Lietotājvārds
Parole

Skolās rīkos narkotisko vielu pārbaudes

Valsts policija (VP) panākusi vienošanos ar Izglītības un zinātnes ministriju par narkotisko vielu pārbaužu programmas uzsākšanu Latvijas skolās maija beigās. Skolas, kurās tiks veiktas pārbaudes būs izvēlētas pēc noteikta algoritma, tādēļ nevienam iepriekš nebūs zināms, kurās skolās notiks preventīvie pasākumi.

AirBaltic aicina pieteikties lidojumu skolai

Līdz 31.maijam iespējams pieteikties Latvijas Nacionālā aviosabiedrības airBaltic izveidotajai lidojumu skolai – airBaltic Pilot Academy.

Pasākumā Zinošs un drošs mediķi stāstīs, kā pasargāt bērnus no traumām

17. maijā no plkst.14.00 līdz 19.00 Rīgas Centra humanitārās vidusskolas sporta kompleksā Krišjāņa Barona ielā 116A, norisināsies pasākums “Zinošs un drošs”, kurā vienkāršā un interaktīvā veidā bērniem un viņu vecākiem būs iespēja smelties padomus, kā izvairīties no traumām un kā rīkoties neatliekamās situācijās.

IZM piedāvātie skolu tīkla sakārtošanas modeļi

Skolu tīkla sakārtošanai Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi četrus reģionu blokus, katrā no tiem piedāvājot atšķirīgus minimālā skolēnu skaita kritērijus, informē ziņu aģentūra LETA.

Bērni un jaunieši aktīvi gatavojas XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

Šobrīd Latvijas bērni un jaunieši aktīvi gatavojas nākamās vasaras XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas ikvienam svētku dalībniekam ir emocionāls piedzīvojums un pārdzīvojums.

Šodien notiks Valmieras skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

Lai stiprinātu Dziesmu un deju svētku tradīciju kolektīvos, šodien plkst.18 Vidzemes Olimpiskajā centrā vairāk nekā 1000 dalībnieku piedalīsies Valmieras skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos "Ceļa zīmes".

Mārupes Valsts ģimnāzija uzņem 10. klašu skolēnus 2019./2020. mācību gadam

Lai iestātos Mārupes Valsts ģimnāzijas 10. klasē ir jānokārto iestājpārbaudījums, kas notiks 2019. gada 18. maijā plkst.10.00.

Vebinārs par sociāli emocionālo mācīšanos

Ceturtdien, 9.maijā, plkst.16.00 Skola2030 YouTube kanālā būs skatāms Latvijas Universitātes asociētā profesores, klīniskās psiholoģes un Skola2030 vecākās ekspertes Baibas Martinsones vebinārs par sociāli emocionālo mācīšanos.

Notiks jauno profesionāļu meistarības konkurss "SkillsLatvia 2019"

Šodien un rīt Ķīpsalas izstāžu centrā notiks nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss "SkillsLatvia 2019", kurā 19 prasmju konkursos savas iemaņas pārbaudīs un par medaļām sacentīsies 129 konkursanti no 34 profesionālās izglītības iestādēm.

Pētījums: Pērn vidējā mēneša darba alga Latvijā pieaugusi līdz 948 eiro

Pērn vidējā neto darba samaksa Latvijā pieaugusi par 6%, kas salīdzinot ar gadu iepriekš sasniegusi 948 eiro, liecina žurnāla "Kapitāls" sadarbībā ar personāla atlases uzņēmumu "CV-Online Latvia" veiktie Latvijas algu un atlīdzību pētījuma rezultāti.

Pētījums: Lielākā daļa skolēnu vēlas pozitīvus skolotājus ar labu humora izjūtu

Lielākā daļa skolēnu vēlas redzēt smaidīgu, pozitīvu skolotāju ar labu humora izjūtu. Otrajā vietā ierindota spēja būt saprotošam, uzklausīt un iedvesmot. Vēl skolēni vēlas gudru, kā arī godīgu un taisnīgu pedagogu, taču šīs īpašības minētas retāk, liecina Neatkarīgās izglītības biedrības veiktā aptauja.

Arī nākamajā mācību gadā centralizētais eksāmens svešvalodās vidusskolēniem notiks martā

Centralizētais eksāmens svešvalodās vidusskolēniem nākamajā mācību gadā notiks martā, kad pārējiem skolēniem būs pavasara brīvlaiks. Tikmēr 12.klašu skolēniem brīvlaiks būs nedaudz vēlāk, pēc svešvalodu eksāmenu norises - no 2020.gada 23.marta līdz 27.martam.

Apstiprina valsts pārbaudes darbu norises laikus nākamajam mācību gadam

Ministru kabinets otrdien, 2019.gada 30.aprīlī, apstiprināja noteikumus par valsts pārbaudes darbu norises laikiem 2019./2020. mācību gadā vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības programmās.

