PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 22. maijs

Emīlija

Aizsardzības ministrija aicina iepazīties ar bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā”
Aizsardzības ministrija aicina iepazīties ar bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā”
Foto: Aizsardzības ministrija
Aizsardzības ministrija ir sagatavojusi bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā”, kura mērķis ir vairot sabiedrības zināšanas par rīcību dažādās krīzes situācijās. Mūsdienu pasaulē krīze var pienākt negaidot, dažādas dabas katastrofas un stihijas, elektroenerģijas vai interneta pārrāvumi, kibertelpas apdraudējums un citi draudi var radīt ķēdes reakciju, kuras rezultātā var tikt apgrūtināts ikdienas dzīves ritums – nestrādāt veikali, norēķinu kartes, var nebūt pieejams internets, ierobežota ūdens vai siltuma apgāde. Šādā situācijā būtisks ir katra iedzīvotāja ieguldījums krīzes risināšanā.

Bukleta mērķis ir palīdzēt savlaicīgi sagatavoties krīzes situācijām. Informatīvajā materiālā ir ietverta svarīgākā informācija gan par to, kā sagatavoties iespējamajai krīzei, gan par to, kur meklēt palīdzību un informāciju. Bukletā ir iekļauti vērtīgi padomi, piemēram, ko iekļaut ārkārtas gadījumu somā, kādi ir mājās nepieciešamie medikamenti, un kādi jautājumi jau šodien būtu jāpārrunā ar saviem ģimenes locekļiem, lai parūpētos par viņu drošību. Buklets ir sagatavots latviešu, krievu un angļu valodās, lai aptvertu pēc iespējas plašāku Latvijā dzīvojošās sabiedrības daļu.

Bukleta simbols ir starptautiski atzītais standarts “72 stundas” jeb trīs diennaktis. Tas ir periods, kura laikā katram Latvijas iedzīvotājam būtu jāspēj parūpēties pašam par sevi, tādējādi ļaujot atbildīgajiem dienestiem krīzes pirmajās dienās sniegt palīdzību vietās, kur tā visvairāk nepieciešama.

Plašāk ar Aizsardzības ministrijas sagatavotajiem materiāliem aicinām iepazīties aizsardzības nozares ziņu portālā “Sargs.lv”, kur 72 stundu tēmai ir veltīta atsevišķa sadaļa, kas apskatāma ŠEIT.

Baneris Kvadrāts-01.jpg