PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 18. maijs

Ēriks, Inese, Inesis

9651.jpeg
Foto: Publicitātes foto
Šodien, 7. martā, tiek atklātas valstī vērienīgākās skolēnu sporta un prāta spēles ZZ Čempionāts 2016, kas šogad svin desmit gadu jubileju. 

ZZ Čempionāts tiek atklāts ar tūri Latvijas skolās, piedaloties pašvaldību vadītājiem un reklāmas varoņiem Zī un Zē. Desmit gadu laikā sporta spēlēs ir piedalījušies jau ap 1 000 000 skolēnu, viņu vecāku, skolotāju, skolas direktoru, atbalstītāju un organizētāju. ZZ Čempionāts 2016 savā desmitās jubilejas gadā solās būt vēl grandiozāks ar mērķi pulcēt 90% Latvijas skolēnu, izceļot un veicinot katra skolēna individualitāti un viņa talantus.

ZZ Čempionāts – tā ir tradīcija. Tradīcija, kas ik gadu apvieno sporta aktīvistus un liek atcerēties par veselīgu dzīvesveidu. Spēles ir lieliska iespēja ikvienam sporta entuziastam spēt atrast, parādīt un izcelt savus talantus. Čempionāta rīkotājiem un tā dalībniekiem novēlu sasniegt izvirzīto mērķi – vienuviet pulcēt lielu daļu Latvijas skolēnu, tādējādi parādot, ka ikviens ir spējīgs sasniegt individuālus un kopējus rezultātus, apzinot komandas vienotību, cīņas degsmi un gudrību,” norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis, sveicot jubilejas spēļu dalībniekus.

“Latvijas izaugsme ir atkarīga no jauniem talantiem ne tikai uzņēmējdarbībā un politikā, bet ikvienā nozarē. Esmu gandarīts, ka desmit gadu laikā mums ir izdevies izaudzināt jaunu Latvijas paaudzi, mācot gan Latvijai, gan katram cilvēkam nozīmīgas vērtības, lai sekmētu valsts un individuālo labklājību. Atsauksmes un pateicības vārdi, ko ik gadu saņēmām no skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem, apliecina, ka dalība ZZ Čempionātā ir fantastiska iespēja izpaust sevi un uzdrīkstēties, pārliecināties par saviem spēkiem, kā arī mācīties savstarpējo cieņu, toleranci un saliedētu komandas darbu,” uzsver ZZ Čempionāta vadītājs Raivo Rosts, aicinot visus skolēnus pieteikties jubilejas spēlēm un skolotājus atbalstīt savas klases dalību. “Pateicoties Tele2  un citu atbalstītāju ieguldījumam vairāku miljonu eiro apmērā, arī šogad ZZ Čempionāts turpinās augt un tajā skolēnu dalība ir bez maksas,” norāda R.Rosts.

Pieteikties dalībai var visi 4.-12. klašu skolēni sākot no 7.marta līdz pat 8.aprīlim. Lai nosūtītu pieteikumu un tiktu uz ZZ Čempionāta pusfināliem, klasei ir jāizpilda mājasdarbs, kas desmitgadē ir īpašs un ietver katra unikalitāti un nozīmi – Viens no miljona. Mājasdarbs Viens no miljona sastāv no trim uzdevumiem:

  • unikālie apraksti, kur skolēniem ir jāuzraksta visi komandas dalībnieki, katram norādot tā unikālās īpašības vai lomu komandā;
  • kopīga fotogrāfija, kurai jāatspoguļo katra komandas locekļa unikalitāte. Klases  fotogrāfijai obligāti jāpievieno skola un klase, komandas nosaukums, kā arī īss komandas vēstījums par  spēļu nozīmi;
  • atbalstītāju miljons – visu skolotāju, direktoru, vecāku, šoferu un citu cilvēku uzskaitījums un to loma, klasei piedaloties ZZ Čempionātā.

Labākās klases nonāks pusfinālos, kur cīnīsies par vietu finālā lielajos stadionos zem atklātām debesīm. Šogad pusfināli notiks trijās Latvijas pilsētās un izvērsīsies par grandiozu trīs dienu festivālu.

Latvijā vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļuZZ Čempionāta galvenais mērķis ir popularizēt fiziski aktīvu un radošu dzīvesveidu bērnu un jauniešu vidū, kā arī mudināt skolēnus uz savstarpējo sadarbību, cieņu un saliedētību. Spēles ik gadu organizē mobilo sakaru zīmols Zelta Zivtiņa sadarbībā ar jauniešu organizāciju Avantis. Pērn dalībai pieteicās vairāk nekā 2000 klases no 400 skolām, aptverot vairāk nekā 100 Latvijas novadus un pilsētas. Šī gada ZZ Čempionāta galvenais partneris ir pasaulē vadošais informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmums Huawei Technologies Investment Co., Ltd.

Plašāka informācija par ZZ Čempionātu, pieteikšanos un norisi ir pieejama mājaslapā