PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2025. gada 20. marts

Irbe, Made

Aicinām skolēnus un skolotājus apmeklēt Alūksnes novada muzeju!
Aicinām skolēnus un skolotājus apmeklēt Alūksnes novada muzeju!
Foto: Alūksnes novada muzejs

Vai meklējat aizraujošu un izglītojošu veidu, kā paplašināt skolēnu zināšanas un sniegt viņiem iespēju izpētīt vēstures noslēpumus? Alūksnes novada muzejs piedāvā plašu un daudzveidīgu nodarbību klāstu, kas piemērots dažādām vecuma grupām.

"Krājuma pētnieks" - skolēni iepazīst daudzveidīgo un apmeklētājiem ikdienā neredzamo muzeja darbu un apmeklē priekšmetu krātuves. Praktiski darbojoties, izzina krājuma lomu muzejā.

Mērķauditorija: pirmsskolas vecuma bērni, 1.-6. klašu skolēni.

"Alūksnes vēstures līkloči" – skolēni klausās muzeja speciālista stāstījumu par Alūksnes pilsētas vēsturi no aizvēstures līdz mūsdienām. Ekspozīcijā "Laikmetu mielasts" iepazīstas ar katru vēstures periodu raksturojošiem priekšmetiem un veic uzdevumus darba lapās.

Mērķauditorija: 9.-12. klašu skolēni.

"Pils spēles" – skolēni iepazīst Alūksnes viduslaiku pils vēsturi un uzzina, kādas spēles un rotaļlietas izmantoja brīvā laika pavadīšanā pilī. Praktiski darbojoties, apgūst spēļu noteikumus un izgatavo savu viduslaiku rotaļlietu.

Mērķauditorija: 1.-12. klašu skolēni.

"Muzeja detektīvs" - skolēni iejūtas detektīva lomā, veic uzdevumus "Detektīva burtnīcā", patstāvīgi iepazīst un izzina muzeja izstāžu zālēs eksponētos krājuma

priekšmetus.

Mērķauditorija: pirmsskolas vecuma bērni, 1.-12. klašu skolēni.

"Leo Kokles dzīve un radošā darbība" - skolēni iepazīst novadnieka Leo Kokles personību, analizē viņa mākslas darbu struktūru, kompozīciju un izteiksmes līdzekļus, izpēta mākslinieka rokraksta specifiku un viņa daiļrades nozīmi Latvijas mākslas vēsturē.

Mērķauditorija: 5.-12. klašu skolēni.

Teatrāli izglītojošs uzvedums ar līdzdarbošanos “Pieci likteņstāsti” - nodarbības laikā skolēni tiek iesaistīti piecu dažādu deportācijas notikumus piedzīvojušu personāžu likteņstāstu izzināšanā. Deportēto bērnu likteņstāstus izspēlē muzeja darbinieki, nodarbības norisē iesaistot skolēnus. Stingrā sarkanarmieša uzraudzībā skolēniem jāatrod represēto dienasgrāmatās iztrūkstošie fragmenti, jāorientējas krievu valodā uzrakstītajā spriedumā, jāatrod šifrēts teksts, jāizlasa tas spoguļrakstā, jāanalizē foto materiāls un jāmeklē atbildes uz neskaidriem jautājumiem. Deportāciju laika traģiskumu paspilgtinās neērtie darbošanās apstākļi, materiālu nepieejamība, pretrunīgas, bezierunu prasības.

Mērķauditorija: 5.-12.klašu skolēni.

Izlaušanās spēle "Ar vēja spārniem... Brīvību sargājot" - risinot vēsturisko faktu mīklas, rēbusus un dažādus citus attapības uzdevumus, dalībniekiem ir iespēja iepazīties ar ceļojošās izstādes “Pa 7. Siguldas kājnieku pulka pēdām” saturu. Aktivitāte noris Alūksnes novada muzejā, piemērota grupai līdz 7 cilvēkiem.

