PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2025. gada 05. maijs

Ģederts, Ģirts

8204.jpeg
Foto: rosipro / 123RF
Šobrīd Valsts izglītības informācijas sistēmā iesniegtas ziņas par 209 skolēniem ar īpašām vajadzībām, kuriem mācību procesā nepieciešams asistenta pakalpojums.

Lai saņemtu finansējumu asistenta pakalpojuma apmaksai, pašvaldībām vai mācību iestādēm līdz 1.novembrim bija jāsniedz dati informācijas sistēmā vai Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) par cilvēkiem ar invaliditāti, kuriem pakalpojums nepieciešams, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Kā informēja Labklājības ministrijas pārstāve Zane Brīvmane, finansējumu par sniegtajiem pakalpojumiem plānots izmaksāt līdz 2012.gada 15.decembrim.

No septembra skolēni vecumā no 5 līdz 18 gadiem un jaunieši pēc 18 gadiem, kuriem ir I vai II invaliditātes grupa, izglītības iestādēs var saņemt apmaksātus asistenta pakalpojumus pārvietošanās atbalstam un pašaprūpes veikšanai.

Asistents palīdz līdz 40 stundām nedēļā, un šāda asistenta palīdzība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām būs pieejama visa mācību gada laikā.