Pieņemtais lēmums aizliedz viņa septiņus gadus vecajai meitai trīs nedēļas apmeklēt skolu, jo viņa nesen pabijusi Nigērijā un esot bažas, ka meitene inficējusies ar Ebolas vīrusu. Ziņu aģentūrai Reuters viņš stāstījis, ka meita esot absolūti vesela un tiek nepelnīti diskriminēta - šajā gadījumā bailes no Ebolas vīrusa ir absolūti iracionālas.
Bailēs no Ebolas vīrusa liedz apmeklēt Konektikutas skolu

Stīvens Opaijemi (Stephen Opayemi) stāstījis, ka oktobra sākumā kopā ar ģimeni patiešām pabijis Nigērijas galvaspilsētā Lagosā, kur viņi apmeklējuši kāda radinieka kāzas. Skolā par šo ceļojumu zinājuši, jo viņam bijis jāvienojas, ka septiņus gadus vecā Ikeoluva (Ikeoluwa) pēc brauciena intensīvi mācīsies, lai atgūtu iekavēto. Tādēļ vīrietim bijis milzīgs pārsteigums, uzzinot, ka Milfordas skolu apgabala amatpersonas viņa meitai aizliegušas atgriezties skolā līdz pat 3. novembrim. Skolnieces tēvam šāds aizliegums skaidrots ar to, ka citu skolēnu vecāki un skolotāji esot nobažījušies, ka meitene ceļojuma laikā uz Rietumāfriku varējusi inficēties ar bīstamo Ebolas vīrusu, kas šogad prasījis jau vairāk nekā 5000 cilvēku dzīvības. Kā zināms, tā inkubācijas periods ir 21 diena, un tikai novembra sākumā apritēs trīs nedēļas pēc meitenes atgriešanās no ceļojuma. Tiesā iesniegtajā prasībā sacīts, ka lēmumu pieņēmis Milfordas skolu apgabala veselības aizsardzības nodaļas vadītājs Deniss Makbraids (Dennis McBride), bet skolu apgabala vadītāja Elizabete Fīsere (Elizabeth Feser) esot piebildusi - ja meitene tomēr ieradīsies skolā, tiks izsaukta policija, lai viņu izvestu no ēkas.
Vīrieša nolīgtais advokāts Gerijs Felans skaidrojis, ka ģimene vēlas, lai viņu meitai nekavējoties ļauj atsākt mācības un izmaksā kompensāciju par morālajām ciešanām - jau vairāk nekāda nedēļu Ikeoluva jūtas gluži kā no sabiedrības izstumta, viņai nav iespējams apmeklēt skolu, daļa skolas biedru droši vien vecāku ietekmē cenšas ar meiteni netikties. Gan S. Opaijemi, gan viņa advokāts uzsvēruši, ka Milfordas skolu apgabalam neesot bijis nekāda pamata pieņemt šādu lēmumu - pirmkārt, Ikeoluvas veselības stāvoklis ir lielisks, ko rakstiski apstiprinājis arī viņas ģimenes ārsts, bet, otrkārt, jau 19. oktobrī Pasaules Veselības organizācija (WHO) paziņojusi, ka Ebolas vīrusa izplatība Nigērijā ir apturēta un šajā valstī nav neviena vīrusa nēsātāja. S. Opaijemi bija ierosinājis veikt speciālas analīzes medicīnas centrā, lai pierādītu, ka meita nav inficēta ar vīrusu, taču pat šāds risinājums skolu apgabala amatpersonas nav apmierinājis.
Pēc tam, kad prasība iesniegta Ņūheivenas federālajā tiesā, Milfordas skolu apgabala darbinieki atteikušies sniegt jebkādus komentārus. Ziņu aģentūra AP to skaidro tā - iespējams šie cilvēki apzinās, ka rīkojušies pārsteidzīgi un nepareizi. Uz šādām domām vedina arī Konektikutas gubernatora biroja skaidrojums - vienīgā persona, kas var dot rīkojumu uz laiku ievietot karantīnā cilvēkus, kuri varētu būt Ebolas vīrusa nēsātāji, ir štata veselības pārvades vadītājs. "Šajā gadījumā lēmumu pieņēma pilsētas līmeņa amatpersona, bet pēc mūsu datiem, pret šo ģimeni nekādus karantīnas pasākumus nav bijis nepieciešams noteikt," sacīts biroja paziņojumā.