Tajā jauniešu žūrija kinoteātrī K.Suns noskatīsies trīs Eiropas filmas un labākajai no tām piešķirs īpašo Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balvu.

Žūrijā aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 11 līdz 15 gadiem. Pretendentiem līdz 24.aprīlim jānosūta pieteikums uz e-pasta adresi "[email protected]", norādot vārdu, uzvārdu, vecumu, telefona numuru, e-pasta adresi un savu mīļāko filmu, informē Nacionālajā kino centrs.

EKA ir nozīmīgākā kino institūcija Eiropā, kas radīta ar mērķi popularizēt Eiropas kino un radīt alternatīvu Amerikas Kinoakadēmijas Oskara balvai. EKA darbojas vairāk nekā 3000 kino profesionāļi - režisori, producenti, aktieri, operatori, scenāristi, montāžisti u.c. no Eiropas. EKA ik gadu pasniedz balvas par sasniegumiem kino, pagājušā gada nogalē balvu pasniegšanas ceremonija notika Rīgā, tiešraidi pārraidīja 35 valstu nacionālās televīzijas. Jauniešu filmu dienas rīkošana ir auglīgs turpinājums Nacionālā kino centra sadarbībai ar Eiropas Kino akadēmiju.

Šogad EKA ceturto reizi rīko Eiropas Jauniešu filmu dienu ar mērķi pievērst jauniešu auditorijas uzmanību Eiropas filmām. Jauniešu žūrija vērtē filmas no dažādiem aspektiem, piemēram, režisora, operatora, aktieru darbs, mūzika, žūrijas balsojuma kopvērtējumā tiek noteikta labākā Eiropas filma jauniešu auditorijai. Pēc filmu noskatīšanās visu valstu žūrijas pārstāvji video tiešraidē paziņo balsojuma rezultātu. Balvas pasniegšanas ceremonijā Vācijā piedalās nominēto filmu režisori. Ceremonija skatāma tiešsaistē internetā "yaa.europeanfilmawards.eu" plkst.21 pēc Latvijas laika, bet dienas gaitā notikumiem varēs sekot interneta vietnē Facebook.com/YoungAudienceAward.

Komisija, kuras sastāvā ir Eiropas bērnu un jauniešu filmu festivālu pārstāvji, šogad balvai izvirzījusi zviedru režisores Sannas Lenkenas filmu Mana tievā māsa (My Skinny Sister), kas stāsta par Stellu un viņas vecāko māsu, kura cieš no ēšanas traucējumiem, itāļu režisora Gabriela Salvatores filmu Neredzamais zēns (The Invisible Boy) par 13 gadus veco zēnu Mikeli, kurš apveltīts ar neparastām spējām, un īru režisora Marka Nūna filmu Tu arī esi pretīgs (You’re Ugly Too), kas stāsta par pusaudzes Steisijas un viņas onkuļa Vila attiecībām laikā, kad abi mācās kļūt par ģimeni.

Jauniešu filmu diena ir viens no auditorijas izglītošanas pasākumiem, ko īsteno Nacionālais kino centrs, lai veicinātu radošumu, spēju orientēties audiovizuālajā pasaulē un padziļinātu izpratni par kino valodu. Ar līdzīgu mērķi aprīlī nācis klajā metodiskais materiāls skolotājiem Kino skolās par Latvijas filmu izmantošanu vispārizglītojošo skolu mācību procesā.