PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

3 padomi, kā izvēlēties bērnam mugursomu
3 padomi, kā izvēlēties bērnam mugursomu
Viens no svarīgākajiem priekšmetiem, uzsākot skolas gaitas, ir mugursoma. Tās izvēle ir nozīmīga, jo somai ir jābūt ērtai, praktiskai un jāatbilst bērna vēlmēm. Ne vienmēr ir viegli to visu apvienot vienā somā. Tomēr mūsdienu lielajā mugursomu klāstā ir viegli apjukt, tāpēc apskatīsim 3 nozīmīgākās lietas, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties bērna mugursomu.

Kādu somas materiālu izvēlēties?

Mugursomas materiālam ir liela nozīme. Jāizvēlas pietiekami izturīgs un ilgtspējīgs materiāls. Jo kvalitatīvāks būs mugursomas materiāls, jo ilgāk tā kalpos. Mugursomas iegāde var būt dārga, tāpēc labāk izvēlēties somu, kuru bērns varēs lietot vairākus gadus.

Tā kā skolas somas mēdz būt visai smagas, tad kvalitatīva soma tik ātri nesaplīsīs, kā tas var gadīties ar lētām somām. Tāpat jauni bērni parasti neizturas pret savām mantām diez ko saudzīgi, tāpēc mugursoma var tikt bieži vien nomesta zemē – kvalitatīva materiāla soma spēs izturēt dažādus triecienus, tā nenobružāsies un nezaudēs krāsu.

Tāpat ir vēlams iegādāties mugursomu no materiāla, kurš var pasargāt skolas piederumus no mitruma. Latvijā rudens, ziemas un pavasara laikā nereti līst vai snieg, tāpēc soma noteikti kādā brīdī nokļūs saskarsmē ar mitrumu.

Šobrīd arī ir aktuāla vides aizsardzība, tāpēc ir ieteicams izvēlēties mugursomas, kas ražotas no pārstrādātiem materiāliem vai organiskas kokvilnas.

Vai somas dizainam ir nozīme?

Protams, ka bērnu mugursomas izskatam ir nozīme. Bērni mēdz būt izvēlīgi gan apģērbā, gan aksesuāros. Ja bērnam nepatiks kāds konkrēts apģērbs, tad bērns vienkārši atteiksies to vilkt. Kādam bērnam var patikt tikai Nike apavi, bet citiem vajag mugursomu ar mīļākās multfilmas tēliem. Tāpēc noteikti vispirms ir jāņem vērā sava bērna gaume un vēlmes. Pat tad, ja soma atbildīs visiem citiem kritērijiem, bērns to var atteikties izmantot. Tāpēc jācenšas atrast kompromiss starp praktisku somu un somu, kuras izskats bērnam patiks.

vai-somas-dizainam-ir-nozime.jpg

Ja vēlaties iegādāties kvalitatīvu mugursomu, kas kalpos vairākus gadus, tad labāk izvēlēties klasisku mugursomu. Ja izvēlēsieties somu ar multfilmu tēliem, tad jāņem vērā, ka nākamajā sezonā bērnam var būt citas intereses, tāpēc vajadzēs iegādāties citu somu. Vienkāršs dizains ir lieliska izvēle, turklāt nav jāizvēlas vienkrāsaina melna soma – krāsaina soma būs praktiskāka, jo uz raibiem rakstiem nevarēs pamanīt dažādus traipus, kas nav nekas neparasts uz bērnu mugursomas.

Vai mugursoma ir pietiekami praktiska un funkcionāla?

Gan somas izskats, gan materiāls ir nozīmīgi aspekti, tomēr nedrīkst aizmirst par funkcionalitāti un praktiskumu. Somai jābūt ērtai, lai bērnam to būtu viegli nest arī tad, ja soma ir smaga. Jāpievērš uzmanība arī somas aizdarei, t.i., vai soma no smaguma pati neatveras – tāda soma nebūs praktiska, jo var nemanot atvērties, tāpēc var gadīties, ka kaut kas no somas izkrīt. Mugursomas aizdarei jābūt pietiekami stingrai.

Noteikti jāpievērš uzmanība arī visām somas kabatām. Visērtākās kabatas ir tās, kurām ir rāvējslēdzējs – tās būs drošas kabatas, no kurām nekas neizkritīs. Ir noderīgi, ja mugursomai ir neliela iekškabata, sānu kabatas un kabata somas priekšpusē. Galvenais, lai būtu kur ērti salikt visus vajadzīgos skolas piederumus un burtnīcas.

Mugursomas iegāde internetā ir daudz ērtāka, kā došanās uz fiziskiem veikaliem. Tā var izvairīties no burzmas un garām rindām, kā arī var ietaupīt laiku. Tu seko līdzi modei? Uzzini, kāpēc labāk iegādāties apavus internetveikalā. Mūsdienās iepirkšanās internetveikalā ir izdevīgāka, ērtāka un praktiskāka.

Reklāmraksts