PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 19. aprīlis

Fanija, Vēsma

6_koncertzāle_Lielais dzintars.jpg
Foto: Lielais dzintars
Iepazīsti brīnumaino Liepājas novadu.

Ekskursija gida vadībā

Atklāt Liepājas kultūras un vēstures nostāstus un apskatīt interesantākās pilsētas vietas, iespējams dodoties gida vadītā ekskursijā pa Liepāju un Karostu. Atbilstoši grupas interesēm un vēlmēm, gida aizraujošie stāsti un vēstures noslēpumi padarīs ekskursiju vērtīgu un neaizmirstamu.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs,

+371 63480808, +371 29402111, [email protected]

Zinātnes un izglītības inovāciju centrs

Atklāj zinātni taustāmā un uzskatāmā veidā Zinātnes un izglītības inovāciju centra darbības vietās, Autoru ielā 4/6 un K.Ukstiņa ielā 17/23. Izglītojoši praktiskajās nodarbībās iespējams apgūt tādu izglītības tehnoloģiju kā programmvadāmi roboti un iepazīt digitālās ražošanas iekārtas kā stereolitogrāfijas 3D printeri, CNC frēzi iespiedshēmu platēm un citas. Tāpat iespēja piedzīvot Latvijā un ārvalstīs reti sastopamu konceptu - zinātnes teātri, kas apvieno dabaszinātņu eksperimentus ar teātra mākslu.

+371 25728867, [email protected]

 

Dabas māja

Ieraugi tādas dzīvas radības kā Austrālijas audējskudras un Madagaskaras šņācējprusakus Zinātnes un izglītības inovāciju centra Dabas mājā, Zirgu salā 2. Iespēja izzināt vides zinātnes caur bioloģiju, ekoloģiju un zooloģiju saistītām nodarbībām. Ar iepriekšēju pieteikšanos centrs atvērts ikvienam interesentam kā individuāliem apmeklētājiem, tā ģimenēm ar bērniem.

+371 26644834, [email protected]

Amatnieku nams

Radoša vieta, kas vienkopus pulcē 16 dažādus Kurzemes novada amatniekus, kas ar lielu prieku par savu amatu un tā tradīcijām pastāstīs arī viesiem. Amatnieku darbnīcās iespējams apskatīt gan to, kā uz stellēm top tautas tērpi, gan metāla rotas, keramikas darbi, ādas un dzintara izstrādājumi. Amatnieku namā arī apskatāmas garākās dzintara krelles Latvijā. Tās ir 123 metru garas.

+371 26541424 [email protected]

17.–19. gadsimta interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams"

Iepazīstoties ar Hoijeres kundzes vēsturisko namu, iespējams uzzināt nedzirdētus faktus un apskatīt unikālus 17.–19.gs interjera priekšmetus. Hoijeres viesu nams piedāvā skolēniem izglītojošas un izzinošas nodarbības par 17.–19.gs. dzīvi un tam laikam raksturīgākajiem interjera, sadzīves un mākslas priekšmetiem.

+371 29605223, [email protected]

 

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”

Daudzveidīga un plaša muzikāla kultūras programmu skolēniem, kas tiek atbalstīta caur programmu "Latvijas skolas soma". Tāpat koncertzāle piedāvā ekskursijas gida pavadībā, kuru laikā skolēni ielūkosies vīnogu dārzam līdzīgajā Lielajā zālē un citās koncertu un mākslas telpās, no kurām paveras brīnišķīgs panorāmas skats uz pilsētu.

+371 63424555 , [email protected]

LOC Baseins & SPA

Kurp doties klases ekskursijā? Kā lielisku alternatīvu ierastajiem ekskursiju maršrutiem un apskates vietām, Liepājas Olimpiskais centrs klases kolektīviem piedāvā iespēju atpūsties un izklaidēties LOC Baseins&SPA. Ieplāno vasarīgu atpūtu jebkurā gadalaikā!

+371 29876501 [email protected]

 

Liepājas teātris

Ielūkojies Liepājas teātra aizkulisēs! Ekskursija Liepājas teātrī ir aizraujoša un izglītojoša pieredze, kas sniegs padziļinātu ieskatu tajā, kā strādā senākais valsts teātris. Kvalificēta gida pavadībā dosimies aizkulisēs, kā arī uzzināsiet kā top izrādes - no tehniskā un mākslinieciskā  skatupunkta, kas ar jaunām emocijām bagātinās nākamās izrādes apmeklējumu. Ekskursijas ilgums 1h. “Latvijas skolas soma” piedāvājumā iekļautas visas Liepājas teātra izrādes.

