PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 18. aprīlis

Jadviga, Laura

11184.jpeg
Skolēnu brīvlaiks ir lielisks brīdis, kuru izmantot, lai pavadītu laiku kopā ar saviem bērniem – atpūstos, izklaidētos, izvēdinātu galvu un arī uzzinātu ko jaunu. 

Tā noteikti var kļūt par nedēļu, kas būs pilnu ar piedzīvojumiem un labām emocijām. Mēs aicinām pavadīt šo laiku Jūrmalā, tādēļ piedāvājam apkopojumu ar Jūrmalā notiekošajiem pasākumiem, apskates objektiem, kas labprāt gaidīs ciemos pie sevis ar dažādām izklaidējošām un izzinošām laika pavadīšanas nodarbēm.

Ieklausies mīļdziesmiņās un sajūti kokles burvību

13. martā plkst. 11.00 Dzintaru koncertzāle piedāvā koncertu no cikla pirmsskolas vecuma bērniem Muzikālās pasakas mazajiem - Mīļdziesmiņas. Šis pasākums būs jauks brīvlaika nedēļas sākums gan skolēnam, gan vecākiem, gan viņu mazajiem brāļiem un māsām. 18. martā plkst. 19.00 koncertzāli piepildīs arfas skaņas Laimas Jansones izpildījumā, apvienojoties ar pieredzes bagātāko Latvijas dīdžeju, elektronikas un scratch meistaru DJ Monsta. Šāda kombinācija noteikti neatstās vienaldzīgu nevienu. Biļešu iegāde mājaslapā.

1.jpg

Izmanto slidas pavasarī

Strauji tuvojas siltais laiks, tādēļ marta beigās noteikti jāizmanto pēdējā iespēja izbaudīt ziemas priekus. Mēs iesakām ļauties slidošanas priekam Majoru slidotavā, kurā var slidot gan ar savām slidām, gan arī izmantot slidotavas inventāra nomā paņemtās. Pāris slidu izmaksās tikai - 1.50 EUR stundā. Maksa par stundu slidošanas pieaugušajiem - 3 EUR; skolēniem un  pensionāriem - 1.50 EUR; bērniem līdz 7 gadu vecumam - bez maksas. Ar publiskās slidošanas laikiem ir iespējams iepazīties interneta vietnē.

Iesakām: izvēlieties disko slidošanas laiku un izmantojiet iespēju iejusties daiļslidošanas zvaigznes tēlā!

2.jpg

Apmeklē ūdens karaļvalsti

Silts ūdens, viļņi, burbuļvannas, slidkalniņi ar dažādu ātrumu nobraucieniem, unikālais tornado slidkalniņš, baseins ar pretstraumi un silta pirts. Tas viss un vēl citi prieki gaidāmi Līvu Akvaparka apmeklētājiem. Akvaparks ir lieliska izvēle, kur ģimenei pavadīt brīvdienas, jo atrakcijas ir piemērotas gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem. Vairākos nobraucienos atļauts doties kopā arī ar mammu, tēti vai māsu. Visu akvaparka piedāvājumu iesakām apskatīt mājaslapā. Ņemiet vērā, ka ziemas sezonā akvaparks atvērts no trešdienas līdz svētdienai.

Iesakām: izbaudiet 1000 litru ūdensgāzi kapteiņa Kida zemē.

3.jpg

Saceri savu pasaku!

Jūrmalas pilsētas muzeja izstādē Bērns kūrortā var iepazīties ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā laika posmā no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām. Izstādē var ne tikai aplūkot dažādas spēles, rotaļlietas, apģērbu un pludmales piederumus, bet arī, iejūtoties pludmales atmosfērā, būvēt smilšu pilis.

13. martā plkst. 15.00 muzejā notiks bezmaksas smilšu spēļu nodarbības bērniem un Pasaku darbnīca. Iepriekš pieteikties pa tālr. 29331883.

15. martā plkst. 12.00  un 18. martā plkst. 10.30 zīmēšanas un gleznošanas studija Mūžu dzīvo, mūžu mācies – iespēja apgūt zīmēšanas un gleznošanas prasmes. Iepriekš pieteikties pa tālr. 28355739.

Muzejs apmeklētājiem atvērts no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja bez maksas.

4.jpg

Apsveic Aspaziju dzimšanas dienā! 

16. martā plkst. 18.00Aspazijas mājā tiks svinēta Aspazijas 152. dzimšanas diena, kad dziesmas ar Aspazijas vārdiem izpildīs Ieva Parša (mecosoprāns) un Helta Hancena (klavieres).

Pārējā laikā ģimenēm būs interesanti apskatīt interaktīvo ekspozīciju Aspazija atgriežas Dubultos. Tā sastāv no desmit elementiem, kuru starpā ir trīs virtuāli tēli hologrammas veidā - Aspazija un divi kaķi, kuri veikli paslēpušies. Ar jaunākās paaudzes spēļu ierīcēm ir iedzīvināts arī Aspazijas mājas viesistabas galds, kur apmeklētajiem pieejamas sešas interaktīvas ar dzejnieces dzīvi un daiļradi saistītas spēles.

Muzejs atvērts no otrdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja bez maksas.

