Lietotājvārds
Parole

Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu apvienos ar Priekuļu tehnikumu

Cēsu novada pašvaldības padotībā esošo Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu ar šī gada 1.augustu pievienos Izglītības un zinātnes ministrijas padotībā esošajam Priekuļu tehnikumam.

IZM neatbalsta ideju reemigrējušo ģimeņu bērniem skolās nodrošināt pārejas periodu, neliekot vērtējumu

Adaptācijas laiku reemigrējušo ģimeņu bērniem izglītības iestāde noteikti var paredzēt, tomēr nav iespējams, ka skolēns nesaņem vērtējumu vienu mācību gadu, kā piedāvā eksperte Ieva Reine, uzskata IZM Izglītības departamenta vecākā eksperte Olita Arkle.

Latvijas skolēni izcīnījuši četras medaļas Starptautiskajā fizikas olimpiādē

Latvijas komanda Starptautisko fizikas olimpiādi, kas no 7. līdz 15.jūlijam notika Telavivā, noslēgusi ar līdz šim augstāko rezultātu - Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni ir izcīnījuši sudraba un trīs bronzas medaļas, kā arī saņēmuši atzinības rakstu.

Staļģenē uz nometni pulcēsies mazpulcēni

No šodienas līdz nedēļas beigām Staļģenē uz ikgadējo vasaras nometni "Visu daru es ar prieku!" pulcēsies mazpulcēni, mazpulku vadītāji, brīvprātīgie no Latvijas un citām Eiropas valstīm.

Šonedēļ Valmierā sākas BMX čempionāts

Ceturtdien, 11. jūlijā, Valmierā sākās plaša mēroga starptautisks pasākums - Eiropas BMX čempionāts. Māra Štromberga trasē Valmierā kopumā uz starta redzēsim 1060 sportistus no 25 valstīm. Sportistiem šīs būs nozīmīgas Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības.

Starptautiskajā konkursā "WorldSkills 2019" Latviju pārstāvēs septiņi jaunie profesionāļi

Pasaules mēroga jauno profesionāļu meistarības konkursā "WorldSkills 2019", kas no 22.augusta līdz 27.augustam norisināsies Kazaņā, Krievijā, Latviju pārstāvēs septiņi jaunieši.

Pieaudzis skolēnu sniegums angļu un krievu valodu eksāmenu rezultātos

2018./2019.mācību gadā skolēni valsts pārbaudījumā angļu valodā vidēji uzrādījuši 62,7 % rezultātu, kas ir augstākais pēdējo desmit gadu laikā.

Pusgada laikā neizdodas atrast fizikas skolotāju vidusskolas klasēm

“Eksakto zinātņu pedagogu trūkums Latvijā nav mīts, bet gan skarba realitāte, kas dzen izmisumā skolas vadību un draud paralizēt skolas darbu,” stāsta Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas direktors Aldis Rakstiņš.

Vecpiebalgā norit pasaules latviešu ģimeņu saiets 3x3

Līdz 14.jūlijam Vecpiebalgā notiek šīs vasaras pirmais pasaules latviešu ģimeņu saiets 3x3 Latvijā, kura tēma ir "Laiks", aģentūru LETA informēja Vecpiebalgas 3x3 saieta vadītāji Inese un Ainārs Grīnvaldi.

Jelgavā šodien atklāj VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādi

Šodien, 5. jūlijā, “Zemgales Olimpiskajā centrā” atklās VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādi – valsts mēroga kompleksas sporta sacensības, kurās piedalīsies novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas.

Kas darba tirgū notiks pēc gadiem 10, 20 un 30? Kā sagatavoties nākotnes profesijām jau laicīgi?

Kā gatavoties nākotnes profesijām? Kādas būs pieprasītas profesijas darba tirgū pēc 10, 20 vai 30 gadiem? Vai tas, ko esam darījuši līdz šim, pēc desmit gadiem būs nevērtīgi?

Noteikti kritēriji izglītības iestādēm neklātienes un tālmācības izglītības īstenošanai

Vakar, 2.jūlijā, valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto noteikumu projektu, kas nosaka vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanas kārtību neklātienes un tālmācības izglītības ieguves formā.

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijai piešķir valsts ģimnāzijas statusu

No 2019. gada 1. septembra esošajam valsts ģimnāziju pulkam pievienosies vēl viena –Valmieras Pārgaujas ģimnāzija.

Sākas reflektantu uzņemšana 12 Latvijas augstskolās

No šodienas līdz 9.jūlijam 12 Latvijas augstskolās norisināsies reflektantu uzņemšana.

Rīgas 1.medicīnas koledžu un Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžu oficiāli pievieno universitātēm

Šodien stājas spēkā valdības pieņemtais lēmums par Rīgas 1.medicīnas koledžas un Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas pievienošanu universitātēm.

