PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

8543.jpeg
Foto: bialasiewicz / 123RF
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pieprasa nepieļaut pirmsskolas izglītības pedagogu diskrimināciju darba samaksas ziņā.

Arodbiedrība uzsver, ka patlaban aktīvi tiek strādāts pie pedagogu darba samaksas jaunā modeļa, kam būtu jānodrošina godīgs un konkurētspējīgs atalgojums visiem pedagogiem. Pirmsskolas izglītības pedagogi uz jauno modeli raugās ar lielām bažām, jo patlaban tajā nevar redzēt uzlabojumus savai sociāli ekonomiskajai situācijai, informē ziņu aģentūra LETA.

Likumdošana pašreiz nosaka visaugstākās prasības pirmsskolas pedagoga izglītībai un kvalifikācijai, bet tajā pašā laikā novērtē pirmsskolas pedagoga darbu tikai ar 60 eiro starpību no minimālās valstī noteiktās mēnešalgas, kas 2016.gadā, pēc plānotās minimālās algas palielināšanas, varētu sarukt līdz 45 eiro, norāda LIZDA.

LIZDA uzskata, ka kvalitatīvu un uz ilgtspējīgu attīstību balstītu pirmsskolas izglītību spēj nodrošināt tikai augsti kvalificēti un motivēti pedagogi.

Līdz ar to LIZDA tāpat lūdz atjaunot visu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas finansēšanu no valsts budžeta. Tāpat ir jānodrošina finansējums pirmsskolas izglītības iestāžu atbalsta personālam - psihologiem, logopēdiem, sociālajiem pedagogiem.

Vienlaikus LIZDA uzskata, ka ir nepieciešams nodrošināt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem ar 30 gadu darba stāžu tiesības uz izdienas pensiju.