Spēli Veido savas valsts (ģimenes) budžetu pats! 4.-9.klases skolēniem būs iespēja izspēlēt 27.septembrī, valsts pārvaldes atvērto durvju dienā. Spēle ir simulācija budžeta veidošanā, kas sniedz iespēju tās dalībniekiem iejusties ministru ādā, noteikt valsts un nozares prioritātes, lemt par līdzekļu sadali un gūt priekšstatu par valdības, sociālo un sadarbības partneru, kā arī iedzīvotāju sadarbību un ietekmes līmeni valsts budžeta izstrādes procesā, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Spēles gaitā skolēni savstarpēji sadarbosies un, sastopoties ar dažādiem izaicinājumiem, mēģinās rast kopīgus risinājumus, atbildot uz šķietami neatbildamiem jautājumiem, piemēram, vai kādas nozares (ministrijas) intereses ir svarīgākas par citām, kā rast līdzsvaru starp vēlmēm un iespējām, kā zināt, vai pieņemti labākie lēmumi, cik elastīga ir lēmumu pārskatīšana, mainoties valsts prioritātēm.

Atvērto durvju dienā PKC interesentiem sniegs ieskatu valsts attīstības plānošanas sistēmā, atklājot, kāpēc ikvienam no mums ir svarīga valsts attīstība. Varēs uzzināt, kā rodas nauda budžetā, kā tiek plānoti ieguldījumi valsts attīstībā. Tāpat PKC darbinieki stāstīs par to, kā tiek izdarīta izvēle, veidojot valsts budžetu, kā izveidot ilgtspējīgu un labu budžetu un kā ikviens to var ietekmēt.

Interesenti var pieteikt savu dalību spēlē, rakstot uz e-pasta adresi elina.kruzkopa@pkc.mk.gov.lv, norādot mācību iestādi, vārdu un uzvārdu, skolotāja/-as (atbildīgās personas/-u) vārdu un uzvārdu.