Šie pasākumi ir neoficiāli, skolas tos neatbalsta, tādēļ organizācija Encounter Youth, kas mudina uz dzīvi bez alkohola un narkotikām, brīdinājusi, ka tieši skolēnu vecākiem būtu jāpievērš lielāka uzmanība tam, kā, kur un kādā sabiedrībā viņu bērni izklaidējas, raksta interneta ziņu vietne Adelaidenow.
Austrālijā brīdina par vētrainajām skolēnu ballītēm

Interneta ziņu vietne norāda, ka sociālajos tīklos bez grūtībām iespējams atrast fotogrāfijas, kurās redzamas pilsētas vidusskolu audzēkņu izklaides ballītēs. Vienā no fotogrāfijām, piemēram, redzami Loreto koledžas 11. klases audzēkņi, kuri kādā pasākumā draudzīgi dzer alu un kokteiļus - dažiem puišiem mugurā pat ir žaketes ar koledžas logotipu. Skolas direktore Silvija Voltone (Sylvia Walton) sarunā ar Adelaide.com sacījusi, ka mācību iestādes administrācija nedz organizē, nedz atbalsta šādas ballītes, taču tās spēkos nav kontrolēt, kā skolēni pavada savu brīvo laiku. Viss, ko skola var darīt, ir konsultēt skolēnu vecākus, kam pievēršama lielākā uzmanība, kad pusaudzis dodas uz ballīti.
Adelaidenow norāda, ka neoficiālo ballīšu raksturs beidzamajos gados ir mainījies. Vēl nesen šādi pasākumi, kuros parasti piedalījās pāris desmiti cilvēku, tika organizēti privātmājās - nereti izmantojot mājas saimnieku prombūtni. Mūsdienās ar ballīšu rīkošanu nodarbojas profesionālas organizācijas, pasākumos, kas bieži vien notiek pamestās noliktavu ēkās, piedalās simtiem cilvēku, un to budžets var sasniegt 12 000 Austrālijas dolāru jeb vairāk nekā 8000 eiro. Nauda tiek iekasēta, pārdodot ieejas biļetes uz ballītēm, līdz ar to tās no kādas konkrētas skolas pasākuma pārtop atklātā sarīkojumā, un grūti prognozēt, kādi jaunieši uz ballīti ieradīsies, jo informācija par to vēja ātrumos izplatās sociālajos tīklos.
Pasākumu rīkotāji ļoti negribīgi komentē ballīšu norisi, taču ir spiesti atzīt, ka tajās tiek lietots alkohols. Jaunietis, kurš marta nogalē rīkoja Anlijas vidusskolas sarīkojumu, piemēram, stāstījis, ka tajā ielaisti vien tie, kuriem bijusi vecāku vai aizbildņu parakstīta zīme, kas apliecina, ka jauniešiem atļauts mazliet iedzert. Tiesa, paskaidrot, kā iekšā laidēji spēj noteikt paraksta autentiskumu, viņš nav spējis, taču taisnojies, ka dzeršana bijusi ierobežota, jo nevienam nav ļauts ballītes norises vietā ienest "vairāk par četriem dzērieniem". Tiesa, arī tas ir krietni vairāk, nekā šāda vecuma jaunieši drīkstētu patērēt, turklāt neviens jau nav liedzis tiem, kuri vēlas, iziet ārā, iedzert vēl, un tad atgriezties ballītē.
Organizācijas Encounter Youth eksperte izglītības jautājumos Kimberlija Praisa (Kimberly Price) uzsvērusi, ka skolēnu vecākiem vajadzētu aktīvāk saviem bērniem skaidrot, ar ko draud līdzdalība šādos pasākumos. "Vidē, kur tiek lietots alkohols, dramatiski pieaug vardarbības un riskantas seksuālās uzvedības risks. Jaunietis var nokļūt situācijā, kad neviens nezina, ka viņam radušās problēmas, kad neviens viņam nespēj palīdzēt," viņa brīdinājusi. K. Praisa atzinusi, ka skolēnu vecāki riskus lielākoties izprot, tomēr daudzi saviem bērniem atļauj doties uz ballītēm, jo mūsdienās tie, kuri neapmeklē šos pasākumus, pavisam vienkārši var kļūt par izstumtajiem.