Kā autovadītājiem un velosipēdistiem droši apbraukt vienam otru ceļu satiksmē?

Lai izvairītos no nevajadzīgiem konfliktiem starp dažāda izmēra transportlīdzekļiem, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kopā ar apvienību “Pilsēta cilvēkiem” apkopojusi ieteikumus jeb labās prakses piemērus autovadītājiem un velosipēdistiem, kā droši apbraukt vienam otru ceļu satiksmē.

IZM prioritātes – izglītības kvalitāte un pedagogu atalgojuma palielināšana

Maija sākumā apritēs Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa valdības 100 dienas. Jaunā valdība Saeimā tika apstiprināta 2019. gada 23. janvārī, un par izglītības un zinātnes ministri kļuva Dr.philol. Ilga Šuplinska. Stājoties amatā, ministre kā svarīgākos uzdevumus izvirzīja turpināt izglītības satura reformu, stiprināt pedagogu atbalsta sistēmu un pilnveidot mācību procesu, kā arī palielināt pedagoģiskā un akadēmiskā personāla atalgojumu.

Atvērto durvju dienas zinātniskajās institūcijās

Atvērto durvju dienās, kas norisināsies 8., 9. un 10.maijā, skolēni tiek aicināti ielūkoties zinātnieka darba aizkulisēs, iepazīstoties ar Latvijas zinātnes sasniegumiem un iespējām.

Desmit Latvijas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu laureāti dosies uz Starptautiskajiem jauno zinātnieku konkursiem

Aprīlī noticis atlases konkurss skolēnu dalībai starptautiskajos zinātniskajos konkursos trīs zinātņu nozaru grupās: dabaszinātnes, inženierzinātnes un tehnoloģijas, medicīna un veselības zinātnes. Atlases konkursa vērtēšanas komisija pavisam izvērtēja 16 darbus, no kuriem desmit tika izvirzīti uz četriem dažādiem starptautiskajiem konkursiem.

Kopīgas ģimenes aktivitātes saliedē, stiprina un dara bērnus laimīgus

Kopā pavadītais laiks ir vecāku dāvana bērnam. Tā vēsta: “Tu esi svarīgs. Man patīk būt kopā ar tevi.” Vai tā būtu nesteidzīga saruna vai kāda rotaļa, kopīga zīmēšana, lasīšana vai sportošana, ģimenes kopīgās aktivitātes bērnam ir ļoti svarīgas, uzsver psiholoģe Iveta Aunīte.

Vāc parakstus par pašaizsardzības apmācības iekļaušanu skolu programmās

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par pašaizsardzības apmācības iekļaušanu skolu programmās.

Aptauja: Latvijā 65% skolēnu par savu līderi uzskata mammu

Latvijā 65% aptaujāto skolēnu par savu līderi uzskata mammu, liecina mobilo sakaru operatora "Tele2" un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS pētījums par skolēnu līderības prasmēm.

Vasarā uzņēmēji varēs pieteikties atbalstam nodarbināto apmācībām

Šā gada vasarā uzņēmēji varēs pieteikties atbalstam nodarbināto apmācībām, paredz otrdien Ministru kabinetā atbalstītie grozījumi atbalsta programmā nodarbināto apmācībām.

IZM sola veikt precizējumus noteikumos par stipendijas piešķiršanu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem

Reaģējot uz Valsts kontroles veiktajā revīzijā par stipendiju piešķiršanas sistēmu profesionālās izglītības audzēkņiem konstatēto, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sola veikt precizējumus attiecīgajā normatīvajā regulējumā.

Tā tik ir spēle – Veselībnieks!

Veselībpratības veicināšanai tapusi datorspēle “Veselībnieks”.

Normas par pāreju uz mācībām latviešu valodā atzīst par atbilstošām Satversmei

Izglītības likuma grozījumi, kas nosaka pāreju uz mācībām valsts valodā, atbilst Satversmei, nospriedusi Satversmes tiesa (ST).

LLU dibina jaunu stipendiju programmu zirgkopības nozares atbalstam

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Attīstības fondā Jelgavā dibināta jauna stipendiju programma "Alfrēda Seržāna stipendija", informēja augstskolā.

Latvijas skolnieces izcīnījušas godalgas Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē

Latvijas skolnieces izcīnījušas godalgas Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē, kas aprīļa vidū norisinājās Kijevā, informēja Valsts izglītības satura centrā.

E-klases stipendiju saņem skolniece no Rudzātu vidusskolas

Šogad trešo stipendiju izaugsmei, ko E-klase sadarbībā ar “Vītolu fondu” piešķīrusi konkursa “Gudrs, vēl gudrāks” 12. klašu fināla uzvarētājam, saņēmusi Lāsma Neiceniece no Rudzātu vidusskolas.

