Lietotājvārds
Parole

Aicina pieteikties semināram “Beta”

Valsts izglītības satura centrs organizē piektās praktiskās ievirzes semināru “Beta” šajā mācību gadā, un tas tiek veltīts pārtikas, vides drošības un augu aizsardzības izaicinājumiem, paskatoties uz tiem caur zinātnes prizmu.

Par atkārtotu kritēriju neizpildi četrām valsts ģimnāzijām draud statusa atņemšana

Par atkārtotu valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanas kritēriju neizpildi četrām valsts ģimnāzijām draud statusa atņemšana, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Rīgā plāno slēgt divas un apvienot astoņas skolas

Rīgā plānots slēgt divas izglītības iestādes, apvienot astoņas skolas, savukārt vēl par divu skolu likteni tiks lemt pēc gada, informēja Rīgas domē.

ST februāra beigās sāks vērtēt pārejas uz mācībām latviešu valodā atbilstību Satversmei

Satversmes tiesa (ST) 26.februārī plkst.10 sāks skatīt lietu, vai Satversmei atbilst Izglītības likuma grozījumi, kas nosaka pāreju uz mācībām valsts valodā, pavēstīja ST pārstāve Ketija Strazda.

Ekonomģeogrāfs: Skolu tīkla sakārtošanas procesā veiktas butaforiskas reformas

Skolu tīkla sakārtošanas procesā iepriekš veiktas butaforiskas reformas, tādu viedokli trešdien Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijā pauda ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.

RTU: Pret studiju darbu pirkšanu jāvēršas sevišķi bargi

Studiju darbu pirkšana ir plaģiāta paveids, un pret to ir jāvēršas sevišķi bargi, pārliecināta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studiju departamenta direktore Ilze Birzniece.

Premjers neatbalsta I. Šuplinskas priekšlikumu sporta būvēm paredzēto naudu novirzīt pedagogu algām

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš neatbalsta izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas ideju sporta būvēm paredzēto finansējumu novirzīt pedagogu algu palielināšanai.

Sākas reģistrācija dalībai Latvijas Skolu ziemas Olimpiskajā festivālā

No 11. februāra līdz 26. februāra plkst. 15.00 – Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) mājaslapā skolas aicinātas reģistrēt dalībniekus Latvijas Skolu ziemas Olimpiskajam festivālam (turpmāk – Ziemas festivāls).

Šogad pieprasītākās "Ēnu dienas" profesijas - programmētājs, fizioterapeits un pilots

Šogad "Ēnu dienā" skolēnu vidū pieprasītākās profesijas ir programmētājs, fizioterapeits un pilots, aģentūra informēja izglītības organizācijā "Junior Achievement Latvia".

Pasargā bērnu no gripas!

Pēdējie sabiedrībā nodotie dati pauž, ka šogad kopš gripas sākuma Latvijā, tā jau ir laupījusi vairāk kā 25 cilvēku dzīvības.

Skolēni Svētē ar salmonelozi inficējušies skolas ēdnīcā, apliecina izmeklēšanas rezultāti

Lai arī Jelgavas novada pašvaldība pagājušā gada nogalē salmonelozes uzliesmojumu Svētes pamatskolā nesaistīja ar izglītības iestādes ēdināšanas bloku, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultāti liecina par pretējo.

Tiesībsargs izsludina konkursu bērniem un jauniešiem "Esi radošs - #RadiLikumu!"

Atzīmējot Bērnu tiesību aizsardzības konvencijas ratificēšanas 30 gadu jubileju, tiesībsargs organizē konkursu bērniem un jauniešiem, aicinot Bērnu tiesību aizsardzības likumu bērniem un jauniešiem draudzīgā valodā, informēja Tiesībsarga birojā.

Kā bērnu audzināt par laimīgu kultūras baudītāju: biežākās problēmas un risinājumi

Ikdienā sastopamies ar daudzveidīgu un augstvērtīgu kultūras pasākumu piedāvājumu, un nereti labāko no tā vēlamies piedzīvot kopā ar pašiem tuvākajiem.

