PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. jūlijs

Magda, Magone, Mērija

Jelgavas vēstures un mākslas muzejs
Jelgavas vēstures un mākslas muzejs
Foto: Ģ.Eliasa

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ir sagatavojis pavasara ceļvedi skolēniem, kurā apkopotas idejas aizraujošai un izzinošai laika pavadīšanai pavasarī Jelgavā un Jelgavas novadā.

Ceļvedis ir noderīgs palīgs skolēniem, ģimenēm, kā arī skolotājiem, plānojot saturīgas un izklaidējošas aktivitātes pavasara sezonā. Materiālā iekļauti pilsētas un apkārtnes apskates objekti, tūrisma pakalpojumu sniedzēju jaunumi un aktuālie piedāvājumi, piemēram Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja pedagoģiskās programmas, informācija par Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīciju un Jelgavas Vecpilsētas māju. Ceļvedī atrodams arī Dzīvesziņas un arodu sētas piedāvājums – gan ekskursijas, gan pedagoģiskās programmas seno amata prasmju iepazīšanai, gan tradicionālās meistarklases un “Latvijas skolas soma” programmu piedāvājums.

Materiālā izcelti arī pakalpojumu sniedzēji, kuri aicina darboties un iepazīt dažādas amatu prasmes aktīvi līdzdarbojoties. Vilces muižas keramikas darbnīca aicina visu vecumu interesentus iemēģināt roku dažādu māla trauku un dekoru izgatavošanā. Savukārt “Kārklu muižā” ikviens var piedalīties daudzveidīgās meistarklasēs, iemācīties pagatavot sveces, akrila svečturus, krūzītes, ziepes, lūpu balzāmus, skurbi un pat akrila pulksteni.

JRTC aicina sajust pavasari, dodoties pastaigās, baudīt pirmo sauli, iepazīt krāšņo floras un faunas pasauli koka pastaigu laipās Svētes palienes pļavās un Svētes palienes pļavās, kas pavasara periodā pulcē gājputnu barus. Mazie pētnieki aicināti ienirt purva pasaulē, dodoties izzinošos pārgājienos ar purva kurpēm un apskatot vietas, kur savus soļus ir spēris vien retais. Savukārt saldumu mīļi var apmeklēt vietējos mājražotājus, lai uzzinātu, kā top dažādi, tai skaitā veselīgi, kārumi. JRTC aicina skolēnus iepazīt stāstus par krāsainajiem “Karameļu darbnīcas”, imunitāti stiprinošajiem “Mītavas čiekura” un veselīgajiem “Abras” našķiem, kā arī degustēt tos.

Ceļvedī apkopots arī pasākumu plāns periodam no marta līdz maijam, kur iekļauti Jelgavas un Jelgavas skolēnu auditorijai piemērotākie pasākumi un izstādes.

Skolēnu pavasara ceļvedis ir aktuāls visu pavasara sezonu – no marta līdz maijam. Ceļvedis drukātā formātā pieejams Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1, virtuāli – tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv