Lietotājvārds
Parole

Jau 16 pirmsskolas izglītības iestādes ieguvušas sertifikātu “Bērniem drošs un draudzīgs bērnudārzs”

Oktobrī svinīgā pasākumā vēl septiņas Latvijas pirmsskolas izglītības iestādes ieguva sertifikātu "Bērniem drošs un draudzīgs bērnudārzs", tādējādi kopumā jau 16 bērnudārzi izgājuši preventīvo programmu un ieviesuši pie sevis sistēmu bērnu drošības veicināšanai.

Sākas pieteikšanās V pasaules diktātam latviešu valodā

Sestdien, 9. novembrī, plkst. 12.15 vienlaikus Latvijā un visā pasaulē piekto gadu pēc kārtas norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā. Tekstu īpaši šim nolūkam ir radījusi rakstniece Nora Ikstena, Rīgā Gaismas pilī to diktēs aktieris Vilis Daudziņš.

Valmierā un Siguldā izveidotas jaunas pirmsskolas izglītības iestāžu grupas

No šī mācību gada Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes "Buratino" vecākās grupiņas bērni zinības apgūst Valmieras sākumskolas telpās, kas pielāgotas pirmsskolas vajadzībām, bet Siguldas bērnudārzā "Tornīši" izveidota jauna grupiņa 2017.gadā dzimušajiem bērniem.

Mācību process var būt aizraujošs un neatkārtojams ikvienam ar mozaBook programatūru!

Skolotājs kopā ar bērniem var doties neaizmirstamos piedzīvojumos - mākslā, vēsturē, ģeogrāfijā, anatomijā u.c., izmantojot jaunu programmu mozaBook. Tā sniedz iespēju ielūkoties dažādās tēmās un procesos interaktīvā veidā - 3D formātā uz lielā ekrāna, ar skaņas efektiem.

Vēl var pagūt piedalīties divos tiešsaistes semināros programmēšanas nedēļas #Code Week ietvaros

Turpinoties Eiropas lielākajam programmēšanas notikumam jeb #CodeWeek, aicinām piedalīties notikumos, kas palīdzēs spert pirmos soļus programmēšanas pasaulē. Sākot ar robotiku skolā, beidzot ar dziesmas video klipa un pirmās aplikācijas radīšanu.

IZM pieļauj, ka nākamgad pieaugs skolu nepabeigušo jauniešu īpatsvars

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) prognozē, ka nākamgad pieaugs skolu nepabeigušo jauniešu īpatsvars, liecina piektdien valdībā apstiprinātais budžeta plāns.

Policija šogad plāno veikt drošības novērtējumus 50 izglītības iestādēs

Rūpējoties par bērnu drošību izglītības iestādēs, Valsts policija (VP) šogad plāno veikt drošības novērtējumus 50 izglītības iestādēs Latvijā.

Jaunās operas „Suitu sāga” pirmatklājēji būs bērni

Liepājas Simfoniskais orķestris aicina skolēnus kopā ar skolotājiem būt pirmajiem, kas 5.novembrī atklāj pilnu operas spēku „Lielajā dzintarā” – Riharda Dubras operu „Suitu sāga” vēl pirms oficiālās pasaules pirmizrādes.

Pašvaldībām būs finansiāli jāpiedalās jaunāko klašu skolēnu ēdināšanā

Valdība šodien, 8.oktobrī, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz no jaunā gada 1.-4.klašu skolēnu brīvpusdienu izmaksas segs gan no valsts, gan pašvaldību budžetiem.

Jauniešus aicina piedalīties bezmaksas semināros “Maini dzīvi, domā plašāk”!

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus un jaunatnes darbā iesaistītos uz bezmaksas informatīviem semināriem “Maini dzīvi, domā plašāk”: 14. oktobrī – Rojā, 30. oktobrī – Mālpilī, 6. novembrī – Jēkabpilī.

Rīgā pirmizrādes piedzīvos iluzionistu Pecolli teatralizēta cirka izrāde “Ah … Liz”

Ar krāšņiem Elitas Patmalnieces radītiem tērpiem, piena dūmu paklājiem, ārzemju māksliniekiem un galvu reibinošiem priekšnesumiem iluzionisti Pecolli aicina un teatralizētām cirka izrāžu “Ah … Liz” pirmizrādēm Rīgā, Kongresu namā, 19. un 20. oktobrī.

