PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 24. maijs

Ilvija, Marlēna, Ziedone

abstract-blue-clean-563067.jpg
Foto: Pexels
Astoņi Svētes pamatskolas skolēni ir saslimuši ar salmonelozi, apstiprināja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Saslimušie ir mazākie bērni - pirmsskolēni un sākumskolas klašu skolēni. Pirmais saslimšanas gadījums konstatēts pirmsskolas grupā.

D. Kaņepone skaidroja, ka notikušais izmeklēts, turklāt izglītības iestādē veikti arī nepieciešamie drošības pasākumi - informēti bērnu vecāki, paņemtas analīzes, telpu dezinfekcija.

"Iesaistītas bija visas nepieciešamās uzraugošās institūcijas. Konsultējoties ar tām, arī veikti visi preventīvie pasākumi slimības tālākai izplatībai. Cik zināms un cik ļauts analizēt cēloņus, tad slimības cēlonis ir konkrētu bērnu dzīvesvietā. Pašlaik var teikt, ka inficējušies ir astoņi, cits no cita vai visi no viena - tas ir debatējams jautājums," komentēja pašvaldības pārstāve.

Pašvaldībā uzsver - lai gan saslimšanai nav saistības ar skolas ēdnīcu, arī tur veikti visi drošības pasākumi. Proti, notikusi dezinfekcija, trauku dvieļu nomaiņa uz vienreizlietojamiem dvieļiem, informē aģentūra LETA. Savukārt vecākiem sniegtas informatīvās konsultācijas ar lūgumu vērot savas atvases un par simptomiem nekavējoties ziņot.

Pārtikas un veterinārā dienesta Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere skaidroja, ka dienests ir veicis pārbaudi virtuvē, kas nodrošina ēdināšanu gan Svētes pamatskolas, gan bērnudārza audzēkņiem, un pārbaudes laikā virtuvē nav konstatēti tādi pārkāpumi, kas varētu būt saistāmi ar saslimšanas gadījumiem. Laboratoriskajai izmeklēšanai tika nosūtīti virsmu nomazgājumu paraugi, un analīžu rezultāti neuzrāda problēmas. Paņemti arī pārtikas izejvielu paraugi, kuru analīžu rezultāti gaidāmi tuvākajās dienās.

Epidemioloģisko izmeklēšanu par saslimšanas gadījumiem veic Slimību profilakses un kontroles centrs, kura eksperti skaidro saslimšanas iemeslus.