PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

janisphoto_046_small.jpg
Foto: Jānis Photo
“Dziesmusvētku telpa” veidota par godu Pirmo vispārīgo latviešu dziedāšanas svētku simtpiecdesmitajai gadskārtai kā veltījums latviešu dziesmu un deju svētku tradīcijas dzimšanai, gaitai un turpinājumam. Kā akcentē Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore un šīs ekspozīcijas kuratore Iveta Ruskule, “katrā no dziesmu svētku pieredzēm ir daļa no lielā stāsta par latviešu nāciju un Latvijas valsti, tās vērtībām, kultūras zīmēm un cilvēkiem. “Dziesmusvētku telpa” ir krustceles, kur stāsti dalās un apvienojas, tajos mūsu dzīvības spēks, pagātne un nākotne”.

Ekspozīcijas “Dziesmusvētku telpa” iepazīšana sākas ar multimediālās instalācijas “Lielākais koris pasaulē” vērošanu, kas 128 ekrānu vairogos atklāj dziesmusvētku stāstu, sākot no Latvijas dabas skaņām līdz dziesmusvētku kopkora spēkam. Tā veidota kā laika upe, kas vijas cauri Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku 150 gadu ilgajai vēsturei, savā ceļā atklājot interesantus faktus, fotogrāfijas un dokumentālas liecības audio un video formātā par valstiski un kultūrnozīmīgi svarīgiem notikumiem un personībām. Ekspozīcija atklāj arī dziesmu un deju svētku aizkulises, tehniskos risinājumus, svētku organizēšanai nepieciešamo kompetenču daudzveidīgumu utt. Izmantojot individuāli izstrādātus darba uzdevumus, skolēni iepazīs ekspozīciju atbilstoši vecumposmiem un pieredzēm, vienlaikus attīstot pašvadītu mācīšanos un  izziņas prasmes.

Nodarbības noslēgumā kopīgi tiek pārrunāti jaunie iespaidi un gūtā informācija, savukārt skaista un emocionālām atmiņām piepildīta kopīga fotogrāfija pie Līgo karoga kopijas, kas ir latviešu dziesmu svētku tradīcijas nozīmīgākais simbols, atgādinās par ekspozīcijas apmeklējumu un dziesmusvētku nozīmi kopības un piederības sajūtas spēcināšanā savai tautai un valstij.

Dziesmusvētku telpas apmeklējums ir iekļauts Latvijas skolas soma kultūras norišu piedāvājumā!

Plašāka informācija ŠEIT.

Sāc jauno 2023./2024. mācību gadu ar Dziesmusvētku telpas apmeklējumu!