PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

Ziemassvētku piedzīvojums “Ziemas pasaka ar Gaujas rūķiem”
Ziemassvētku piedzīvojums “Ziemas pasaka ar Gaujas rūķiem”
Foto: Vilnis Slūka
Ir tāda vieta šīs skaistās zemes virsū, kur ziemas dzestrumā var savu sirdi sasildīt… kur smaržo tā kā bērnības skaistākajos sapņos un brīnums ietin pasakainā kopā būšanas burvībā. Tur rūķu bariņš priekā līksmi dzirksteļo un ierauj smaržu, garšu un prieka piepildītā pasaulītē. Te īstus rūķu smieklus sadzirdēt Tu vari un traukt ar rūķu ratiem šur un tur, te punci kurkstošu var pildīt ar siltu rūķu virtu zupu un medus karoti mērkt karstā ugunskura tējas krūzē. Tur sasmaržoties piparkūku smaržas var un baltas glazūras mākoņus nolaizīties, tur mandeļu gaņģis pa egļu apakšām savu saldeno smaržu izvij un nosalušā plaukstā cukursaldu kraukšķi var gūt.

Tas Gaujas rūķu mežs, kur rūķu saime rosās un svētku laikam pošas. Tur eglītei rotu var tapināt un rotaļu soļus izdancāt, tur stāstu kambarī visjokainākos stāstus var saklausīties un pirtiņā pirts gariņu sasmaržot. Tur zirdziņš īsts pa sniega ceļiem izved un visus rūķu stiķus redzēt var. Še īstu rūķa cepuri aptaustīt tu vari un rūķu naskām kājām pakaļ skriet. Ar sūnu bumbām te Tu izspēlēties vari un egļu čiekuriem pilnus grozus lādēt. Te rūķu daudz, pat divi desmiti jau skaitās, un katram vārds ir dots- gan smaržīgs, gards vai nedaudz jokains un dažam tāds kā nesaprotams. Bet rūķu sirdis šajās dienās vaļā, tie dalās visā, kas tiem gadu gaitā krāts, tik atliek smelties rūķa nebeidzamo prieku un niķus draiskos kopā piedzīvot. Te gaiss ir pilns ar rūķu meža smaržu un brīnumi no visiem stūriem laukā lec. Te pazūd steiga ikdienībā krāta un mirklis mazs ar prieka dzirksti pildās.

Ir daži brīži šajā ziemas laikā, kad arī Tu vari te būt, nokļūt un baudīt.

Piesakies laicīgi! Zvani rūķu saimes turētājai Tīnai un noziņo, cik lielu, mazu Tavā pulkā šurpu trauks. Tad norunāsiet visu sīkāk, un prieka mirklis kļūs pavisam īsts!

Mēs jau gaidām! Tiekamies brīnumā!

Iespēja pieteikties vēl uz papildus izsludināto 16.decembra datumu plkst.14:00. 

Pasākuma norise vieta:

“Lielkrūzes”, Jaunpiebalgas pagasts, Cēsu rajons.

Par dalību ziemas sajūtu pasākumā sazinies: Tīna +371 29146397 vai e-pastā: [email protected]

Cenas par brīnumu piedzīvošanu:

Dalība 20 EUR no apmeklētāja. Bērniem pasākums bez maksas līdz 4 gadu vecumam.

Grupu atlaidi pielāgojam virs 20 personām. Ģimenēm ar 3 un vairāk bērniņiem arī pielāgojam dalības maksas atlaidi.

Dalība Ziemassvētku piedzīvojumā tikai ar iepriekšēju rezervāciju un priekšapmaksu!

Uz tikšanos Gaujas rūķu ciemā!

Foto: Vilnis Slūka