Mērķauditorija: 7.-12. klašu skolēni.

"Jāņkalniņa kauja" – skolēni piedalās orientēšanās spēlē, kas norisinās 1941. gadā notikušās Jāņkalniņa kaujas vietā. Veicot dažādus uzdevumus, skolēni izzina konkrētus notikumus un apstākļus, kas saistīti ar padomju okupāciju un Latvijas iedzīvotāju pretošanos.

Mērķauditorija: 9.-12. klašu skolēni.

Nodarbība pieejama no aprīļa līdz novembrim.

"Parka detektīvs" – skolēni, individuāli vai nelielās grupās, dodas pastaigā pa Alūksnes Muižas parku, kur, risinot dažādus uzdevumus, izzina parka vēsturi, mazo arhitektūras formu daudzveidību un bauda dabas skaistumu.

Mērķauditorija: 3.-12. klašu skolēni.

*Funktierēšanas spēle "Mazatklātā Alūksne" – skolēni dodas iepazīt Alūksnes pilsētvidi un ēkas, vērojot apkārtni un izzinot vēstures stāstus, veicot dažādus uzdevumus.

Mērķauditorija: 7.-12. klašu skolēni.

*Funktierēšanas spēle "Mazatklātā Alūksne 2. Alūksnes Muiža" - skolēni dodas iepazīt Alūksnes ēkas Alūksnes muižas teritorijā, vērojot apkārtni un izzinot vēstures stāstus, veicot dažādus uzdevumus.

Mērķauditorija: 7.-12. klašu skolēni.

*Funktierēšanas spēle "Pa 7. Siguldas kājnieku pulka pēdām" - skolēni atrod konkrētas vietas Alūksnē, kas saistītas ar pulka darbību un lomu Alūksnes vēsturē. Veicot 5km garu maršrutu, skolēniem jāatbild uz dažādiem jautājumiem, jāmin rēbuss, jāatpazīst karavīru dziesmas, jānoskaidro pulka karavīru pienākumi.

Mērķauditorija: 7.-12. klašu skolēni.

*Funktierēšanas spēles ir izveidotas mobilajā aplikācijā “Actionbound”. Katrai spēlei ir izstrādāts konkrēts maršruts pilsētvidē, kuru veicot jāpilda uzdevumi aplikācijā. Lai varētu veikt visus spēles uzdevumus, spēlētājam nepieciešams uzlādēts viedtālrunis, interneta pieslēgums un norādīta lokācijas vieta. Viedtālrunī jābūt lejupielādētai spēles aplikācijai – Actionbound. Alūksnes novada muzeja kasē jāiegādājas spēles QR kods.

Maksa par 1 nodarbību: pirmsskolas vecuma bērniem 1,50 EUR, skolēniem 3,00 EUR. Nodarbības ir iekļautas kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”.

Uz visām nodarbībām jāpiesakās iepriekš pa tālruni +371 25665638 vai e-pastu: [email protected].

Alūksnes novada muzejs skolēniem piedāvā arī daudzveidīgu un tematiski dažādu izstāžu un ekspozīciju apskati gan patstāvīgi, gan kopā ar muzeja speciālistu. Plašāk ar Alūksnes novada muzeja piedāvājumu var iepazīties mājas lapā: www.aluksnespils.lv.

Cenas un rezervācija:

  • Izglītojošas nodarbības maksa skolēniem - 3,00 EUR;
  • Muzeja apmeklējuma maksa skolēniem - 4,00 EUR skolēniem;
  • Gida pakalpojums skolēnu grupai – 17,25 EUR.
  • Nodarbības ir iekļautas programmā “Latvijas skolas soma”.

Lai rezervētu nodarbību, lūdzam iepriekš sazināties:
📞 +371 25665638

📧 [email protected]

Atklājiet Alūksnes novada vēsturi un kultūru aizraujošā veidā! Gaidīsim jūs Alūksnes novada muzejā!