+371 63422121, +371 29165512, [email protected]

 

Liepājas leļļu teātris

Ekskursija Liepājas leļļu teātrī atklās leļļu valstības noslēpumus – izrāžu, leļļu tapšanas un vadīšanas knifus. Iejūties akti  era lomā un ielūkojies izrādes tapšanas aizkulisēs! “Latvijas skolas soma” piedāvājumā skaties izrādes un to ierakstus – “Dauka. Labie jautājumi”, “Lapsa un mežs”, “Sarkangalvīte”, “Ucipuci meklè mājas”, “Murjāņu kurmītis un viņa draugi”, “Sirēnas dziesma” u.c.

+371 26594529 [email protected]

 

Leļļu mākslas un dizaina muzejs

Pamatekspozīcijā atspoguļota 19. un 20. gadsimta leļļu, rotaļlietu un sadzīves priekšmetu vēsture. Savukārt līdz 15.oktobrim būs apskatāma izstāde “Teddy lācis – no klasikas līdz avangardam.” Ekspozīcijā skatāmie lāči ir dažādu valstu mūsdienu mākslinieku darbi.

+371 25769991 [email protected]

Liepājas muzejs

Izglītojošo programmu piedāvājumu veido pastāvīgās nodarbības, kuras ir pieejamas visa gada garumā, kā arī sezonālās un konkrētām mākslas izstādēm izstrādātas nodarbības. Nodarbības iespējams apmeklēt gan klātienē, gan arī tiešsaistē. Vienas nodarbības ilgums 40–60 min. Visas nodarbība ir iekļautas “Latvijas skolas soma” programmā, to saturu ir iespējams pielāgot dažāda vecuma skolēniem.

+371 29605223 [email protected]

 

Karosta

Karosta ir daļa no Liepājas, bet reizē – pasaule pati par sevi. Tā ir brīnumaina, paradoksāla un unikāla vieta ne tikai Latvijas, bet arī pasaules vēsturē. Karosta ir viens no neparastākajiem objektiem Latvijā. Karostas iepazīšanai piedāvājam ekskursijas pa cietumu, Redanu, brīvības cīņu vietām. Šovs Karostas cietumā, "Bēgšana no PSRS" Ziemeļu fortos. Brīvības taka vai spēle Noslēpumu sala. Ēdināšana un nakšņošana cietumā. Notikt var viss...

+371 26369470 [email protected]

 

Latvijas Kara muzeja vēstures ekspozīcija Liepājas krasta artilērijas baterija Nr.2

Karostas objektu vidū Liepājas krasta artilērijas baterija Nr.2, kura ir joprojām noslēpumainākā vieta Liepājā, kas ir bijusi slēgta 130 gadus. Ekspozīcijā izvietotas Latvijas Kara muzeja vēsturisko fotogrāfiju reprodukcijas par 1. Liepājas kājnieku pulku, 2. Ventspils kājnieku pulku un Kurzemes artilērijas pulku.

+371 25603875 [email protected]

Mini zoo “Atomi”

Iespēja iepazīt lauku dzīvi un dažādus un neparastus dzīvniekus - pāvus, zīda vistiņas, Indijas skrējējpīles, Āfrikas strausus, ēzelītes, lamas. Apskati kā dzīvo pundurkaziņas un staltbriežu pāris. Ganībās sastapsiet arī govis, aitas un savvaļas zirgus. Dzīvnieciņu iespējams pabarot ar speciāli sagatavoto pārtiku.

"Atomi" , Grīnvalti, Nīcas pagasts, Dienvidkurzemes novads,

+371 25560040 

Izdzīvošanas skola skolēniem

Mācību ekskursija dabā, lai uzlabotu savstarpējo komunikāciju, uzticību un sadarbību. Pavadot aktīvu laiku klasei kopā, dabā, bez telefona (digitālais detokss) tiks apgūtas noderīgas izdzīvošanas prasmes, lai spētu rūpēties par savu un apkārtējo cilvēku veselību un dzīvību krīzes situācijās.

Meža iela 7, Pāvilosta, Dienvidkurzemes novads,

+371 26442462, [email protected]

Dārgumi Kazdangas muižas parkā

Orientēšanās spēle, kurā var piedalīties pamatskolas klašu grupas. Spēles laikā, izmantojot dabas zinību stundās gūtās zināšas, skolēni mācās izmantot parka karti, doties noteiktā virzienā, izmantot palīgmateriālus, atpazīt kokus dabā, kā arī komunicēt savā starpā. Spēles noslēgumā, augu labirintā, skolēni atrod dārgumus.

Kazdangas muižas ansamblis, Kazdanga, Dienvidkurzemes novads,

+371 29103813

Nenovērtēto lietu muzejs atkritumu poligonā "Ķīvītes"

Vai zināt, ar ko atkritumu izgāztuve atšķiras no atkrituma poligona? Izmanto lielisku iespēju un dodies izglītojošā ekskursijā, kurā ikviens, īpaši skolēnu grupas, iepazīstas un apgūt jaunas zināšanas par vides aizsardzību un atbildīgu dzīvesveidu, akcentējot tieši atkritumu apsaimniekošanas problēmas un risinājumus. Apmeklējiet arī Nenovērtēto lietu muzeju, kurā apskatāmi senatnīgi mājsaimniecības priekšmeti, savdabīgas un vērtīgas lietas, kas atrastas atkritumu grēdās.