Latvijas ģimenēs reti sarunājas par digitālajām aktivitātēm

Latvijas ģimenēs sarunas par digitālo vidi nav ierastas – tikai 20% vecāki mēdz interesēties par jauniešu dienas gaitām internetā, liecina pētījuma “Skolēna digitālais IQ 2019” rezultāti.

Tiešsaistes zibakcijā aicina pateikt paldies savas dzīves svarīgākajam skolotājam

Sagaidot Skolotāju dienu, kas tiks atzīmēta 6.oktobrī, ikviens laika posmā no 1. oktobra līdz 6. oktobrim aicināts piedalīties tiešsaistes zibakcijā "Aiz katra no mums ir skolotājs. Pastāsti par savējo".

ES programmēšanas nedēļa #CodeWeek – iespēja īstenot idejas!

Lai rosinātu interesi par programmēšanu un parādītu ikvienam iespējas to pielietot ikdienā savu mērķu sasniegšanā, no šī gada 5. līdz 20. oktobrim notiks Eiropas Savienības Programmēšanas nedēļa, jeb #CodeWeek.

Eiropas Zinātnieku nakts 2019

Piektdien, 27. septembrī, 17 Latvijas pilsētās un novados notiks Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi, kuru vadmotīvs šogad ir “Zinātne nākotnei”.

Īpašais filmas „Spiegs, kurš mans tēvs“ seanss vidusskolēniem

5. septembrī pirmizrādi piedzīvojusi filmu studijas Mistrus Media jaunākā dokumentālā filma „Spiegs, kurš mans tēvs“.

Laimē ukuleles savai klasei - piedalies Solfeg.io konkursā

Lai rosinātu skolēnus mūzikas stundās vairāk muzicēt, izmantojot mūzikas instrumentus, Solfeg.io izsludina konkursu. Latvijā radītā mūzikas mācību lietotne Solfeg.io piedāvā laimēt savai klasei 5 jaunas ukuleles.

Ģimeņu sestdiena Rīgas Motormuzejā

No septembra līdz decembrim Rīgas Motormuzejs aicina uz jaunu, speciāli ģimenēm veltītu notikumu muzejā – “Ģimeņu sestdiena”, kas norisināsies katra mēneša pēdējā sestdienā.

Rīgā darbu uzsāk programmēšanas akadēmija bērniem „CodeAcademy Kids”

CodeAcademy Kids programmēšanas akadēmijā skolēniem būs iespēja iegūt zināšanas veidojot unikālus projektus: datorspēles, mājas lapas, mobilās lietotnes, preču zīmes.

Matemātikas un matemātiskās domāšanas kursi angļu valodā Rīgā

Kursi “Ievads matemātikā un matemātiskajā domāšanā” izveidoti, lai nostiprinātu un sistematizētu skolēnu zināšanu līmeni matemātikā angļu valodā.

Vidusskolēnus aicina uz pasākumu “Medijpratējs”

Kādas lietotnes mēs izmantojam savstarpējā saziņā? Kādai informācijai uzticamies? Kādas iespējas mums paver internets un kādus potenciālos riskus tas spēj?

"Laboratorium Zinātnes skolā" skolēniem tiek piedāvātas budžeta vietas

Šajā mācību gadā skolēniem ar izcilām sekmēm eksaktajās zinātnēs tiek piedāvātas 10 budžeta vietas interešu izglītības ārpusskolas nodarbībās ķīmijā, fizikā un elektronikā "Laboratorium Zinātnes skolā".

Tagad mūzikas stundās - “Auļi”, “Tautumeitas” un “Twenty One Pilots”

Apgūsti mūzikas pamatus, kopā ar klasesbiedriem dziedot un spēlējot mīļākās dziesmas! Latvijā radītā mūzikas mācību lietotne Solfeg.io piedāvā apgūt mūziku ar tehnoloģijas palīdzību.

Šajā mācību gadā Latvijā skolas gaitas uzsāka 214 521 skolēni

2019./2020.mācību gadā vispārējās izglītības iestādēs no 1. līdz 12.klasei mācības uzsāka 214 521 skolēni, kas ir par 279 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas (VIIS) publiskotie dati.

