PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 14. novembris

Fricis, Vikentijs

Aicina pirmsskolu pedagogus pieteikties dalībai starptautiskā eTwinning seminārā Igaunijā
Aicina pirmsskolu pedagogus pieteikties dalībai starptautiskā eTwinning seminārā Igaunijā
Foto: pexels
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros līdz 18. septembrim aicina pirmsskolu pedagogus pieteikties starptautiskam semināram “Mūsu bērni – topošie novatori”. Semināra laikā pedagogi apgūs projektu metodi, meklēs sadarbības partnerus starptautiska projekta īstenošanai un plānos mācību projektu par tehnoloģiju un robotikas tēmu. Seminārs norisināsies no 2023. gada 7. - 9. decembrim Tallinā, Igaunijā. Darba valoda – angļu.

Semināra “Ievads eTwinning” saturs

Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning  2023. gada tēma ir inovācijas un radošums ar eTwinning.  Šī gada laikā īpaša uzmanība pievērsta inovāciju nepieciešamībai un to dažādībai izglītības iestādēs. Projektu metode vienlaicīgi ir gan inovācija daudziem pedagogiem, gan iespēja ienest mācību procesā arvien jaunākas un modernākas mācīšanās iespējas. Semināra laikā Igaunijā pirmsskolu pedagogiem būs iespēja piedalīties praktiskās nodarbībās par projektu metodi un eTwinning projektu īstenošanu mācību procesā, satikt skolotājus no dažādām Eiropas valstīm un kopīgi diskutēt, kā pārvarēt grūtības un izaicinājumus eTwinning projektu īstenošanā. Semināra dalībnieki soli pa solim plānos kvalitatīvus un mācību procesā integrētus sadarbības projektus, apspriedīs projektu idejas, meklēs projekta sadarbības partnerus, kā arī nodarbību laikā reģistrēs projektus. Semināra laikā paredzēta arī vizīte pirmsskolas izglītības iestādē un nodarbība par robotiku. Semināra tēma vērsta uz bērnu sadarbību ar tehnoloģiju un robotu palīdzību.

Semināru organizē Igaunijas eTwinning Nacionālais atbalsta dienests. Seminārā piedalīsies 40 pedagogi no Igaunijas, Latvijas, Polijas, Itālijas, Francijas, Kipras, Čehijas, Austrijas, Libānas.

Semināra programmas uzmetums (PDF)

Plašāka informācija un reģistrācijas anketas.

Prasības pretendentiem

  • Pirmsskolas pedagogs (māca bērnus vecumā no 2 līdz 7 gadiem);
  • reģistrējies school-education.ec.europa.eu un ir pievienojis izglītības iestādi savam profilam (ātrā pamācība; izvērstas pamācības un skaidrojumi);
  • ir idejas sadarbības projektiem par semināra tēmu;
  • var sazināties angļu valodā;
  • pēc semināra gatavs īstenot starptautisku eTwinning projektu savā izglītības iestādē;
  • gatavs izplatīt informāciju par savu pieredzi eTwinning semināra sava reģiona izglītības iestādēs (vismaz 2 uzstāšanās vai publikācijas, kas nav sociālo mediju ieraksti, 3 mēnešu laikā pēc pasākuma).

 

Līgums un izmaksas

Dalība seminārā ir bez maksas. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sedz semināra transporta izmaksas (lidojuma, autobusa vai vilciena biļetes un Tallinu), sabiedriskā transporta izmaksas Igaunijā, dalības maksu, viesnīcas, ēdināšanas izdevumus un ceļojuma apdrošināšanu. Dalībnieki sedz izmaksas nokļūšanai uz transporta atiešanas vietu Rīgā (lidosta, centrālā stacija vai Rīgas Starptautiskā autoosta) un uz semināru ņem līdzi savu portatīvo datoru.

Katrs semināra dalībnieks slēdz līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru pirms semināra. Vairāk par līgumu un tā nosacījumiem eTwinning Latvija tīmekļa vietnē.

Par eTwinning

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības un mācību, jaunatnes un sporta jomā “Erasmus+” aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning reģistrējušies aptuveni viens miljons skolotāju, no kuriem vairāk nekā 4000 ir Latvijas skolotāji.