Pieslēdzies E-klasei

Lietotājvārds
Parole

Situāciju par trīs skolēnu klasi Skrundas vidusskolā vērtēs nākamgad

Situāciju ar skolēnu skaitu Skrundas vidusskolā, kuras 10.klasē šogad ir tikai trīs skolēni, novada speciālisti vērtēs nākamajā mācību gadā, pastāstīja Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece (LRA).

Latvijas jaunieši aicināti izteikt savu viedokli Eiropas mēroga pētījumā

Lai noskaidrotu, cik informēti par savām iespējām iesaistīties starptautiskos projektos, brīvprātīgajā darbā vai dažādos konkursos ir jaunieši visā Eiropā, kā arī - kas ir tās informācijas vietnes, kurās jaunieši meklē atbildes uz saviem jautājumiem, Eiropas jaunatnes informācijas tīkls Eurodesk veic starptautisku pētījumu.

Dobeles novadā īsteno izglītības iestāžu dienesta viesnīcas būvniecību

Izglītības un zinātnes ministrija kopīgi ar Dobeles novada pašvaldību īsteno vērienīgus vispārizglītojošo skolu infrastruktūras projektus.

Izglītības departamentam šī gada budžetā papildu nepieciešami 4,22 miljoni eiro

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam šī gada budžetā papildu nepieciešami 4,22 miljoni eiro, informēja Rīgas domē.

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir vien trīs skolēni

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir tikai trīs skolēni, pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece.

Latvijas talanti profesionālajā izglītībā izcīna medaļas starptautiskajā konkursā "EuroSkills 2018"

Starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā "EuroSkills2018" Budapeštā izcīna zeltu un sudrabu.

Atvieglo uzņēmēju iesaisti darba vidē balstītās mācībās

Šodien valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas atvieglo uzņēmēju iesaisti darba vidē balstītās mācībās.

IZM Izglītības departamenta direktora amatā ieceļ Līgu Bucenieci

Šonedēļ darbu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktores amatā sākusi Līga Buceniece, kura no 2017.gada oktobra papildu saviem tiešajiem amata pienākumiem pildīja arī departamenta direktora pienākumus, informēja IZM.

Ministrs: Nākamgad nevajadzētu būt problēmām ar atbalstu skolotāju sagatavošanas programmām

Nākamgad nevajadzētu būt problēmām ar atbalstu skolotāju sagatavošanas programmām, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem atzina izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Kā internets var palīdzēt izkļūt no ķezas: divpadsmitgadīga eksperta ieteikumi

Vieni no čaklākajiem interneta lietotājiem ir bērni un jaunieši, kuriem tas ir labs palīgs mācībās un veids, kā sazināties ar vienaudžiem.

Nobela prēmiju ekonomikā piešķirta ASV zinātniekiem par klimata pārmaiņu un tehnoloģisko inovāciju izpēti

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta ASV zinātniekiem Viljamam Nordhausam un Polam Romeram par klimata pārmaiņu un tehnoloģisko inovāciju ietekmes integrēšanu makroekonomiskajā analīzē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Valsts kontrole: Necaurskatāma pedagogu atlīdzības sistēma rada risku prettiesiskam valsts līdzekļu izlietojumam

Neskaidra, nesaprotama un necaurskatāma pedagogu atlīdzības sistēma rada risku prettiesiskam valsts līdzekļu izlietojumam un apdraud profesijas prestižu, uzskata valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Sākas pieteikšanās IV pasaules diktātam latviešu valodā

Sestdien, 3. novembrī, plkst. 12.00 Latvijā un visā pasaulē vienlaikus ceturto gadu pēc kārtas norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā.

LIZDA: 13.Saeimas sadrumstalotība neļaus veikt radikālas reformas izglītības jomā

Lielais partiju skaits 13.Saeimā neļaus veikt radikālas reformas izglītības jomā, informēja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Mežaparka mazdārziņu apsaimniekotāji iebilst pret jaunās skolas celtniecības plāniem

Mežaparka mazdārziņu apsaimniekotāji iebilst pret Rīgas domes plāniem celt jaunu skolu pie Kokneses prospekta un Sudraba ielas krustojuma, raksta "Latvijas Avīze".

