Lietotājvārds
Parole

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, brīvas ap 500 pedagogu vakances

Izglītības un zinātnes ministre (IZM) Ilga Šuplinska pieļauj, ka pedagogu trūkums varētu kļūt par nozares pamatproblēmu pēc pieciem gadiem, kad ap 30 līdz 40 % aktīvi strādājošo skolotāju tuvosies pensionēšanās vecumam.

Aizved savējos uz restorānu un palīdzi citiem tikt uz skolu!

SOS bērnu ciemati aicina ģimenes pusdienas vai vakariņas apvienot ar labu darbu veikšanu.

Kā sagatavot bērna pirmo telefonu, lai tas būtu drošs?

Līdz ar skolas gaitu uzsākšanu bērni nonāk vidē, kur pašiem jāspēj spriest un pieņemt lēmumus gan ikdienā, gan negaidītās situācijās.

Latgales vidusskolēni vasaras nometnē pilnveidos medijpratību

No 21. līdz 22.augustam Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiks medijpratības vasaras nometne Latgales vidusskolēniem un skolotājiem "Eksperts medijpratībā jeb jaunietis jaunietim par medijpratību".

Starptautiskajā informātikas olimpiādē Latvijas skolēni izcīna divas bronzas medaļas

No 4. līdz 11. augustam Azerbaidžānā, Baku, notika 31.Starptautiskā informātikas olimpiāde, kurā Matīss Kristiņš no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas un Kārlis Šusters no RTU Inženierzinātņu vidusskolas izcīnīja bronzas medaļas.

Limbažos notiks Ekoskolu vasaras forums

No 14. līdz 18. augustam Limbažos pasākumā “Ekoskolu vasaras forums” pulcēsies vairāk nekā 200 dalībnieku no Ekoskolām visā Latvijā.

Titulu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” iegūst Ventspils pilsēta

Jauniešu festivālā “IK FEST 2019” titulu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” iegūst Ventspils pilsēta.

RTU, LU un LLU turpinās studentu uzņemšana uz budžeta vietām

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Latvijas Universitātē (LU) un Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) vairākās studiju programmās turpinās studentu uzņemšana budžeta vietās.

Noslēdzies Eiropas čempionāts jauniešiem 100 lauciņu dambretē

Ar trīs godalgām latviešiem noslēdzies 21. Eiropas jauniešu čempionāts 100 lauciņu dambretē, informē Latvijas Dambretes Federācija.

Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē Latvijas skolēni izcīna četras medaļas

No 2019.gada 30.jūlija līdz 5.augustam Honkongā, Ķīnā, norisinājās 16. Starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde iGeo 2019.

Līdz augusta sākumam skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā nodarbināti 6003 jaunieši

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā, kuru īsteno Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), iesaistījies 501 darba devējs, nodarbinot 6003 jauniešu.

Šogad sasniegts pēdējos piecos gados lielākais studētgribētāju skaits

Šogad pamatstudijām kādā no 13 Latvijas augstskolām kopumā pieteikušies 10 911 reflektanti, kas ir augstākais studētgribētāju skaits pēdējo piecu gadu laikā.

Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē Latvijas skolēni izcīnījuši sešas medaļas

No 2019. gada 23. jūlija līdz 1. augustam Sanktpēterburgā, Krievijā, noritēja 2. Starptautiskā ekonomikas olimpiāde, kurā piedalījās arī Latvijas komanda.

Turpmāk visas internātskolas būs jādēvē par speciālajām skolām

Atbilstoši Vispārējās izglītības likumam no izglītības iestāžu tipoloģijas tiek izslēgts termins "speciālā internātskola", to aizstājot ar vārdiem "speciālā izglītības iestāde, kas nodrošina internāta pakalpojumus".

