PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 18. jūlijs

Rozālija, Roze

10497.jpeg
Foto: fotokostic / 123RF
Pagājušajā mācību gadā no visiem nelaimes gadījumiem, kuros traumas guvuši bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam, 40% notikuši skolā.

Pārsvarā tas noticis tieši sporta nodarbību laikā, liecina apdrošināšanas sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (BTA) apkopotā statistika.

Pagājušā mācību gada laikā, no 2015. gada septembra līdz 2016.gada maijam, kompānija ik nedēļu saņēma vairāk nekā 15 atlīdzību pieteikumus par bērnu un pusaudžu gūtajām traumām skolā, no kuriem 90% gadījumu traumas gūtas sporta stundu laikā.

Secināts, ka sporta stundās gūto traumu īpatsvars ir ļoti ievērojams. Gūtās traumas mēdz būt dažādas - sākot no lauztiem pirkstiem un smadzeņu satricinājumiem līdz pat ļoti nopietnām, dzīvību apdraudošām traumām, kā galvaskausa lūzumi.

Salīdzinoši retāk traumas tiekot gūtas ārpus sporta stundām, piemēram, skraidot pa skolas gaiteņiem, mācību klasēs vai uz kāpnēm.

Vērtējot datus par šo vasaru, vasarā bērni un pusaudži ir tā iedzīvotāju kategorija, kas traumas gūst visbiežāk. Katrā trešajā šovasar BTA pieteiktajā nelaimes gadījumā traumas guvis kāds bērns. Negadījumu cēloņi bijuši visdažādākie - reizēm tā bijusi neuzmanība, reizēm arī likumsakarība, pieaugušajiem pietiekami nepieskatot savus bērnus.

Vasarā bērni un pusaudži traumas visbiežāk guvuši, spēlējoties pagalmā vai rotaļu laukumā, šūpojoties uz šūpolēm vai atpūšoties pie dabas, pie ugunskura vai ūdeņiem. BTA apkopotā statistika liecina, ka aptuveni ceturtā daļa no visiem vasaras mēnešos BTA pieteiktajiem nelaimes gadījumiem, kuros traumas guvuši bērni un pusaudži, notikusi sporta un atpūtas nometnēs.

Analizējot apkopotos datus, BTA novērojusi, ka kopējam bērnu un jauniešu traumatisma līmenim ir tendence pieaugt. Ja kopējais BTA saņemto nelaimes gadījumu apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par dažādām gūtajām traumām pēdējā gada laikā samazinājies par 10%, tad negadījumu skaits, kuros iesaistīti nepilngadīgie, palielinājies par 10%.

Šī gada septiņos mēnešos par dažādām traumām, ko guvuši nepilngadīgie, BTA kopumā izmaksājusi jau gandrīz 35 000 eiro.