Mēs ar velo – kolosāli!

Velosipēds ir lielisks sabiedrotais, kas var atvieglot nokļūšanu darbā, kā arī pavērt jaunas aktīvās atpūtas un ceļošanas iespējas, dodoties izbraukumos savā nodabā, kopā ar ģimeni vai draugu pulkā.

Drossinternets.lv izsludina stāstu konkursu skolēniem "Ja nebūtu interneta, nekas TĀDS nebūtu noticis!”

Lai stiprinātu sabiedrības izpratni par interneta vides radītajām iespējām un riskiem, drošu un gudru interneta lietošanu, Latvijas Drošāka interneta centrs Drossinternets.lv ir izsludinājis pieredzes stāstu konkursu 7.–12. klašu skolēniem.

Skolu tīkla sakārtošanai IZM piedāvā četrus reģionu blokus ar dažādiem minimālā skolēnu skaita kritērijiem

Skolu tīkla sakārtošanai Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi četrus reģionu blokus, katrā no tiem piedāvājot atšķirīgus minimālā skolēnu skaita kritērijus.

LIZDA Padome ārkārtas sēdē lems par tālāko rīcību saistībā ar streika norisi

Šodien plkst.11.00 Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padome ārkārtas sēdē pārrunās pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildes gaitu, kā arī pieņems lēmumu par pedagogu streika norisi, informēja LIZDA.

Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm spēļu sarīkošanai Rīgā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem IZM lūgs 90 000 eiro

Lai nodrošinātu iepriekš uzņemto saistību izpildi, Rīgā organizējot Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm finālturnīra apakšgrupas spēles, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem lūgs piešķirt 90 000 eiro, informēja ministrijā.

Petraviča norāda uz VBTAI iedibinātā uzraudzības modeļa neefektivitāti

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) iedibinātais uzraudzības modelis nav efektīvs, jo tas nav vērsts uz savstarpēju un mērķtiecīgu sadarbību bāriņtiesu darbības uzlabošanai un bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšanai.

LIZDA sašutusi par valdības rīcības plānā iekļauto ieceri pedagogu algas paaugstināšanas grafiku īstenot vien no 2020.gada

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) sašutusi par valdības rīcības plānā iekļauto ieceri pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku īstenot tikai no 2020.gada.

Igaunijas Drošības policija: Nopietnāk jāvērtē ļaunprātīgas studentu vīzu izmantošanas riski

Igaunijā pieaug problēmas, kas saistītas ar ļaunprātīgu studentu mobilitātes iespēju izmantošanu, piektdien savā ikgadējā ziņojumā par drošības apdraudējumiem valstī norādījusi Igaunijas Drošības policija, aicinot augstskolas ļoti nopietni izturēties pret trešo valstu studentu atlasi.

Audzēkņu skaits profesionālajā izglītībā šajā mācību gadā Latvijā samazinājies par 4,8%

Profesionālo izglītību 2018./2019.mācību gadā Latvijā apgūst 27,2 tūkstoši audzēkņu, kas ir par 4,8% mazāk nekā pirms gada, savukārt uzņemto audzēkņu skaits saglabājās iepriekšējā gada līmenī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ceļu valdībā sāk izglītības sistēmas reforma māsas kvalifikācijas iegūšanai

Saskaņošanai nodots Veselības ministrijas konceptuālais ziņojums, kas paredz mainīt izglītības sistēmu māsas kvalifikācijas iegūšanai, lai paplašinātu māsu kompetenci un nodrošinātu plašākas darba iespējas, informēja ministrijā.

Jūras spēki aicina skolēnus piedalīties konkursā "Latvijas Kara flotei 100"

Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēki, godinot Latvijas Kara flotes simtgadi, aicina 1. līdz 12.klašu skolēnus piedalīties patriotisma veicināšanas konkursā, kura balva ir komandas vizīte uz Jūras spēku kuģa jūrā, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Atvērto durvju nedēļas laikā "Sadales tīkla" darbu iepazīst 150 skolēnu un studentu

Šogad portāla "prakse.lv" rīkotās Atvērto durvju nedēļas laikā "Sadales tīkla" darbu iepazīst 150 skolēnu un studentu, informēja uzņēmumā.

Aptauja: Latvijā vecāki vēlas, lai viņu bērni būtu uzņēmēji, IT speciālisti, ārsti vai arhitekti

Latvijā vecāki vēlas, lai viņu bērni būtu uzņēmēji, informācijas tehnoloģiju (IT) speciālisti, ārsti vai arhitekti, pavēstīja "SEB bankā", atsaucoties uz grupā ietilpstošās "SEB dzīvības apdrošināšanas" veiktās aptaujas datiem.