Izvēlies E-klases Drošā skolēna apdrošināšanu un pērc grāmatas lētāk

Ikviens, kas septembrī kļūs par E-klases Drošā skolēna polises lietotāju, bonusā saņems īpašu kodu, kas visu septembra mēnesi dos iespēju izdevniecības “Latvijas Mediji” bērnu grāmatas iegādāties ar 25 % atlaidi.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncerti tradicionāli tiks rīkoti Mežaparka Lielajā estrādē un "Daugavas stadionā"

Ministru kabinets 10.septembrī pieņēma Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto projektu, kas nosaka, ka XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kopmēģinājumi un koncerti tradicionāli tiks rīkoti Mežaparka Lielajā estrādē un tās teritorijā, kā arī "Daugavas stadionā".

Mūzikas un mākslas festivāls “BILDES 2019” izsludina dalībnieku atlasi

Līdz 20. septembrim jaunajām grupām un dziesminiekiem ir iespēja pieteikties mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2019” koncertu dalībnieku atlasei.

Aktuālas starptautiskas mācību iespējas darbā ar jaunatni

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina pieteikties starptautiskām mācībām jaunatnes darbiniekus un ikvienu, kurš ikdienā strādā ar jauniešiem.

Aicina skolēnus piedalīties vides izglītības projektā "Cilvēks vidē"

Izglītības iestādēm ir iespēja apmeklēt vides izglītības projekta "Cilvēks vidē" interaktīvas mācību nodarbības, kas izstrādātas gan pirmsskolas vecuma bērniem, gan skolēniem, gan arī pieaugušajiem.

No nākamā gada pakāpeniski ieviesīs jauno vidējās izglītības standartu

Valdība pieņēmusi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto jauno vispārējās vidējās izglītības standartu, kurā skolām jau no nākamā gada būs jāveido savs piedāvājums ar padziļināto kursu komplektiem.

11 + 1 ieteikums bērniem un vecākiem, uzsākot jauno mācību gadu

Pirms mācību gada sākuma gandrīz katram pieaugušajam, kam jālaiž bērns vai pat vairāki bērni uz skolu, rodas jautājumi, ko darīt un ko nedarīt, lai pāreja no vasaras bezrūpības uz rudens rutīnu būtu pēc iespējas vieglāka un patīkamāka visai ģimenei.

Sākas tehnoloģiju konkurss “Ventspils IT izaicinājums 2019”

Šodien, 2. septembrī, tika atklāts ceturtais “Ventspils IT izaicinājums”!

Jaunajā mācību gadā skolas solos sēdīsies aptuveni 215 000 skolēnu

Šodien jauno mācību gadu sāks aptuveni 215 000 skolēnu, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) provizoriskie dati.

Policija aicina ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus

Valsts policija (VP) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus, lai mierīgi un bez liekām raizēm bērni var doties skolas gaitās.

Godina 2019. gada sportiskākās un aktīvākās skolas

Līdz ar jaunā mācību gada uzsākšanu tika godinātas 2019. gada Rīgas maratona sportiskākās un aktīvākās skolas.

Nākamgad IZM varētu pārtraukt finansēt brīvpusdienas 1.-4. klašu skolēniem

Turpinot darbu pie nākamā gada budžeta un vidēja termiņa budžeta prioritāšu izvirzīšanas, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinājusi tai neraksturīgo funkciju – dotāciju brīvpusdienu nodrošināšanai – nodot pašvaldībām.

Latvijas komandai WorldSkills 2019 konkursā 3 medaļas par izcilību

Latvijas komandas konkursanti ieguvuši 3 medaļas par izcilību pasaulē lielākajā un prestižākajā jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2019, kurš noslēdzās 27. augustā Kazaņā, Krievijā.

Mārupes un Jaunmārupes pamatskolas paplašina ar moduļu tipa piebūvēm

Augustā, pirms jaunā mācību gada sākuma, pabeigti darbi un ekspluatācijā pieņemtas Mārupes pamatskolas un Jaunmārupes pamatskolas moduļu tipa piebūves.

Jauno mācību gadu pasludina par “Tehnoloģiju gadu”

2019./2020.mācību gads pasludināts par “Tehnoloģiju gadu”, un tas ļaus īstenot dažādas ar informācijas tehnoloģijām saistītas aktivitātes.

Skolu reitingā par starptautisko olimpiāžu rezultātiem pirmo vietu saglabā Rīgas Valsts 1.ģimnāzija

Ata Kronvalda fonda veidotajā "Zvaigžņu reitingā", kurā apkopotās skolas par labākajiem starptautisko olimpiāžu rezultātiem, atkārtoti pirmo vietu ieņem Rīgas Valsts 1.ģimnāzija.