PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

11137.jpeg
Foto: Foto: tixti / 123RF
Šodien apmēram 50 Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) topošie deju un ritmikas skolotāji protestēja pret akadēmijas likvidēšanu.

Protests notika deju performances veidā pretī Ministru kabineta ēkai.

Aiz performances dalībniekiem bija nostājušies studenti, turot rokās plakātus ar tādiem uzrakstiem kā "Visdaudzpusīgākie deju pedagogi nāk tikai no RPIVA", "Redziet un dzirdiet", "RPIVA ir un būs" un citiem, informē aģentūra LETA.

Performances sākumā kāda RPIVA studente paziņoja, ka akadēmija dāvā valdībai Valentīna dienas dāvanu, kurā atrodas nozīmītes ar uzrakstu "Mēs mīlam RPIVA".

Kā iepriekš informēja RPIVA Studentu parlaments, ar dejas performanci - protestu studenti vēla uzrunāt ministrus, kuri "kādā no februāra otrdienu valdības sēdēm balsos par vai pret mums".

Ar deju studenti vēlas paust protestu pret Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) lēmumu likvidēt RPIVA. Studentu parlamentā uzsver, ka dejas un ritmikas pedagogi ir vīlušies IZM un nozares ministra Kārļa Šadurska lēmumos un komunikācijā ar akadēmiju, kas liekot "apšaubīt ministrijā pie varas grožiem esošo kompetenci un objektivitāti augstskolu reformu jautājumos".

Protests šoreiz tiks izteikts dejas valodā, skaidroja RPIVA studenti, paužot to, ko viņi redz no šī gada sākuma - ignoranci no amatpersonu puses, viņu spēju neklausīties, nedzirdēt, spēju uzgriezt muguras. "Bet viņi nevarēs aiziet no atbildības, jo mūsu ir daudz... mēs nāksim atkal," brīdina studenti.