PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

casual-fashion-footwear-1353361.jpg
Foto: Pexels
Izglītības iestādēm un organizācijām, kas darbojas izglītības jomā, līdz 2019. gada 1. februārim ir iespēja pieteikties projektu īstenošanai Nordplus Jauniešu, Pieaugušo, Augstākās izglītības, Horizontālajā un Ziemeļvalstu valodu programmā.

Šoreiz interesentus īpaši aicina iesniegt projektus, kas vērsti uz informācijas un komunikācijas risinājumu ieviešanu un izmantošanu izglītībā.

Nordplus programma sniedz iespēju īstenot studentu, skolēnu un pasniedzēju mobilitātes, kā arī dažādas sadarbības tīklu un projektu aktivitātes izglītībā, iesaistot  Baltijas valstis un Ziemeļvalstis, lai veicinātu starpkultūru sadarbību, uzlabotu un ieviestu jauninājumus izglītības sistēmās. Kopējais Nordplus finansējums projektiem  2019. gadā ir aptuveni 10 miljoni eiro.

 “Šogad Ziemeļvalstu ministru padomes programmai Nordplus aprit 30 gadi, un jau 10 gadus tās piedāvātās iespējas pilntiesīgi izmanto arī  izglītības iestādes un organizācijas no Baltijas valstīm. Šo gadu laikā apstiprināti 183 Latvijas institūciju iesniegtie projekti, kuru kopējais finansējums pārsniedz 3 miljonus eiro, turklāt 615 projektos Latvijas pārstāvji piedalījušies kā projekta partneri. Ik gadu projektos iesaistās vairāk nekā 600 cilvēku no Latvijas - skolēni, studenti, skolotāji, nevalstiskās organizācijas un citi dalībnieki,” atklāj Gunta Tralmaka, Valsts izglītības attīstības aģentūras Vadības un ārējās sadarbības departamenta direktore.

Organizācijām no Latvijas Nordplus sniedz iespēju veidot kopīgus projektus ar  Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm: Dāniju, Somiju, Islandi, Norvēģiju, Zviedriju, Grenlandi, Fēru un Ālandu salām, Lietuvu un Igauniju. Lai izstrādātu projekta pieteikumu, ir nepieciešams atrast vismaz vienu sadarbības partneri no Nordplus dalībvalstīm. Partnerinstitūciju meklēšanai var izmantot Nordplus projektu partneru datubāzi.

Pieteikumus līdz  2019. gada 1. februārim jāiesniedz Espresso elektroniskajā sistēmā. Vairāk par projektu konkursu, katras programmas mērķiem, projektu īstenotāju pieredzi un līdzfinansējuma apjomu iespējams uzzināt VIAA mājaslapā un Nordplus oficiālajā vietnēwww.nordplusonline.org.

VIAA, kas ir Nordplus programmas nacionālais informācijas birojs Latvijā, 21. novembrī rīkos informatīvo semināru par Nordplus 2019. gada projektu konkursu. Vairāk informācijas par semināru un pieteikšanās veidlapa pieejama tiešsaistē šeit. Savukārt decembrī VIAA organizēs vebināru, kurā interesenti tiešsaistē varēs iegūt informāciju un uzdot jautājumus par Nordplus programmu un 2019. gada projektu konkursu. Vebināra norises laiks vēl tiks precizēts.