Labākajiem skolu absolventiem izmaksās simtgades stipendiju 500 eiro apmērā

No šodienas, 1.jūlija, Finanšu ministrija uzsāk vienreizējas 500 eiro stipendijas izmaksu 355 šī gada spožākajiem skolu absolventiem.

Vidējās izglītības centralizēto eksāmenu rezultāti būtiski neatšķiras no iepriekšējā gada

Vispārējās vidējās izglītības centralizēto eksāmenu rezultāti jauniešiem, kuri šogad kārtoja centralizētos eksāmenus pamattermiņā, nav būtiski atšķirīgi no iepriekšējā mācību gada.

Turaidā notiks folkloras svētki "Mēs lībieši. Mēs latvieši"

Turaidas muzejrezervāts, godinot Vidzemes un Kurzemes lībiešus, popularizējot lībiešu valodu un vairojot arī lepnumu par latviešu valodu, 7.jūlijā rīko svētkus "Mēs lībieši. Mēs latvieši".

Pētījums: Latvijā katrs trešais skolēns cietis no emocionālās vai fiziskās vardarbības

Vairāk nekā trešdaļa jeb 37% skolēnu apgalvo, ka pēdējo sešu mēnešu laikā ir cietuši no emocionālās vai fiziskās vardarbības jeb mobinga klātienē, liecina sociālās kustības "#Neklusē" un "Edurio" veiktais pētījums par mobingu Latvijas jauniešu vidū.

Seši padomi, kā bērnam iemācīt naudas vērtību

Izvēle starp saldumiem katru dienu vai vienas noteiktas rotaļlietas pirkumu konkrētā laika periodā – tie ir pirmie, bet ļoti nozīmīgie bērna mēģinājumi saplānot savu personīgo budžetu.

Detalizētāk reglamentē Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmas lietošanu centralizēto eksāmenu norisē

Valdība šodien, 25.jūnijā, pieņēma grozījumus centralizēto eksāmenu saturu un norises kārtībā, detalizētāk reglamentējot Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmas (VPIS) pielietošanu centralizēto eksāmenu norisē.

Apstiprināta rīcības programma datorprasmju apguvei Ventspils vispārizglītojošās skolās

Apstiprināta rīcības programma datorprasmju apguvei Ventspils vispārizglītojošās skolās 2019.-2021.gadam, kuras pamatā ir līdzšinējā veiksmīgā pieredze, realizējot daudzveidīgas un jēgpilnas interešu izglītības nodarbības.

Liepājā plāno ieviest pilotprojektu "Matemātika 200"

Lai Liepājas skolēniem uzlabotu zināšanu līmeni eksaktajos mācību priekšmetos un paaugstinātu matemātikas apguves iemaņas, no jaunā mācību gada vairākās Liepājas skolu 5.klasēs plāno ieviest jaunu pilotprojektu "Matemātika 200".

Piešķir finansējumu sporta organizācijām dažādu pasākumu rīkošanai

No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem vairākām sporta organizācijām dažādu pasākumu rīkošanai piešķir kopumā 622 716 eiro.

Pēc nedēļas Cēsīs iedegsies līdz šim vērienīgākais Sarunu festivāls LAMPA

28. un 29. jūnijā Cēsu pils parkā ar vairāk nekā 350 pasākumiem divu dienu garumā, kopējam diskusiju un notikumu ilgumam sasniedzot teju 700 stundas, iedegsies līdz šim vērienīgākais Sarunu festivāls LAMPA. Ieeja bez maksas!

Aptauja: Trešdaļa vidusskolēnu nav pauduši pārliecību par studiju sākšanu uzreiz pēc vidusskolas absolvēšanas

Latvijā 85% iedzīvotāju ar augstāko izglītību atzīst, ka tā bijusi vērtīga karjeras izaugsmei, tomēr trešdaļa vidusskolēnu nav pauduši pārliecību par studiju sākšanu uzreiz pēc vidusskolas absolvēšanas.

Valdība vienojas par skolotāju algu celšanu šogad

Valdība otrdien, 18.jūnijā, pieņēma grozījumus "Pedagogu darba samaksas noteikumos", paredzot no 1.septembra palielināt pedagogu minimālo atalgojumu par likmi no 710 līdz 750 eiro, tomēr līdzekļus algu palielināšanai piešķīra tikai šā gada budžetā.

'Dr. Klauns' meklē dalībniekus jaunai dakteru Klaunu skolai

Biedrība "Dr. Klauns" izsludina dalībnieku atlasi jaunai dakteru Klaunu skolai, kurā dalībniekus sagatavos patstāvīgam darbam ar bērniem slimnīcu bērnu nodaļās.

Ata Kronvalda fonds noteicis jauno skolu reitingu

Ata Kronvalda fonds (AKF) katru gadu nosaka labākos skolu kolektīvus pēc to skolēnu sasniegumiem mācību priekšmetu Valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē un valsts mēroga konkursos, pasniedzot ceļojošo "Lielās Pūces" balvu.

