LĀB norāda, ka aptuveni 20% Latvijas jaunāko klašu audzēkņu ir liekais svars vai aptaukošanās, bet vidējais skolēns aptuveni trīs līdz četras stundas darbadienā pavada, spēlējot interneta spēles vai sērfojot sociālajos tīklos. Brīvdienās skolnieki šīm nodarbēm velta pat vairāk nekā piecas stundas, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Slimību profilakses un kontroles centra (SKPC) veiktajā pētījumā atklājas, ka liekais svars ir katram ceturtajam pirmklasniekam. Savukārt kopš 90.gadiem, kad aptaukošanās bija 10% bērnu, patlaban bērnu ar lieko svaru skaits ir gandrīz dubultojies. Kā norādīts pētījumā, tas liecina par mazu kustību un fizisko aktivitāšu daudzumu jauniešu ikdienā.

LĀB norāda, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ignorē ar pasaules līmeņa pētījumiem pierādītus faktus par regulāru sporta nodarbību pozitīvo ietekmi uz skolēnu sekmēm. IZM gadu no gada atliek trešās sporta stundas ieviešanu skolā, aizbildinoties ar apgalvojumu par bērnu lielo noslodzi skolās.

Kā diskusijā Kustība un fiziskās aktivitātes Latvijas bērnu veselības sistēmā norādīja IZM, ministrija nav pret trešās sporta stundas ieviešanu mācību procesā, tomēr idejas īstenošana ir sarežģīta un prasa papildu finansējumu. Vienlaikus būtu nepieciešams pārskatīt izglītības programmas saturu, izstrādājot jaunus sporta kā mācību priekšmeta standartus.

Daļa dalībnieku uzsvēra, ka skolās nepieciešama trešā sporta stunda nedēļā, lai attīstītu bērna organismu. Vienlaikus diskusijā tika uzsvērts, ka patlaban dažādu iemeslu dēļ sporta stundās nepiedalās vairāk nekā 30% audzēkņu. Katras septītais skolēns sēž malā ar ārsta atbrīvojumu no sporta stundām.

Diskusijā nolemts, ka šī problēma jārisina vairāku nozaru ministrijām. Nepieciešams sadarboties Veselības ministrijai un IZM, vienlaicīgi aicinot talkā arī nevalstiskās organizācijas un sabiedrību. Liela loma ir arī audzināšanai ģimenē.