Kalniem pāri" - bezmaksas atbalsta programma sērojošiem bērniem un viņu ģimenēm

"Kalniem pāri" ir bezmaksas atbalsta programma sērojošiem bērniem un viņu ģimenēm, uz kuru aicina pieteikt bērnus, kuri zaudējuši mammu, tēti, brāli, māsu vai citu sev nozīmīgu aprūpētāju, atbalsta saņemšanai.

Valdība varēs noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs

Ar 1. janvāri spēkā stājas grozījumi Izglītības likumā, kas paredz iespēju valdībai noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs.