PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 28. maijs

Vilhelms, Vilis

9032.jpeg
Foto: Lu.lv
Latvijas zinātne šovasar tika apbērēta, jo tai finansējums tika samazināts par 60%, uzskata Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors akadēmiķis Ivars Kalviņš. 

Viņš nebija pārliecināts, ka tuvākajā laikā būtu gaidāmi kādi uzlabojumi, jo arī nākamajā gadā sola vēl vienu samazinājumu, tā intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja I.Kalviņš.

"Latviju sākuši pamest zinātnieki, piekrītot labāk atalgotiem darbiem. Solījums, ka uzlabojums gaidāms nākamgad maijā, ir tikai cerību stariņš un es šaubos, vai daudzi zinātnieki ir gatavi gaidīt tik ilgi, lai ķertos pie zinātniskās darbības," sacīja I. Kalviņš.

Lūdzot precizēt datus par aizceļojošajiem zinātniekiem, I. Kalviņš bija lakonisks un atbildēja, ka konkrētas statistikas neesot, taču no tā, ko runā zinātnieku aprindās, var noprast, ka no Latvijas arvien vairāk sākuši doties prom jaunie zinātnieki.

"Domāju, ka tā ir mūsu valdības un parlamenta attieksme pret Latvijas attīstību, jo mēs varam nonākt pie situācijas, ka 2017.gadā Latvijas būs vienīgā valsts, kura zinātniskos projektus no budžeta nefinansē," piebilda I.Kalviņš.