5.jpg

Iejūties jūrnieka un zvejnieka tēlos

Jūrmalas brīvdabas muzejā ir bagātākā virvju vīšanas rīku un materiālu kolekcija Latvijā. Kolekcijā ir 49 jūrnieku mezgli, dažādu striķu, auklu, sviedlīņu un fenderu paraugi, virvju vijamie rati, salaidēji un tītavas. Skolēni muzejā var apskatīt arī enkuru un zvejas laivu kolekciju, kā arī iepazīties ar senā zvejnieka sētu ar tai raksturīgām ēkām – dzīvojamo māju, klēti ar ratnīcu, tīklu būdu, zivju kūri, pirti un citām interesantām ēkām.

Muzejs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja bez maksas.

6.jpg

Uzsāc peldētāja karjeru!

Jūrmalā ir tik daudz dažādu baseinu, ka dažkārt ir grūti izvēlēties kuru tieši apmeklēt, tomēr droši varam teikt, ka garākie baseinu celiņi būs kūrortviesnīcā “Baltic Beach Hotel”, kur peldēties var siltā jūras ūdenī, sanatorijā “Belorusija” un nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari”, kuru baseini ir pildīti ar tīru un siltu minerālūdeni, kā arī viesnīcā “SemaraH Hotel Lielupe”. Savukārt kūrortviesnīcas "Hotel Jūrmala Spa" saunu un baseinu centrs "Wellness Oasis" ir īpaši iecienīts ģimenēm ar bērniem, jo te pieejama plaša atpūtas zona ar trīs dažādu temperatūru baseiniem, burbuļvannām, kaskādi un piecām dažādām pirtīm. Informāciju par visiem baseiniem meklē Jūrmalas tūrisma vietnes sadaļā “Baseini”.

7.jpg

Ienāc dabā!

Pastaigu cienītāji Jūrmalā var doties pa Ķemeru nacionālā parka vai Ragakāpas dabas parka takām.

Ķemeru nacionālā parka Lielā Ķemeru tīreļa taka iepazīstinās ar purva īpatnībām, Melnalkšņu dumbrāja taka ļaus bērniem iepazīt mitro mežu – pētot meža augus, to krāsas, apkārtnes smaržas un skaņas, kā arī meklējot atšķirības starp dzīviem un kritušiem kokiem. Slokas ezera takā varēs vērot, kā dažādi meža tipi nomaina viens otru. Te ir gan īsts pavasarī applūstošs mitrais melnalkšņu mežs jeb dumbrājs ar sūnu un dzeņu daudzveidību, gan auglīgs priežu damaksnis sēņotāju priekam, gan nosusināts un kokiem apaudzis augstais purvs. Takas tālākajā daļā atradīsiet vairākus sporta elementus bērniem. Tie ir veidoti no dabas materiāliem un noderēs kāpelēšanai, kā arī līdzsvara un veiklības pārbaudei.

Ragakāpas dabas parka takas vijas cauri kāpu zonai, atklājot skujkoku mežiem raksturīgākās īpašības.

Aktīvākajiem patiks arī Veselības taka pilsētas kāpās Kauguros. Veselības takas garums ir divi kilometri. Ik pēc noteikta attāluma izvietots vingrojumu apraksts, lai pastaigu papildinātu ar vienkāršām, bet noderīgām sportiskām aktivitātēm.

8.jpg

Skrituļo vai skeito Dzintaru Mežaparkā

Dzintaru Mežaparks Jūrmalā ir lieliska vieta gan aktīvās atpūtas cienītājiem, gan tiem, kas dod priekšroku nesteidzīgai pastaigai priežu spirgtajā gaisā. Parks atrodas pašā Jūrmalas centrā un tā lielākās vērtības ir 200 gadus veca priežu audze un aizsargājamie biotopi, kas līdz mūsdienām saglabājušies neskarti. Tas ir arī skrituļslidotāju un skeitotāju paradīze, jo parkam cauri vijas skrituļslidošanas trase, savukārt parka rietumos atrodas skeitparks. Pēc aktīvas sportošanas vienmēr ir iespēja uzkāpt Dzintaru skatu tornī, kurā 33,5 metru augstumā atrodas speciāla lielā skatu platforma, bet visā torņa augstumā kopskaitā izvietotas 12 platformas, paverot skatu visos virzienos. Nāc un ieraugi jūru un Dzintaru apkārtni no augšas!

Dzintaru Mežaparks atvērts katru dienu no plkst. 9.00 līdz 22.00. Ieeja bez maksas.

9.jpg

Pēc aktīvas dienas guli saldā miegā

Mēs esam pārliecināti, ja izmantojāt kaut tikai ceturto daļu no brīvlaika idejām, jūs esat ieelpojuši tik daudz svaiga gaisa un patērējuši tik daudz enerģijas, ka sapņojat par relaksējošu masāžu, mīkstu spilvenu un saldu miegu. Tieši tādēļ Jūrmalas naktsmītnēm vienmēr ir dažādi piedāvājumi nesteidzīgai atpūtai un nakšņošanai, bet SPA centri piedāvā masāžas un procedūras ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Šī ir lieliska iespēja atpūsties un sagatavoties tālākiem pavasara mācību sasniegumiem pēc brīvlaika beigām. Pilsētā pieejamie īpašie piedāvājumi apskatāmi Jūrmalas tūrisma vietnē

10.jpg