Studenti par gada ķezu atzīst izglītības ministra amata kandidātu trūkumu pēc vēlēšanām

Latvijas Studentu apvienība (LSA) par 2018. gada ķezu augstākās izglītības nozarē atzinuši partiju priekšvēlēšanu solījumus un pēkšņo izglītības ministra amata kandidātu trūkumu pēc vēlēšanām, noskaidroja LSA.

Reorganizējamās Dzimtmisas pamatskolas vietā vecāki vēlas izveidot privātskolu

Reorganizējamās Dzimtmisas pamatskolas audzēkņu vecāki izglītības iestādes ēkā vēlas izveidot privātskolu, taču šonedēļ domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā viņu iesniegums netika atbalstīts, uzzināja domē.

Izglītības ministre: Esam iesprostoti iepriekšējās valdības atstātajā mantojumā

Budžeta plānošanā esam iesprostoti tajā, ko atstājusi iepriekšējā valdība, un fiskālajā disciplīnā, pauda Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Izglītības ministre lielajām pilsētām solījusi pārskatīt skolu kvalitātes kritērijus

Veicot skolu tīkla reformu, svarīgi ir ne tikai kvantitatīvie rādītāji, bet arī kvalitāte, turklāt kvalitātes kritēriji tiks pārskatīti, tiekoties ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju (LLPA), solījusi jaunā izglītības ministre Ilga Šuplinska.

Pedagogu atalgojuma pieaugumu plānots risināt 2020.gada budžetā

Pedagogu atalgojuma pieaugumu plānots risināt 2020.gada budžetā, izriet no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa sacītā šodien žurnālistiem pēc koalīcijas partiju sanāksmes.

7 iemesli, kāpēc apgūt starptautisku profesionālās izglītības programmu Latvijā!

Profesionālā izglītība Latvijā šobrīd attīstās daudz straujāk nekā sabiedrības priekšstats par to.

Jelgavas skolu direktori vienojas apvienot divas skolas un izveidot pamatskolu Pārlielupē

Darba grupa, kurā strādājuši Jelgavas skolu direktori un Izglītības pārvaldes speciālisti, vienojusies apvienot 6.vidusskolu un 2.pamatskolu, vidusskolas telpās Pārlielupē veidojot pamatskolu, pret ko iebilduši pamtskloēnu vecāki, informēja pilsētas pašvaldībā.

Starptautiskā pētījumā noskaidros 4. klašu skolēnu sasniegumus matemātikā un dabaszinātnēs

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) 156 Latvijas skolas uzaicinājusi piedalīties starptautiskā matemātikas un dabaszinātņu izglītības attīstības tendenču pētījumā 4. klasēm – IEA TIMSS 2019.

Rīgas Klasiskā ģimnāzija organizē nometni “ES un MEDICĪNA”

Rīgas Klasikā ģimnāzija, īstenojot medicīnas izglītības programmu, 2019. gada 11.-15.martā organizē nometni 9.-12.klašu skolēniem ,,ES un MEDICINA ”.

Premjers: Skolotāji šogad saņems normatīvos nostiprinātos solījumus, bet ne vairāk

Skolotāji šogad saņems normatīvajos aktos nostiprinātos solījumus, bet ne vairāk, šorīt intervijā LTV "Rīta Panorāmā" atzina premjers Krišjānis Kariņš.

Studenti sadarbībā ar mediķiem radījuši datorspēli kā alternatīvu veselības mācībai

Ekonomikas un kultūras augstskolas studenti sadarbībā ar mediķiem radījuši datorspēli kā alternatīvu veselības mācībai, informēja idejas autoru, veselības uzņēmumu grupas AS "Repharm" pārstāve Līga Ribkinska.

Šogad latviešu valodas prasmes pilnveides kursus varētu apgūt vairāk nekā 1000 pedagogi

Plānots, ka 2019.gadā kursus latviešu valodas prasmes pilnveidei profesionālajām vajadzībām būs apguvuši vairāk nekā 1000 pedagogi, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā sacīja Latviešu valodas aģentūras direktora vietniece Dace Dalbiņa.

Uzticības tālrunis sāk akciju "Drošāka interneta diena"

Šodien Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko akciju "Drošāka interneta diena", informēja Labklājības ministrijā.

6 ieteikumi kā sevi pasargāt interneta vidē

Šodien visā pasaulē tiek atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”.