Jaunajā vidējās izglītības sistēmas modelī vidusskolām būs jāveido savs piedāvājums ar padziļināto kursu komplektiem

Šodien notikušajā Zināšanu ekonomikas padomes (ZEP) sēdē tika diskutēts par vidējās izglītības sistēmas modeļa un satura izmaiņām, kas pilnībā stāsies spēkā 2021.gadā. Izstrādātās izmaiņas skars vidusskolēnus, pedagogus un izglītības iestādes.

Iespējams pieteikties finansējumam jauniešu nodarbināšanai

Pēc Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras datiem, 2019. gada pirmajā ceturksnī Latvijā jauniešu grupā no 18 līdz 30 gadiem bija 8,8 % bezdarbnieku.

Latvijas skolēni izcīnījuši četras medaļas Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē

Francijā notikušajā Starptautiskā ķīmijas olimpiāde Latvijas komanda ieguva divas bronzas, vienu sudraba un vienu zelta medaļu.

Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā sāks piedāvāt laikmetīgās dejas mācību programmu

Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā 2019./2020.mācību gadā sāks jaunu profesionālās vidējās izglītības programmu "Laikmetīgā deja".

Rīgas skolēnu vecākus aicina internetā pieteikties Skolēna e-kartei

Rīgas 1., 5. un 10.klašu skolēnu, kā arī to skolēnu, kuri maina mācību iestādi, vecāki līdz 25.augustam var pieteikties Skolēna e-kartei elektroniski portālā www.eriga.lv.

Latvijas sportisti Eiropas Jaunatnes olimpiādi sāk ar bronzas medaļu

No 2019. gada 21. jūlija līdz 27. jūlijam Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku 15. reizi norisinās Eiropas Jaunatnes olimpiāde, kurā Latviju pārstāv 34 jaunie sportisti.

Latvijas skolēni saņēmuši atzinības Starptautiskajā matemātikas olimpiādē

No 14. līdz 22.jūlijam Bātas pilsētā Anglijā notika Starptautiskā matemātikas olimpiāde, kurā Latvijas komanda izcīnīja četras atzinības un ieņēma 72.vietu 112 valstu konkurencē.

Nosauktas pieprasītākās studiju programmas

Šogad pieprasītākās pamatstudiju programmas, balstoties uz pieteikumu skaitu, ir datorsistēmas un informācijas tehnoloģijas, uzņēmējdarbība un ekonomika, tiesību zinātne un psiholoģija.

Latvijas skolēni izcīnījuši trīs medaļas Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē

No 14.jūlija līdz 21.jūlijam Szegedā, Ungārijā, notika Starptautiskā bioloģijas olimpiāde, kurā Latvijas komanda ieguva trīs bronzas godalgas un vienu atzinību.

Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu apvienos ar Priekuļu tehnikumu

Cēsu novada pašvaldības padotībā esošo Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu ar šī gada 1.augustu pievienos Izglītības un zinātnes ministrijas padotībā esošajam Priekuļu tehnikumam.

IZM neatbalsta ideju reemigrējušo ģimeņu bērniem skolās nodrošināt pārejas periodu, neliekot vērtējumu

Adaptācijas laiku reemigrējušo ģimeņu bērniem izglītības iestāde noteikti var paredzēt, tomēr nav iespējams, ka skolēns nesaņem vērtējumu vienu mācību gadu, kā piedāvā eksperte Ieva Reine, uzskata IZM Izglītības departamenta vecākā eksperte Olita Arkle.

Latvijas skolēni izcīnījuši četras medaļas Starptautiskajā fizikas olimpiādē

Latvijas komanda Starptautisko fizikas olimpiādi, kas no 7. līdz 15.jūlijam notika Telavivā, noslēgusi ar līdz šim augstāko rezultātu - Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni ir izcīnījuši sudraba un trīs bronzas medaļas, kā arī saņēmuši atzinības rakstu.

Staļģenē uz nometni pulcēsies mazpulcēni

No šodienas līdz nedēļas beigām Staļģenē uz ikgadējo vasaras nometni "Visu daru es ar prieku!" pulcēsies mazpulcēni, mazpulku vadītāji, brīvprātīgie no Latvijas un citām Eiropas valstīm.

