PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 29. februāris

Dodieties ekskursijā uz depozīta iepakojumu uzskaites un šķirošanas centru vēl decembrī!
Dodieties ekskursijā uz depozīta iepakojumu uzskaites un šķirošanas centru vēl decembrī!
Foto: SIA Depozīta Iepakojuma Operators
Tuvojoties Ziemassvētkiem un ziemas brīvdienām, SIA Depozīta Iepakojuma Operators (DIO) aicina Latvijas skolas vēl decembrī pieteikties bezmaksas ekskursijām depozīta iepakojumu uzskaites un šķirošanas centrā (Granīta iela 27, Acone, Salaspils nov.), lai iepazīstinātu skolēnus ar pašmāju depozīta sistēmu un veicinātu izpratni par atkritumu šķirošanas un pārstrādes nozīmi tīrākas vides nodrošināšanai. Ekskursiju var pieteikt, zvanot pa tālruni +371 23887744 vai sūtot pieteikumu uz e-pastu [email protected].

“Aizvadītā mācību gada ietvaros šķirošanas centru apmeklēja 15 skolas un vairāk nekā 600 skolēni. Arī šogad redzam lielu interesi no skolām, jo caur šādām ekskursijām varam veicināt jaunās paaudzes rūpes par vidi un veidot izpratni par to, ka iepakojums ir vērtība. Aicinām vēl pirms ziemas brīvdienām ieplānot kopīgu izglītojošu aktivitāti un kopā ar klasi doties pie mums uz Salaspils novadu, lai redzētu depozīta sistēmas aizkulises,” aicina SIA Depozīta Iepakojuma Operators valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Šķirošanas centra 5500 m2 plašajās telpās skolēniem ir iespēja iepazīties ar to, kā depozīta punktos nodotie iepakojumi tiek sagatavoti tālākai pārstrādei – uzskaitīti un sašķiroti pa materiālu veidiem. Šobrīd šķirošanas centrā ik dienu tiek apstrādāti līdz pat 1,5 miljoni iepakojuma vienību, savukārt pārstrādes uzņēmumiem līdz šim nodotas 11500 tonnas stikla,  aptuveni 2500 tonnas alumīnija, vairāk kā 9000 tonnas PET iepakojuma un 10 tonnas tērauda.

Papildus tam aicinām skolotājus apskatīt mācību materiālus par depozīta sistēmu, kas tapuši sadarbībā ar nodibinājumu “Iespējamā misija”. Mācību materiāli radīti ar mērķi izglītot jauno depozīta sistēmas lietotāju paaudzi par apzinīgu resursu izmantošanu, materiālu pārstrādes nozīmi un depozīta sistēmas darbības principiem. Lai nodrošinātu, ka materiālos apskatītās tēmas tiek apgūtas pilnvērtīgi un atbilstoši vecumam, to saturs un sasniedzamie rezultāti ir pielāgoti četrām dažādām klašu grupām: 1.-3. klasei, 4.-6. klasei, 7.-9. klasei un vidusskolas posmam no 10. līdz 12. klasei. Materiāli ir gatavi lietošanai, ietver metodisko materiālu divām akadēmiskajām stundām un ir ērti pieejami kā skolotājiem, tā arī citiem interesentiem Skola2030 datu bāzē un depozitapunkts.lv sadaļā “Izglītības materiāli pedagogiem”.

Lai skolēni pilnvērtīgi pārzinātu depozīta sistēmas darbības pamatus, aicinām veltīt divas akadēmiskās mācību stundas izstrādāto materiālu apgūšanai un pēc tam doties ekskursijā uz šķirošanas centru, lai teorētiskās zināšanas pārnestu praksē. Ar prieku gaidīsim jūs ciemos vēl šogad, kā arī jau šobrīd aicinām pieteikt ekskursijas uz 2024. gadu!