Ārvalstīs kvalifikāciju ieguvušajiem skolotājiem Īrijā izveidota īpaša studiju programma

Ārvalstīs kvalifikāciju ieguvušajiem skolotājiem Īrijā izveidota īpaša studiju programma, vēsta portāls "baltic-ireland.ie".

VARAM sāktais remigrācijas projekts palīdzējis atgriezties Latvijā 399 cilvēkiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pērn sāktais remigrācijas projekts palīdzējis atgriezties Latvijā 399 cilvēkiem, informēja ministrijā.

VUGD atgādina: atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami!

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka ziemā ielūzt ledū un noslīkst ne tikai zemledus makšķernieki, bet arī cilvēki, kas, piemēram, pastaigājas vai slidinās pa ledu.

Ventspilī sāksies topošo pirmklasnieku reģistrācija

Šodien no plkst.8.00 Ventspils vispārējās izglītības iestādēs sāksies audzēkņu reģistrācija 1.klasei 2019./2020.mācību gadam, informēja pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Ērkšķe.

Pērn latviešu valodas kursu beiguši 60 patvēruma meklētāji, bet kursu par Latviju - vēl 77

Pērn projektā "Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām" latviešu valodas kursu pabeigušas 60 starptautiskās aizsardzības personas jeb patvēruma meklētāji, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu, bet kursu par Latviju - vēl 77 personas, informēja biedrības pārstāve Rasa Saliņa.

Pēc vidusskolas klašu nenokomplektēšanas Tumes vidusskola tiks reorganizēta par pamatskolu

Ar 2019.gada 1.septembri par pamatskolu tiks reorganizēta Tumes vidusskola, kurā šajā mācību gadā nav nokomplektēta neviena klase vidusskolas posmā, šodien lēma Tukuma novada domē.

13. februārī, Ēnu dienā, skolēnus gaidīs Izglītības un zinātnes ministrijā!

Piedaloties Ēnu dienā Izglītības un zinātnes ministrijā, bērni un jaunieši bieži jautājuši – kāda izglītība jāiegūst, lai varētu strādāt ministrijā, veidot karjeru valsts pārvaldē?

Studenti var pieteikties brīvprātīgajai militārajai apmācībai

Valdība otrdien akceptēja civilo augstskolu studentu speciālās militārās apmācības kārtību, kas cita starpā paredz to apguvušiem, vairākus kritērijus izpildījušiem studentiem izmaksāt līdz 2524 eiro lielu kompensāciju, tādējādi motivējot jauniešus apgūt šo programmu un kompensēt apmācībai veltīto laiku.

PKC iecerējis jauna centra atvēršanu no 2020.gada iekļaujošās izglītības sistēmas uzlabošanai

Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) iecerējis jauna atbalsta centra atvēršanu no 2020.gada iekļaujošās izglītības sistēmas uzlabošanai, Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas sēdē pavēstīja PKC pārstāve Sigita Sniķere.

Profesore I. Mietule apstiprināta Rēzeknes Tehnoloģijas akadēmijas rektora amatā

Otrdien Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Satversmes sapulce atbalstījusi profesores Ivetas Mietules ievēlēšanu augstskolas rektora amatā, informēja RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lolita Kivleniece-Kuzņecova.

Atklāta Latvijas Universitātes Zinātņu māja

Latvijas Universitāte (LU) Akadēmiskajā centrā Torņakalnā veiksmīgi pabeigusi Zinātņu mājas izbūvi, izveidojot šobrīd jaunāko un modernāko studiju un pētniecības centru Latvijā.

Izglītības ministres biroju vadīs "RISEBA" asociētā profesore Ineta Kristovska

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas biroja vadītājas amatā iecelta Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas "RISEBA" asociētā profesore Ineta Kristovska, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Par pērnā gada vārdu izvēlēts "zibmaksājums", bet par nevārdu - "influenceris"

Par 2018.gada vārdu izvēlēts "zibmaksājums", par gada nevārdu - "influenceris", bet pērnā gada savārstījuma titulu izpelnījies politiķa Alda Gobzema izteikums "Darīsim visu, lai radītu valsti, kurā cilvēki gribētu piedzimt", šodien paziņoja akcijas "Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens 2018" organizatori.