PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 30. maijs

Lolita, Vitolds

Attālinātām mācībām pieaugušajiem pieteikušies vairāk nekā 11 000 iedzīvotāju
Attālinātām mācībām pieaugušajiem pieteikušies vairāk nekā 11 000 iedzīvotāju
Foto: pexels
Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pieaugušo izglītības projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" attālināto mācību kārtā pieteicies 11 181 iedzīvotājs, savukārt uzņemšanas noteikumiem atbilstīgi ir 10 780 pieaugušie, informē aģentūrā.

Daudzi interesenti esot pieteikušies vairāk nekā vienā izglītības programmā, līdz ar to kopā saņemti 16 967 mācību pieteikumi, bet apstiprināti 16 369. Pēc dalībnieku pārbaudes noraidīti 598pieteikumi jeb 401 persona, kas vecuma neatbilstības vai nodarbinātības statusa dēļ nav kvalificējusies mācībām.

VIAA atklāja, ka attālinātās mācību programmas šoreiz piedāvātas11 tautsaimniecības nozarēs. Lielākā daļa jeb vairāk nekā 80%pieaugušo pieteikumu iesniegti IKT un elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē, mākslas nozares dizaina un radošo industriju sektorā, kā arī transporta un loģistikas nozarē.

Vispieprasītākās izrādījušās tādas IKT nozares izglītības programmas kā "Biznesa projektu vadīšana ar "Agile", "Scrum" un citiem rīkiem digitālā vidē" - to izvēlējās 488 iedzīvotāji un "Programmēšanas valodas "Python" un datorsistēmas" - to izvēlējās380 iedzīvotāji.

Liela iedzīvotāju interese esot arī par dārzkopības nozares izglītības programmu "Dārzkopības pamati", kur saņemti 351iedzīvotāju pieteikumi.

VIAA norādīja, ka attālināto mācību kārtā pieaugušie pirmo reizi studiju kursus vai studiju moduļus varēs apgūt arī koledžā vai augstskolā. Augstākās izglītības iestāžu vidū vislielāko pieteikumu skaitu ir saņēmusi biznesa augstskola "Turība", kura saņēmusi 3082 iedzīvotāju pieteikumus 33 izglītības programmās un Rīgas Tehniskā universitāte, kura saņēmusi 2229 iedzīvotāju pieteikumus 17 izglītības programmās.

Tuvāko dienu laikā izglītības iestādes no VIAA saņems informāciju par uzņemšanas noteikumiem atbilstošiem mācību pieteikumu iesniedzējiem. Tad tās sazināsies ar dalībniekiem, lai uzsāktu mācību grupu komplektēšanu un mācību līgumu slēgšanu, jo izglītības iestādēm mācības jāuzsāk līdz 31.augustam. Gadījumā, ja pieteikums ir noraidīts - persona saņems informatīvu e-pastu, pauda aģentūrā.

Savukārt, ja iedzīvotājs ir pieteicies vairākās izglītības programmās, tad saziņā ar izglītības iestādēm būs jāizvēlas dalība vienā programmā.

Vienlaikus VIAA skaidroja, ka, ja atsevišķās izglītības programmās iestādes saņems lielāku pieteikumu skaitu, nekā sākotnēji bija gaidīts, tad izglītības iestādei, izvērtējot savu kapacitāti, ir iespēja atvērt papildu grupas un uzņemt visus interesentus. Taču, ja izglītības iestādei nebūs iespēju nodrošināt visiem interesentiem mācību vietu, tad mācību pieteikumus izskatīs pēc uzņemšanas priekšrocībām un pieteikumu saņemšanas secības.

Savukārt, ja kādā no izglītības programmām nebūs sasniegts nepieciešamais pieteikumu skaits, lai nokomplektētu mācību grupu, tad mācības var atcelt, bet projekta dalībnieki mācību grupu komplektēšanas laikā var izvēlēties citu mācību programmu, ja citās izglītības iestādēs līdzīgā vai citā programmā ir brīvas vietas, informēja VIAA.

Nākamā pieteikšanās mācībām pieaugušo izglītības programmās esot gaidāma augusta beigās un septembrī.