PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 29. maijs

Maksis, Raivis, Raivo

Copy of Untitled Design.png
Foto: Publicitātes foto
Piedaloties Ēnu dienā Izglītības un zinātnes ministrijā, bērni un jaunieši bieži jautājuši – kāda izglītība jāiegūst, lai varētu strādāt ministrijā, veidot karjeru valsts pārvaldē?

Jo daudzo profesiju sarakstā tiešām neatradīsim nevienu, kas sauktos – departamenta direktors vai vietnieks, eksperts vai speciālists. Atbilde parasti ir vienkārša – jāmācās. Jāiegūst laba izglītība nozarē, kas saista. Jāspēj pieņemt aizvien  jauni izaicinājumi un jāturpina mācīties, sevi pilnveidot visa mūža garumā.    

Ēnu diena patiesi ir lieliska izdevība atnākt un pašam pārliecināties – ko dara ministrija, kuras pārziņā ir 5 lielas jomas – izglītība, zinātne, valsts valoda, sports un jaunatne. Kā aizrit ministra, departamentu vadītāju un daudzu citu darbinieku ikdiena. Cik spraigs ir darba ritms un cik liela ir atbildība.

Šogad Ēnu dienā aicinām skolēnus sekot līdzi izglītības un zinātnes ministres darba gaitām, uzzināt, kā notiek zinātnes politikas plānošana, cik svarīgas ir rūpes par valsts valodas saglabāšanu un attīstību, kā rit darbs Izglītības departamentā, Sporta departamentā, Profesionālās un pieaugušo izglītības departamentā, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamentā. Ja savu nākotni saisti ar personāla vadību, informācijas un komunikācijas tehnoloģijām, sabiedriskajām attiecībām vai jurisprudenci – arī tad tiec gaidīts ciemos! Iepazīsim kopīgi Tavu nākotnes profesiju, un, iespējams, Ēnu diena sniegs atbildes uz daudziem jautājumiem par karjeras izvēli.

Pieteikties Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātajām vakancēm “Ēnu dienai” iespējams šeit. Piesakoties vakancei, Tev jāuzraksta īss, bet pārdomāts pamatojums, kādēļ vēlies ēnot konkrēto speciālistu. Saņemot vairākus pieteikumus uz vienu vakanci, ēnas devējs izvērtēs skolēnu motivāciju un izlemj, kurus uzaicināt sekot līdzi savām darba gaitām 13.februārī.

Atceries, ēnotājam līdz 7.februārim ir jāreģistrējas un jāatjauno profils portālā www.enudiena.lv.