Amerikāņu speciālistu veiktā pētījumā noskaidrojies, ka labākas sekmes ir tiem vecāko klašu skolēniem un studentiem, kuriem nodarbības sākas agrāk no rīta.

Tam gan nav nekāda sakara ar cilvēku iedalīšanu pūcēs un cīruļos, iemesls ir daudz prozaiskāks - skolēni vai studenti, kuriem nodarbības sākas agrāk no rīta, ir mazāk noskaņoti nakts uzdzīvēm.

"Pirms šī pētījuma veikšanas es uzskatīju, ka labāk ir nodarbības sākt mazliet vēlāk, lai jauniešiem būtu laiks izgulēties. Taču tagad esmu pārliecināta, ka optimālais laiks, lai sāktu pirmo nodarbību, ir pulksten 8 vai 8.30 no rīta," sarunā ar Reuters sacījusi Ņujorkas Svētā Labrenča universitātes psiholoģijas profesore Pamela Tečere (Pamela Thacher).

Kopā ar savu kolēģi Seržu Onipēru (Serge Onyper) viņa pētījusi 253 koledžas studentu uzvedību un sekmes. Lielākā uzmanība pētījumā pievērsta studentu dienas režīmam - pētnieki noskaidrojuši arī viņu sekmes un interesējušies par nedēļas laikā patērētā alkohola daudzumu. Noskaidrojies, ka liela daļa no tiem studentiem, kuriem ir iespēja no rītiem ilgāk pagulēt, vakara stundas velta nevis mācībām, bet izklaidēm, kas ļoti bieži ir saistītas ar alkohola lietošanu. Tieši viņu sekmes salīdzinājumā ar citiem studentiem bijušas sliktākas. S. Onipērs atgādinājis, ka alkohols lielās devās neļauj normāli gulēt un, neraugoties uz to, ka gultā it kā pavadīts pietiekams stundu skaits, šie studenti jūtas neizgulējušies un neatpūtušies.

Pētnieki uzsvēruši, ka, protams, ir sastopami jauni ļaudis, kuri principā neapmeklē izklaides pasākumus un nelieto alkoholu - uz viņu sekmju līmeni nodarbību sākšanās laiks nekādu iespaidu neatstāj un neatstās. Taču cilvēkiem, kuru gribasspēks nav tik liels, nevajadzētu lekciju kursa izvēlē priekšroku dot tām nodarbībām, kas sākas vēlāk no rīta un dod iespēju pagulēt lieku stundiņu.