PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 16. aprīlis

Alfs, Bernadeta, Mintauts

6. aprīlī aicina pieslēgties tiešrādes ekskursijai par valstiskuma ideju  pēctecīgumu izstādē “Latvijas gadsimts”
6. aprīlī aicina pieslēgties tiešrādes ekskursijai par valstiskuma ideju pēctecīgumu izstādē “Latvijas gadsimts”
Foto: Latvijas Nacionālais vēstures muzejs
6. aprīlī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs savā Facebook kontā aicina uz tiešrādes tematisko ekskursiju “Valstiskuma ideja Latvijas paaudzēs” 68 muzeju kopizstādē “Latvijas gadsimts”. To vadīs izstādes līdzveidotāji – Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pētnieks Arnis Strazdiņš un Valmieras muzeja vēsturnieks Dāvis Pumpuriņš.

Latvijas valsts tika dibināta Pirmā pasaules kara rezultātā, okupēta Otrajā pasaules karā un padomju okupācijas laikā publiski varēja tikt pieminēta gandrīz tikai nievājoši. Neatkarīgas valsts ideāls atkal no jauna tika izvirzīts par konkrētu politisko mērķi Trešās atmodas laikā, noslēdzoties Aukstā kara ērai. Fundamentālās politiskās pārmaiņas teju katrai 20. gadsimta paaudzei likušas no jauna atbildēt uz jautājumu: "Ko man nozīmē Latvija?".

Tiešrādes ekskursijā izstādē “Latvijas gadsimts” vēsturnieki stāstīs, kā valstiskuma ideja izprasta un nodota tālāk, kas bija šī neatkarīgās Latvijas sapņa veidotāji, piepildītāji un turpinātāji. Iepazīstot daudzveidīgos izstādes eksponātus un dažādu paaudžu dzīvesstāstus, kopā ar muzeju pētniekiem varēs izsekot dažādu paaudžu attiecībām ar Latvijas valstiskuma ideju.

Pieslēgšanās ekskursijai Facebook ir bez maksas. Ekskursijas ilgums – aptuveni 1 stunda.

Izstādi “Latvijas gadsimts” un tās tematiskos pasākumus atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

 

Noslēdzošā tiešrādes ekskursija izstādē “Latvijas gadsimts”:

13. aprīlī – “Ekstrēmu gadsimts” (Juris Ciganovs un Toms Ķikuts).