PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

9442.jpeg
Foto: Velkol / 123RF
Populārākie dārzeņi Latvijas skolēnu vidū ir krāsainie burkāni un sarkanie kāposti, liecina Latvijas skolās veiktā aptauja.

Krāsainos burkānus iecienījuši 68% skolēnu, savukārt sarkanos kāpostus - 67% Latvijas skolēnu.

Vienlaikus aptaujā bija iekļauti arī citi Latvijā audzēti dārzeņi. No aptaujātajiem 54% atzina, ka to iecienītākie dārzeņi ir kolrābji, 52% skolēnu tie ir rāceņi, 48% iecienījuši ķirbjus, 46% - baltos redīsus, 33% - rutkus, bet 32% kā iecienītākos dārzeņus norādīja kāļus.

Aptauju rīkoja "Daily" skolu ēdnīcas un tajā piedalījās vairāk nekā 9600 skolēnu no tām 34 skolām visā Latvijā, kur ēdināšanas pakalpojumus nodrošina "Daily". Aptauja veikta šā gada novembrī, Latvijas skolās organizētā "Daily" dārzeņu mēneša laikā, kad skolēni kopumā nogaršoja vairāk nekā sešas tonnas Latvijā audzētu dārzeņu, informē aģentūra LETA.

Mēneša laikā par veselīgu uzturu skolēniem stāstīja uztura speciālistes Zanda Mihailovska un Linda Gerda Bauere. Savukārt Latvijā audzētu dārzeņu degustācijas skolās rīkoja zemnieku kooperatīvi "Ezerkauliņi" un "Latvijas dārzeņi".

Jau ziņots, ka "Baltic Restaurants Latvia" apgrozījums pērn bija 13,591 miljons eiro, kas ir par 16,3% vairāk nekā 2015.gadā, bet peļņa pērn bija 500 618 eiro, kas ir par 49% vairāk.