Šonedēļ Valmierā sākas BMX čempionāts

Ceturtdien, 11. jūlijā, Valmierā sākās plaša mēroga starptautisks pasākums - Eiropas BMX čempionāts. Māra Štromberga trasē Valmierā kopumā uz starta redzēsim 1060 sportistus no 25 valstīm. Sportistiem šīs būs nozīmīgas Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības.

Starptautiskajā konkursā "WorldSkills 2019" Latviju pārstāvēs septiņi jaunie profesionāļi

Pasaules mēroga jauno profesionāļu meistarības konkursā "WorldSkills 2019", kas no 22.augusta līdz 27.augustam norisināsies Kazaņā, Krievijā, Latviju pārstāvēs septiņi jaunieši.

Pieaudzis skolēnu sniegums angļu un krievu valodu eksāmenu rezultātos

2018./2019.mācību gadā skolēni valsts pārbaudījumā angļu valodā vidēji uzrādījuši 62,7 % rezultātu, kas ir augstākais pēdējo desmit gadu laikā.

Pusgada laikā neizdodas atrast fizikas skolotāju vidusskolas klasēm

“Eksakto zinātņu pedagogu trūkums Latvijā nav mīts, bet gan skarba realitāte, kas dzen izmisumā skolas vadību un draud paralizēt skolas darbu,” stāsta Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas direktors Aldis Rakstiņš.

Vecpiebalgā norit pasaules latviešu ģimeņu saiets 3x3

Līdz 14.jūlijam Vecpiebalgā notiek šīs vasaras pirmais pasaules latviešu ģimeņu saiets 3x3 Latvijā, kura tēma ir "Laiks", aģentūru LETA informēja Vecpiebalgas 3x3 saieta vadītāji Inese un Ainārs Grīnvaldi.

Jelgavā šodien atklāj VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādi

Šodien, 5. jūlijā, “Zemgales Olimpiskajā centrā” atklās VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādi – valsts mēroga kompleksas sporta sacensības, kurās piedalīsies novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas.

Kas darba tirgū notiks pēc gadiem 10, 20 un 30? Kā sagatavoties nākotnes profesijām jau laicīgi?

Kā gatavoties nākotnes profesijām? Kādas būs pieprasītas profesijas darba tirgū pēc 10, 20 vai 30 gadiem? Vai tas, ko esam darījuši līdz šim, pēc desmit gadiem būs nevērtīgi?

Noteikti kritēriji izglītības iestādēm neklātienes un tālmācības izglītības īstenošanai

Vakar, 2.jūlijā, valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto noteikumu projektu, kas nosaka vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanas kārtību neklātienes un tālmācības izglītības ieguves formā.

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijai piešķir valsts ģimnāzijas statusu

No 2019. gada 1. septembra esošajam valsts ģimnāziju pulkam pievienosies vēl viena –Valmieras Pārgaujas ģimnāzija.

Sākas reflektantu uzņemšana 12 Latvijas augstskolās

No šodienas līdz 9.jūlijam 12 Latvijas augstskolās norisināsies reflektantu uzņemšana.

Rīgas 1.medicīnas koledžu un Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžu oficiāli pievieno universitātēm

Šodien stājas spēkā valdības pieņemtais lēmums par Rīgas 1.medicīnas koledžas un Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas pievienošanu universitātēm.

Labākajiem skolu absolventiem izmaksās simtgades stipendiju 500 eiro apmērā

No šodienas, 1.jūlija, Finanšu ministrija uzsāk vienreizējas 500 eiro stipendijas izmaksu 355 šī gada spožākajiem skolu absolventiem.

Vidējās izglītības centralizēto eksāmenu rezultāti būtiski neatšķiras no iepriekšējā gada

Vispārējās vidējās izglītības centralizēto eksāmenu rezultāti jauniešiem, kuri šogad kārtoja centralizētos eksāmenus pamattermiņā, nav būtiski atšķirīgi no iepriekšējā mācību gada.