Pēc revīzijas rosina pedagogiem noteikt 40 stundu darba nedēļu

Valsts kontrole ieteikusi Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) izvērtēt iespēju vispārējās izglītības iestāžu pedagogiem noteikt normālo jeb 40 stundu slodzi nedēļā, atsakoties no līdzšinējās 30 stundu slodzes.

Valsts kontrole: Pedagogu darba samaksas sistēmā nepieciešami būtiski pilnveidojumi

Pedagogu darba samaksas sistēmā nepieciešami būtiski pilnveidojumi, revīzijā par mērķdotācijām pedagogu atlīdzībai secinājusi Valsts kontrole.

Pasaules Bankas "Cilvēkkapitāla Indeksā" Latvija ierindota 35.vietā

Pasaules Bankas "Cilvēkkapitāla indeksā" Latvija 157 valstu konkurencē ierindota 35.vietā, informēja Finanšu ministrijā (FM).

Jaunais pamatizglītības standarts dos skolām lielāku brīvību mācību procesa organizēšanā

Jaunais pamatizglītības standarts izglītības iestādēm dos lielāku brīvību mācību procesa organizēšanā, ceturtdien žurnālistiem pastāstīja Valsts izglītības satura centra (VISC) direktors Guntars Catlaks.

VISC: Šajā mācību gadā skolās pastiprināti mācīs fiziku un attīstīs interešu pulciņus

Šis mācību gads ir pasludināts par "Fizikas gadu", līdz ar ko vispārējās izglītības iestādēs šogad pastiprināti tiks pievērsta uzmanība fizikas mācīšanai un interešu pulciņu attīstīšanai, un pašvaldībām tiks sniegts finansējums fizikas pulciņu īstenošanai.

Izsludināts iepirkums izglītības kvalitātes novērtēšanas monitoringa sistēmas izstrādei

Turpinot īstenot projektu "Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveide un īstenošana", Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izsludinājusi iepirkumu par Izglītības kvalitātes novērtēšanas monitoringa sistēmas un monitoringa rīku apraksta izstrādi, kas ļaus turpināt projektā plānotās aktivitātes, informēja IZM.

Likteņdārzs aicina skolēnus piedalīties konkursā par lielāko novada sveci

Gatavojoties Latvijas Republikas simtgades svinībām Likteņdārzs aicina Latvijas skolu skolēnus piedalīties konkursā par lielāko novada sveci.

Kā iedrošināt bērnus meklēt palīdzību?

Mājas un ģimene bērnos rada drošības sajūtu, bet viss, kas ir ārpus šīs drošības saliņas, rada interesi un agrāk vai vēlāk ir jāiepazīst.

Kino brīvdienas Rīgas skaistākajā kinoteātrī

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) bērnu filmu programma KIDS WEEKEND šogad tiks izrādīta skolēnu brīvlaika pašā sākumā - 20. un 21. oktobrī.

IZM meklēs risinājumus, lai palīdzētu "Iespējamajai misijai"

Lai palīdzētu nodibinājumam "Iespējamajā misija", Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinās veikt publiskā iepirkuma procedūru par atbalstu skolotāju sagatavošanas programmām.

LIZDA aicina izglītības iestādes piedalīties konkursā „Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2018”

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) jau sesto gadu aicina izglītības iestāžu vadītājus piedalīties konkursā, lai novērtētu savas iestādes pedagogu darba vidi un iegūtu arodbiedrības atzītu statusu „Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2018”.

Aicina piedalīties Latviešu valodas aģentūras izsludinātos konkursos

Eiropas Valodu dienā Latviešu valodas aģentūra izsludina tradicionālo skolēnu radošo darbu konkursu. Šī gada tēma „Mans bērnības stāsts”.

Valdība apstiprina mērķdotāciju sadalījumu pašvaldībām pedagogu atalgojumam

Valdība otrdien, 2018.gada 2.oktobrī, apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu par mērķdotāciju sadalījumu pašvaldībām – pašvaldību izglītības iestādēm 2018.gadam, lai nodrošinātu pedagogu darba samaksu.