Ķīvītes, Grobiņas pagasts, Dienvidkurzemes novads,

 +371 26446698

Pāvilostas novadpētniecības muzejs

Iespēja 3 interaktīvās ekspozīcijās iepazīt Pāvilostu, tās vēsturi un laiku, kad Pāvilosta bijasSlēgtā zona. Skolēnu grupām piedāvājumā arī mezglu siešanas un tīklu lāpīšanas meistarklases. Aizraujošs piedzīvojums būs 3D brilles, ar kurām iespēja vērot zveju jūrā.

Dzintaru iela 1, Pāvilosta, Dienvidkurzemes novads

+371 63498276, +371 29226273 [email protected]

Kumēdiņi pie Joda un Embūtes dabas parks

Aicinām izstaigāt Embūtes dabas parku un izbaudīt Kumēdiņus pie Joda. Aizraujoša spēle nepārspējama kumēdiņu radītāja un runātāja vadībā, apgūstot cirka žanru pamatus Embūtes dabas parkā. Jautrība, smiekli, jaunas prasmes, saliedēšanās, kuras varēs izbaudīt Joda dambī. Spēle piemērota jauniešu grupām sākot no 7 g. vecuma.

Joda dambis, Embūtes pagasts, Dienvidkurzemes novads,

+371 29665848, [email protected]

“Laser Tag” spēle

Azartisku “Laser Tag” spēli, kuras mērķis ir “neitralizēt” pretiniekus ar nekaitīgu infrasarkano staru, piedāvā “Lauku Kūrots”. Turpat arī “Cietā rieksta” atrakcija, kur izmēģināt spēkus dažāda augstuma un sarežģītības trasēs, vertikālu un horizontālu šķēršļu pārvarēšanu unikālas konstrukcijas tornī.

“Ūdensrozes” , Kazdangas pagasts, Dienvidkurzemes novads,

 +371 26446670 

Keramikas darbnīca “Virzas”

Iespējams izmēģināt roku gan pie podnieka virpas, ģipša formiņām, gan vienkārši izveidot interesantas lietas. Darbošanās ilgums līdz 2h, pēc spraigā darba iespējams atpūsties pie ugunskura un apskatīt tuvējo Paplakas apkārtni.

"Virzas" , Paplaka, Virgas pagasts, Dienvidkurzemes novads,

+371 2653 4381, [email protected]

Rūķu šeptes Brīnummežā

Noslēpumainā vieta, kas aicina izzināt dažādus noslēpumus, radoši un sportiski izkustēties, kā arī doties dārgumu meklējumos! Šī ir vieta, kur iespējams jebkas! Piemērots pirmsskolas vecāko grupiņu un sākumskolas klašu bērniem.

"Dižozoli" , Priekules pagasts, Dienvidkurzemes novads

 +371 26260526

Maizes ceptuve "Alejas"

Iespēju piedalīties maizes cepšanas procesā iepazīstot maizes cepēju aroda prasmes, sajūtot siltas maizes smaržu un garšu. Bērni iemācīsies pavisam citādāk lūkoties un maizes klaipu, jo saimniece ierādīs kāds darbs paveicams līdz klaipiņi top skaisti brūni apcepušies.

"Alejas", Rucava, Rucavas pagasts, Dienvidkurzemes novads,

+371 29383994

Atpūtas komplekss “Jura staļli”

Aktīvs un izzinošs piedzīvojums, kurā iepazīt dižciltīgāko no dzīvniekiem – zirgu un pavizināties zirga pajūgā. Drosminieki var izmēģināt spēkus gaisa trošu atrakcijā “Spārnotais zirgs”. Pieejama piknika vieta.

“Kapeļkalēji”, Robežnieki, Grobiņas pagasts, Dienvidkurzemes novads,

+371 29359778

Rīgas Zooloģiskā dārza filiāle "Cīruļi"

Lieliska un nesteidzīga atpūta lauku vidē, iepazīstot dzīvo dabu. Zoo aplokos mīt 38 sugu savvaļas dzīvnieki, tāpat "Cīruļos" var apskatīt visdažādāko šķirņu mājdzīvniekus. Acīgākie dīķos pamanīs retās Eiropas kokvardes.

"Cīruļi", Kalvenes pagasts, Dienvidkurzemes novads

 

Plašāka informācija par Liepājas un un Dienvidkurzemes novada apskates vietām un aktīvās atpūtas iespējām skatāma šeit.