PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2025. gada 05. maijs

Ģederts, Ģirts

10189.jpeg
Foto: pressmaster / 123RF
Kopš studentu apmaiņas programmas Erasmus izveides 1987.gadā gandrīz trīs miljoni studentu ir izmantojuši studiju iespējas vai stažēšanos ārzemēs.

Erasmus mobilitāte ir galvenais elements Eiropas Komisijas (EK) stratēģijā jauniešu bezdarba apkarošanai, vairāk orientējoties uz prasmju pilnveidošanu; tas ir jautājums, ko valstu un valdību vadītāji apsprieda Eiropadomes neformālajā sanāksmē.

"Programma ir ļoti lielā mērā ietekmējusi ne tikai atsevišķus studentus, bet arī visu Eiropas ekonomiku. Atbalstot augstas kvalitātes mācības un modernu augstākās izglītības sistēmu ar ciešākiem sakariem starp mācību iestādēm un uzņēmējiem, tā palīdz mums risināt zināšanu un prasmju neatbilstības problēmu. Programma arī sniedz jauniešiem pašapziņu un prasmi strādāt citās valstīs, kurās varbūt ir pieejamas vajadzīgās darbavietas, un nepalikt vietā, kur viņu zināšanām nav pieprasījuma," sacīja EK prezidents Žozē Manuels Barozu.

Eiropas izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu piebilda, ka Erasmus ir viens no Eiropas Savienības (ES) veiksmes stāstiem, jo tā ir pazīstamākā un populārākā programma. Erasmus apmaiņa studentiem dod iespēju uzlabot svešvalodu zināšanas un palīdz pilnveidot tādas iemaņas kā prasmi adaptēties, kas savukārt krietni uzlabo viņu izredzes darba tirgū.

"Šī programma piedāvā iespējas arī pasniedzējiem un citam augstskolu personālam iepazīties ar augstākās izglītības iestādēm citās valstīs un atgriezties mājās ar tur gūtām labām ierosmēm. Pieprasījums pēc Erasmus studiju vietām krietni pārsniedz to pieejamību daudzās valstīs, tāpēc mēs plānojam paplašināt iespējas studijām un praksei ārzemēs saskaņā ar ierosināto jauno izglītības, apmācības un jaunatnes programmu Erasmus visiem," solīja A. Vasiliu.