PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 14. aprīlis

Gudrīte, Strauja

11799.jpeg
Foto: lightpoet / 123RF
No 2017.gada 1. līdz 7.maijam visā Eiropā norisināsies Eiropas Jaunatnes nedēļa, kurā tiks uzsvērta jauniešu solidaritāte un sociālais ieguldījums Eiropā.

Tāpat tiks popularizēta "Erasmus+” programma un sniegta informācija par to, kā arī šī nedēļa kalpos par platformu, lai uzklausītu jauniešu idejas par ES jaunatnes politikas attīstību nākotnē.

Izmantojot saukli "Iesaisties, īsteno, piedzīvo“, Eiropas Jaunatnes nedēļa aicinās jauniešus iesaistīties savas nākotnes veidošanā, piedaloties diskusijās par ES jaunatnes politikas nākotni, īstenot ieceres par dzīvi ārzemēs, izmantojot "Erasmus+” mobilitātes pieredzi, un piedalīties tikko izveidotajā Eiropas Solidaritātes korpusā, kas jauniešiem sniedz iespēju izpaust solidaritāti ar grūtībās nonākušiem cilvēkiem.

Jauniešiem ir ļoti liela nozīme pārmaiņu radīšanā Eiropā, tādēļ Eiropas Jaunatnes nedēļa atzīmē viņu sasniegumus, informē Marita Kroiča, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Komunikācijas daļas vadītāja.

Jaunatnes nedēļa pievērsīs uzmanību iedvesmojošiem stāstiem par pārmaiņu radītājiem jaunatnes jomā un viņu projektiem "Erasmus+” ietvaros, rosinot vēl plašāku jauniešu iesaistīšanos. Lai atzīmētu viņu veikumu un ilustrētu "Erasmus+” programmas humāno ietekmi, mēs pirms Eiropas Jaunatnes nedēļas un tās laikā stāstīsim stāstus par cilvēkiem, kuri snieguši ievērojamu ieguldījumu Eiropai svarīgu jautājumu risināšanā, tostarp solidaritātes, iekļaušanas, demokrātijas un aktīvas pilsonības attīstībā. Tie ir cilvēki, kuri panākuši izmaiņas vietējā sabiedrībā, iedvesmojuši citus un attīstījuši inovatīvas idejas. Viņi ir izmainījuši gan savu, gan citu cilvēku dzīvi.

Briselē Eiropas Komisija rīkos diskusijas par turpmāko ES Jaunatnes stratēģiju prioritātēm un rīkiem. Komisija uzaicinās dalībniekus, nodrošinot plašu jaunatnes politikas ekspertu, dalībvalstu iestāžu, jaunatnes organizatoru un pašu jauniešu loku. Iedvesmojošie pārmaiņu radītāji Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros tiksies ar komisāru Navračiču, apmeklēs Eiropas Parlamentu un dalīsies ar saviem stāstiem.

2017.gada Eiropas Jaunatnes nedēļā būs pieejams plašs pasākumu klāsts, ko organizēs visās 33 valstīs, kas piedalās Eiropas Savienības "Erasmus+" programmā. Pasākumu koordinācija un organizēšana ir uzticēta "Erasmus+” jaunatnes jomas nacionālajām aģentūrām. Latvijā tā ir Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Ikviens var organizēt Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumus, kas saistīti ar tālāk norādītajām jomām.

• Solidaritāte un Eiropas Solidaritātes korpuss

• Mobilitāte un Erasmus+ 30. gadadienas atzīmēšana

• Piedalīšanās un jaunatnes politikas veidošana

Lai reģistrētu savu pasākumu vai iesaistītos citos reģiona vai valsts līmeņa pasākumos, apmeklējiet vietni www.youthweek.eu, kurā sniegts pārskats par visā Eiropā organizētajām aktivitātēm.

Pasākumi Latvijā:

  • 30.aprīlī Siguldā - Pavasara Atklāšanas pārgājiens Siguldā.
  • 1.maijā Vecumniekos - Eiropas Jaunatnes nedēļas atklāšana.
  • 2.maijā Rīgā - seminārs “Kādas ir mūsdienu jauniešu iespējas Eiropā?”.
  • 3.maijā Rīgā - konference “Jaunas metodes darbā ar jaunatni pašvaldībās”.
  • 3.-4.maijs Brocēnos - Imantā - Lutriņos - Iespēju Laboratorija “Kādas ir Tavas iespējas gan savā mazajā pagastā, gan Eiropā”.
  • 8.maijā Ikšķilē - Eurodesk un Erasmus+ sniegtās iespējas jauniešu domēm un neformālām jauniešu grupām, kā arī neliels sadraudzības pasākums.
  • 17.maijā Jūrmalā - Jauniešu kritiskā domāšana un informācija medijos.

Plašāka informācija par pasākumiem pasākuma mājaslapā