PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 18. jūlijs

Rozālija, Roze

5814.jpeg
Foto: 123RF Stock Photo
Valmierā un Ventspilī sākta projekta "Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas" īstenošana, kura realizēšana paredz tostarp inovatīvu risinājumu meklēšanu darbaspēka piesaistē, informēja Valmieras Attīstības aģentūras pārstāve Ilze Eglāja.

Projekta realizēšanai līdz 2021.gada oktobrim Eiropas Reģionālās attīstības fonds piešķīris gandrīz 5 miljonus eiro. Ventspils un Valmieras kopējā projektā tiks realizēti virkne inovatīvu risinājumu ar mērķi vietējā ekonomikā radīt jaunas darba vietas un attīstīt prasmes, kas nepieciešamas šodienas un nākotnes darba tirgū.

Projektā "Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas" tiks testēti un ieviesti inovatīvi risinājumi pilnvērtīga karjeras attīstības atbalsta jomā, kā arī kvalificēta darbaspēka piesaistes un darbinieku pārkvalificēšanas jautājumos. Abu pilsētu tehnikumos un augstskolās tiks izstrādātas un ieviestas jaunas paaudžu mārketinga pieejas izglītojamo un studentu piesaistei gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

Ventspilī tiks radīts izglītības jomas digitālo inovāciju centrs "EdTech Factory", kas radīs jaunas izglītības tehnoloģijas. Savukārt Valmieras izglītības iestādēs tiks veikts izglītības tehnoloģiju audits. I. Eglāja skaidroja, ka modernus izglītības tehnoloģiju risinājumus mācību procesā varēs izmēģināt un lietot abu pilsētu tehnikumu audzēkņi, augstskolu studenti un pasniedzēji. Projektā iesaistītās izglītības iestādes izstrādās jaunas un pilnveidos esošās studiju programmas un mācību līdzekļus atbilstoši darbam ar modernajām izglītības tehnoloģijām.

Projekts "Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas" ļaus arī Ventspilī un Valmierā ieviest un testēt jaunas pieejas darba vietu radīšanā. Abās pilsētās tiks izveidotas atvērta tipa prototipēšanas un koprades vietvides, tāpat tiks realizētas vairākas ārvalstu investoru piesaistes stratēģijas un kampaņas. Turklāt Valmierā plānots realizēt inovāciju projektu atbalsta programma uzņēmējiem, informē aģentūra LETA.

Projekta vadošais partneris ir Ventspils dome. Pārējie projekta partneri ir Valmieras pašvaldība, Valmieras Attīstības aģentūra, Vidzemes Augstskola, Valmieras Tehnikums, SIA "IntelliTech", Ventspils Augsto tehnoloģiju parks un tā Biznesa atbalsta centrs, Ventspils Augstskola, Ventspils tehnikums un SIA "Aspired".