Izglītības un zinātnes ministra, profesora Kārļa Šadurska sveiciens Skolotāju dienā

No sirds vēlos pateikt paldies skolotājiem, kas ar savām zināšanām, pieredzi un aizrautību dalās ar saviem skolēniem, veidojot katra un mūsu valsts nākotni.

Prezidents: Skolotāji ar savu devumu veido uz zināšanām balstītu sabiedrību, kas stiprina valsti

Skolotāji ar savu devumu veido uz zināšanām balstītu sabiedrību, kas stiprina valsti, apsveikumā Skolotāju dienā pedagogiem norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Karjeras nedēļā skolu jaunieši apgūs karjeras vadības prasmes

No 8. līdz 12. oktobrim 47 pilsētās un novados notiks Karjeras nedēļa, kuru jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām.

Igaunijas skolām būs pieejamas bezmaksas elektroniskās mācību grāmatas

Visiem Igaunijas pamatskolu skolēniem turpmāk būs iespēja bez maksas izmantot elektroniskās mācību grāmatas, piektdien paziņojusi Izglītības un zinātnes ministrija, norādot, ka līdz ar to viņu skolas somas kļūs vieglākas un mācības - interesantākas.

Aicina pieteikties pedagogu – multiplikatoru atlasei tālākizglītības programmu īstenošanai

Projekta ietvaros plānots piedāvāt projektā iesaistīto skolu kolektīviem vairākas profesionālās pilnveides mācību programmas, kas nodrošina pedagogu kompetences pilnveidošanu darbā ar bērniem ar uzvedības un mācīšanās traucējumiem, kā arī darbā ar mūsdienu pedagoģijas un mācību procesa uzlabošanas izaicinājumiem.

"Zelta pildspalvas" un "Zelta stipendijas" saņēmuši 15 pedagogi un 18 studenti

Rīgas domes vadība 15 pedagogiem pasniegusi "Zelta pildspalvas" un 18 studentiem "Zelta stipendijas" balvas, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

LIZDA atzinīgi vērtē kopā ar valdību, IZM un FM sasniegto pedagogu algu palielināšanā

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) atzinīgi vērtē kopā ar Ministru kabinetu, Izglītības un zinātnes ministriju un Finanšu ministriju sasniegto pedagogu algu palielināšanā, informēja arodbiedrībā.

Salaspils 1. vidusskolai atjaunots skolas korpuss

Salaspils novada pašvaldības projekta gaitā Salaspils 1. vidusskolai atjaunots skolas korpuss, kas bija nepieciešams, ievērojot pašvaldībā pieaugošo skolēnu skaitu.

Nobela prēmija ķīmijā piešķirta par proteīnu izstrādi

Šī gada Nobela prēmija ķīmijā piešķirta amerikāņu un britu zinātniekiem par proteīnu izstrādi, kas "atrisina cilvēces ķīmiskās problēmas", trešdien paziņoja Zviedrijas Zinātņu akadēmija.

Atsākoties skolai, pieaug palīdzības lūgumi no apceltu bērnu vecākiem

Regulāri, bet īpaši, atsākoties skolai, no vecākiem un pedagogiem tiek saņemti lūgumi palīdzēt atrisināt situācijas, kurās kāds bērns tiek pazemots, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.

Nobela prēmija fizikā piešķirta trim zinātniekiem par ieguldījumu lāzerfizikā

Šī gada Nobela prēmija fizikā piešķirta ASV zinātniekam Artūram Aškinam, franču pētniekam Žerāram Murū un kanādiešu zinātniecei Donnai Striklendai par viņu ieguldījumu lāzerfizikā, otrdien paziņojusi Zviedrijas Zinātņu akadēmija.

Pētījums: Jaunieši tiešsaistē dzīvo pēc citiem sociālajiem un morāles noteikumiem

73% Latvijas jauniešu atzīst, ka viņu rīcība digitālajā vidē atšķiras no uzvedības klātienē, liecina Samsung Skola nākotnei veiktā aptauja*.