Mākslas entuziastus aicina piedalīties Baltijas mēroga ielu mākslas konkursā

Līdz 28.jūnijam ielu mākslas entuziasti tiek aicināti iesūtīt savu zīmējumu skices dalībai “Super VIVA Street Art Jam” konkursā. Labāko darbu autoriem būs iespēja realizēt savu ieceri dzīvē šīs vasaras vērienīgākajā ielu mākslas pasākumu sērijā, zīmējot darbus pilsētvidē − Rīgā, Ventspilī, Tallinā, Viļņā un Kauņā.

Iespējams pieteikties mācībām pieaugušajiem gandrīz 800 programmās

Līdz 28.jūnijam iespējams pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad piedāvāto programmu skaits, salīdzinot ar 2018. gadu, ir pieaudzis teju divkārt, un strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties no gandrīz 800 izglītības programmām.

Ideju krātuve vides ekspedīcijām

Rūjienas vidusskolas pedagogi izdevuši globālās izglītības mācību līdzekli “Ideju krātuve vides ekspedīcijām”. Mācību līdzeklis tapis projekta “No lokālā uz globālo – vides ekspedīcija kā mācību pieeja globālās izglītības apguvei vispārizglītojošā skolā” ietvaros. Autori uzsver, ka šis ir nozīmīgs Rūjienas vidusskolas pedagogu ieguldījums jaunā izglītības satura reformā.

Sākas Jauniešu garantijas noslēdzošā uzņemšana 40 profesijās

Programmā Jauniešu garantija sākas noslēdzošā uzņemšana 40 darba tirgū pieprasītās profesijās, kuras var apgūt pusotra gada laikā bez maksas. Mācībām var pieteikties jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ieguvuši vidējo izglītību, nemācās un nestrādā. Pieteikšanās 22 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā notiek līdz 30. augustam.

Izglītības eksperti: Lai mazinātu pedagogu trūkumu, nepieciešama labvēlīga psiholoģiskā vide

Skolotājiem ir nepieciešams tas pats, kas bērniem - drošības un autonomijas sajūta un labvēlīga psiholoģiskā vide skolā. Tāpat ir vajadzīgi skaidri definēti sasniedzamie rezultāti un formulējums, ko no viņa sagaida skola un izglītības politikas veidotāji, secināts ekspertu diskusijā “Pedagogi nākotnē – izzūdoša vai prestiža profesija”, ko rīkoja Neatkarīgā izglītības biedrība.

Jaunajā mācību gadā darbu skolā sāks 35 "Iespējamās misijas" jaunie dalībnieki

Jaunajā mācību gadā skolās darbu sāks 35 izglītības programmas "Iespējamā misija" jaunie dalībnieki.

Tapuši jauni vides izglītības materiāli pirmsskolas vecuma bērniem

Aizvadītais mācību gads Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis” noslēdzies ar jaunu pieredzi piecu līdz sešu gadu vecu bērnu izglītošanā par dabas un vides aizsardzības tēmām, sniedzot praktisku izpratni par videi draudzīga dzīvesveida nepieciešamību. Sadarbībā ar biedrību “Daibes ilgtspējas centrs” ir tapis mācību materiāls “Skudras Urdas uzdevumu un eksperimentu krājums”, kā arī animācijas filma “Skudra Urda domā, meklē, atklāj” par Skudru Urdu un tās ikdienas videi draudzīgajiem ieradumiem.

Pērn studentu skaits Latvijā pieaudzis par 2%

2018./2019. akadēmiskajā gadā Latvijas augstskolās un koledžās uzņemti 27 652 jaunie studenti, kas ir par 2% vairāk nekā iepriekšējā gadā, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais pārskats par Latvijas augstāko izglītību 2018.gadā.

Izglītības nozares reformu trūkuma dēļ FM pašlaik nesaskaņo pedagogu algu celšanu

Izglītības nozares reformu trūkuma dēļ Finanšu ministrija (FM) pagaidām nesaskaņo Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iesniegtos grozījumus par pedagogu minimālās algas celšanu.

Pieci ekspertu padomi, kā bērniem un pusaudžiem reaģēt uz kibermobingu

Sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam, bērni un pusaudži vairāk laika pavadīs savā vaļā, tostarp mobilajās ierīcēs un internetā. Lai vienmēr zinātu, kā rīkoties, sastopoties ar kibermobingu jeb emocionālo pazemošanu internetā, piedāvājam praktiskus padomus, kas bērniem un pusaudžiem noderēs arī brīžos, kad pieaugušie nav tuvumā.

Skola2030: Vecāku izpratne par savu lomu un gatavība iesaistīties bērnu mācīšanās atbalstā ir ļoti atšķirīga

Joprojām daudzi vecāki atbalstu mācībās bieži saprot ar mājasdarbu pildīšanu, liecina "Skola2030" un uzņēmuma "Edurio" veiktās aptaujas rezultāti.